www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » Gloria- elegancja i szyk

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Gloria- elegancja i szyk  (Przeczytany 27654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Gloria- elegancja i szyk
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 17, 2011, 07:46:07 am »
 :backflip:  przypomnę, że miesiąc 22-go mija miesiąc od Waszego wyjazdu.  :naughty:

Powolutku już z górki.  :grin:  Bardzo się cieszę!  :heartbeat:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Gloria- elegancja i szyk

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Gloria- elegancja i szyk
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 17, 2011, 09:38:01 am »
A bedzie coraz fajniej :heartbeat:
Ja jeszcze wroce do alergii, warto zanim zacznie sie zmudne testowanie karm, zrobic testy srodowiskowe, czyli np uczulenie na roztocza, pylki, grzyby itd, nie jest to bardzo duzy koszt, a pozwala pewne rzeczy wyeliminowac. Nasza Sabinka ktora trzepie uszy, drapie brode, cmokla lapki i lize pupe, jest uczulona na roztocza i pylki (po wiosennym spacerze po lesie dochodzi jeszcze katar), to miala stwierdzone, ale podejrzewam rowniez alergie pokarmowa (caly czas testujemy, juz przeszlo rok, prawie jestem pewna  ze uczulon ja ryz, a my dlugo zmienialismy karmy: ryz zjagniecina na ryz z wolowina, na ryz z kurczakiem :cheesy:  teraz jest na karmach ziemniaczanych i kaszy jaglanej prawdopodobnie zadne miesko nie szkodzi :naughty:)  Psy ktore maja sklonnosc do alergi latwo tez uczulaja sie na nowe czynnkiki. I tak jak zbyt dlugo jest na jednej karmi to nawet jak na poczatku nic sie nie dzieje to po jakism czasie ktorys skladnik moze uczulic. Dlatego karmy warto co kilka tygodni zmieniac (nalepiej miec kilka wyprobowanych i zmieniac cyklicznie).
Ale to praca na cale lata ;)
Duzo radosci z towarzystwa slicznej Glori :wub: :heartbeat:
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Gloria- elegancja i szyk

pcdoktor

  • Gość
Odp: Gloria- elegancja i szyk
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 17, 2011, 20:41:33 pm »
Jak na razie weterynarz powiedział aby się wstrzymać z testami. Gloria nie je kurczaka ani nie ma robionego rosołku - jak na razie nie łzawią jej oczka, mnij drapie uszy ...
Może to faktycznie stres a nie alergia ... 
Nasz syn wyrósł z alergii mam nadzieje, że z alergią Glorii będzie tak samo  ;)
Jak przeczytałam o Sabince to jak bym widziała Glorie która się drapie. Dzięki za bardzo cenne rady  :heartbeat:

Odp: Gloria- elegancja i szyk

pcdoktor

  • Gość
Odp: Gloria- elegancja i szyk
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 02, 2011, 18:42:37 pm »
Witamy, u Glorii wszystko OK. Nasza dziewczynka robi malutkie postępy, nadal jest bardzo ostrożna w kontaktach z nami  :th_holeinwall: Za to wybrała sobie Michała i jak tylko Michał jest w domku to chodzi za nim wszędzie  :kiss: Na spacerkach puszczamy ja ze smyczy, dzielnie sobie maszeruje ( cieszy się bardzo jak tylko poczuje wolność ), nie oddala się od nas, zawołana wraca, ale tak nie do końca - podchodzi na tyle blisko, aby do niej podejść i ją złapać a Ona w tym momencie kładzie się itd. ( jeszcze się boi ).
Mamy do Was pytanko - Glorii sierść robi się taka żółtawa - czy to normalne? jak nie to prosimy o rady?
Serdecznie pozdrawiamy

Odp: Gloria- elegancja i szyk

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Gloria- elegancja i szyk
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 03, 2011, 20:17:14 pm »
Liczyłam na odpowiedź podhalaniarzy...   :th_0girl_spruce_up:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Gloria- elegancja i szyk

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Gloria- elegancja i szyk
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 03, 2011, 20:26:47 pm »
 :wub:

nasza Luna z wiekiem zrobiła się z białej żółta

białą sierść może zażółcić szampon, w którego składzie jest olejek norkowy
jak również dieta bogata w karoten - marchew lub buraki

gdzie Gloria ma przebarwioną sierść?

