www.pasterzeforum.pl » TĘCZOWY MOST » TĘCZOWY MOST (Moderator: Issa)
 » Robin za TM :(

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Robin za TM :(  (Przeczytany 2273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aga

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 2435
Robin za TM :(
« dnia: Marzec 09, 2011, 20:35:40 pm »
Robin nie jest berneńczykiem, ani podhalanem. Robin nie jest nawet psem... Ale jest zwierzakiem o ogromnym sercu, który znalazł się nad przepaścią pomiędzy życiem a śmiercią...

Tak było jeszcze niedawno:





Dziś ich życie wygląda zupełnie inaczej...



A oto treść listu Moniki:

Robin ma 17 lat. Od prawie 15-tu jest ze mną. Całe swoje dotychczasowe życie był  przyjacielem i członkiem naszej rodziny. Dawał radość mnie, moim przyjaciołom i przede wszystkim dzieciom, do których czuł szczególną sympatię. Wesoły, cieszący się życiem i zawsze oddany.

Niestety, w grudniu 2010 roku ciężko zakolkował. Jedyną szansą na uratowanie mu życia była punkcja jelita ślepego. Udało się. Robinek przeżył. Jednakże nastąpiło powikłanie w postaci ropnia, który w błyskawicznym tempie urósł do rozmiarów piłki nożnej. Lekarze weterynarii robili wszystko, by mu pomóc, ale nadziei było coraz mniej... W zasadzie w ostatniej chwili zawieźliśmy go do kliniki w Demmin w Niemczech (najbliżej Szczecina, gdzie mieszkamy), gdzie dr Knut Anders wraz z zespołem lekarzy wet. przeprowadził operację ratującą Robinkowi życie.
   
Niestety koszty operacji i rehabilitacji (ok.6 tys zł.) przewyższają moje możliwości finansowe, ale nie mogłam postąpić inaczej. To była dla niego jedyna szansa... Ponieważ Robin stanowi moją własność prywatną, żadna fundacja nie jest w stanie pomóc nam finansowo.
   
Dlatego zwracam się z ogromną prośbą do ludzi dobrej woli i o dobrych sercach o pomoc w sfinansowaniu operacji i rehabilitacji Robina. Każda darowana złotówka będzie dla nas bezcennym darem, za który z całego serca BARDZO DZIĘKUJĘ.
                                                                 
                                                                                                                                     Monika Lisowska


_____________________________________________________________________________



Szkoda, że nie możecie zobaczyć, jaką fantastyczną parę tworzą razem - są jak jeden organizm... Piękny i bardzo wyjątkowy widok...



Zwracam się do was w imieniu Moniki i własnym o pomoc: jeżeli znacie kogoś, kto ma wielkie serce do koni i kogo ta historia mogłaby zainteresować, jeśli macie jakikolwiek pomysł, jak pozyskać fundusze na opłacenie kosztów leczenia, jeśli sami możecie pomóc Robinowi bodaj najdrobniejszą kwotą - będziemy bardzo wdzięczni.



Pieniądze można wpłacać na podany numer konta
BZWBK  39 1090 1492 0000 0000 4903 2583
Monika Lisowska
ul.Balińskiego 11 B, 70-893 Szczecin
tytuł: na leczenie Robina



BARDZO WAM DZIĘKUJĘ ZA WSZELKĄ POMOC  :heartbeat:

Odp: Prośba o pomoc dla Robina

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Prośba o pomoc dla Robina
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2011, 10:05:33 am »
Wiem, że nie jest łatwo prosić o taką pomoc.  ;)

W najbliższych dniach wysyłam 50 zł.
Niech cieszą się sobą jak najdłużej!  :heartbeat:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Prośba o pomoc dla Robina

Offline Aga

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 2435
Odp: Prośba o pomoc dla Robina
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2011, 09:40:20 am »
Mimo tego, że Monika zrobiła wszystko, co w jej mocy, mimo wsparcia wielu dobrych ludzi - Robina [ * ] nie ma już wśród nas. Bardzo współczuję... 

Odp: Prośba o pomoc dla Robina

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Prośba o pomoc dla Robina
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2011, 09:52:03 am »
(*) dla Robina. Bardzo przykro.
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Prośba o pomoc dla Robina

Offline indianka

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • Płeć: Kobieta
Odp: Prośba o pomoc dla Robina
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2011, 11:24:36 am »
mnie też jest bardzo przykro...

Odp: Prośba o pomoc dla Robina

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: Prośba o pomoc dla Robina
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2011, 11:36:19 am »
Robin ['] nic więcej nie mogę napisac...
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2011, 11:39:00 am wysłana przez Milla »
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: Prośba o pomoc dla Robina

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Prośba o pomoc dla Robina
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2011, 11:41:40 am »
  • śpij spokojnie Robinie :(



Odp: Prośba o pomoc dla Robina

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: Prośba o pomoc dla Robina
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 01, 2011, 18:26:18 pm »
A Robin dalej rusza ludzkie sumienia. Dostałam dzisiaj takiego maila.
Cytat: karolcia1wiki
Data: niedziela, 01 maj (3 godz. temu).
Witam z chęcią bym pomogła ale nie stać mnie na to niestety ale czy nie można się starać z unii europejskiej o jakiś chociażby połowę dofinansowania lub spróbować napisać do prezydenta polski opisać mu całą sytuację i poprosić o pomoc czasem się ruszają i pomagają wiadomo jednaj że prezydent tego nie przeczyta tylko jego sekretarka przesłać im zdjęcia jak będzie możliwość to zaprosić niech zobaczą co się dzieje może to jest jakaś szansa.Życzę powodzenia i pozdrawiam.Ucałowania dla konika
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość


 



Estalia by Smf Personal