Odp: Gloria- elegancja i szyk

wiki1710

  • Gość
Odp: Gloria- elegancja i szyk
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 03, 2011, 22:00:12 pm »
A może to znak, że do zimy śnieżnej jeszcze daleko i można pochodzić w barwach jesieni ?  :giggle:

Tak sobie dowcipkuję, bo na białych nic a nic się nie znam.....  :wub:

Odp: Gloria- elegancja i szyk

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gloria- elegancja i szyk
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 03, 2011, 22:36:56 pm »
Żółknięcie może być też objawem alergii lub w karmie jest za dużo karotenu.
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Gloria- elegancja i szyk

pcdoktor

  • Gość
Odp: Gloria- elegancja i szyk
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 04, 2011, 12:38:42 pm »
Dziękujemy za odpowiedz  :heartbeat:
Gloria robi się żółta na grzbiecie ( bardziej z tyłu ) i głowa.
Co do alergii to wydaje nam się że jest lepiej, ( nie drapie się i nie swędzą ja już uszy - ale uszy nadal czyścimy bo są ciągle brudne), kurczaka dalej nie dostaje. Nie dostaje dużo marchewki a buraków jeszcze jej nie dawałam. A i łzawią jej oczy, na dworze bardziej niż w domu. Może tak jak Luna z wiekiem robi się żółta ...  :grin: Nasz weterynarz twierdzi że jest młodsza niż 4 lata ...
Pozdrawiamy i jeszcze raz dziękujemy za odpowiedz :))))
 

Odp: Gloria- elegancja i szyk

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Gloria- elegancja i szyk
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 04, 2011, 15:49:29 pm »
do uszu w których wciąż kluje się stan zapalny polecam POSATEX - nie jest tani ale bardzo skuteczny


Odp: Gloria- elegancja i szyk

pcdoktor

  • Gość
Odp: Gloria- elegancja i szyk
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 05, 2011, 19:24:22 pm »
do uszu w których wciąż kluje się stan zapalny polecam POSATEX - nie jest tani ale bardzo skuteczny

Czy POSATEX można kupić normalnie w sklepie zoologicznym?
My teraz zakrapiamy jej OTOSOL

 

Odp: Gloria- elegancja i szyk

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Gloria- elegancja i szyk
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 05, 2011, 20:08:38 pm »
Liczyłam na odpowiedź podhalaniarzy...   :th_0girl_spruce_up:

 :th_holeinwall:

wszystkie podpowiedzi już zostały udzielone
- alergia
- przebarwienia od karmy
- przebarwienia od podłoża (np. od piasku lub gliny) na którym pies lubi polegiwać
- niewłaściwego szamponu

ja do tego dodam... hmmm...
no cóż,  tajemnicą poliszynela było "mieszanie" OP-ów z bernardynem - daje to grubszą kość i masywniejszą budowę, co w pewnym okresie było bardzo pożądaną cechą
teraz nie jest to już takie "pożądane" ale efekty wychodzą... w postaci żółtych plam, obwisłych fafli, luźnych powiek...  w wielu następnych pokoleniach

Odp: Gloria- elegancja i szyk

pcdoktor

  • Gość
Odp: Gloria- elegancja i szyk
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 05, 2011, 21:18:04 pm »
Camara - Gloria dokładnie ma luźne powieki, obwisłe fafluny i żółte plamy :)

Odp: Gloria- elegancja i szyk

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Gloria- elegancja i szyk
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 06, 2011, 07:43:54 am »
Czy POSATEX można kupić normalnie w sklepie zoologicznym?
My teraz zakrapiamy jej OTOSOL

Posatex podobnie jak Surolan (który też bardzo dobrze leczy uszy) jest lekiem dostaniecie go u weta.

Różnica pomiędzy tymi środkami:
Surolan jest starszym lekiem i często weci proponują zacząć leczenie uszu właśnie Surolanem. Jeśli stan ucha nie jest tragiczny zwykle Surolan pięknie sobie radzi ze stanem zapalnym.
Gdy sobie jednak nie poradzi wprowadzają Posatex.

Surolan podaje się 2 x dziennie przez 10 dni
Posatex 1 x dziennie przez 7 dni.

Chore psie uszy warto zawsze pokazać wetowi. Oceni ich stan i dokładnie wyczyści (czego sami w domu nie robimy). Oczyszczenie dokładne uszu z wydzieliny pozwala dotrzeć kroplom do chorej skóry.


cena jednego i drugiego leku podobna w granicach 35 - 40zł

Odp: Gloria- elegancja i szyk

pcdoktor

  • Gość
Odp: Gloria- elegancja i szyk
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 29, 2011, 21:11:59 pm »
Witamy :-)

Gloria jest z nami już 3 miesiące i niestety ale nadal mina się nie zmieniła "mina cierpiętnicy"

Byliśmy z Glorią 550 km od domu i podróż zniosła bardzo dobrze.

Gloria musiała przeżyć straszne rzeczy w swoim życiu ponieważ u mojego taty bała się 3 miesięcznego kotka :-) nawet nie mruknęła jak kociak wszedł jej do miski podczas jedzenia, a jak ten śmieszny maluch wskoczył jej na plecy to wtedy Glorka zamknęła się w sobie i nie wychodziła z pokoju :-)

Z informacji o Alergii zmieniliśmy karmę z Ariona na Eukanubę i suńka przestała się drapać - zmienia kolor na biały i uszy same zaczynają się czyścić i co bardzo ważne przestało jej śmierdzieć z pyska :-)

Eukanube dostaje od tygodnia a postępy są już widoczne.

Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego najlepszego w nowym roku.


 



Estalia by Smf Personal