www.pasterzeforum.pl » Szwajcary i reszta psiego świata nie będące pod opieką Fundacji » SZUKAJĄ DOMU (Moderator: Issa)
 » Adoptowany. Marley.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Adoptowany. Marley.  (Przeczytany 9655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Adoptowany. Marley.
« dnia: Listopad 10, 2013, 10:15:36 am »


Szukam nowego właściciela dla mojego psa. Moja decyzja jest podyktowana koniecznością pilnego wyjazdu za granicę. Oddam psa tylko osobie odpowiedzialnej, kochającej zwierzęta w tym duże psy, posiadającej odpowiednie warunki (dom, ogród) oraz predyspozycje do opieki nad zwierzętami.

Marley to Berneński Pies Pasterski, zalicza się się zatem do psów ras olbrzymich, 25 listopada skończy 3 lata. Wychowuję go od 4 m-ca jego życia,
nie jest w pełni psem rasowym, tylko ojciec był z rodowodem. Jest psem bardzo zadbanym, odżywiany od początku specjalnymi karmami stosownie do jego wieku, witaminami, psimi smakołykami, wszystkie szczepienia oraz wizyty u weterynarza w przewidzianych terminach.

Jest psem bardzo rodzinnym, towarzyskim i wyjątkowo czułym, najchętniej spędzałby całe dnie ze swoim właścicielem, uwielbia spacery chociaż nie jest długodystansowcem, biega praktycznie większość dnia po ogrodzie. Jest psem aktywnym, momentami nadpobudliwym (kiedy się czymś ekscytuje), i bardzo silnym, dlatego wymaga osoby z charakterem i równie silnej. Nie przejawia agresji wobec innych psów i nowo poznanych osób, wręcz przeciwnie – wszystkich kocha.

Warunkiem wydania psa będzie zgoda na wizytę przedadopcyjną oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2014, 06:19:47 am wysłana przez Camara »
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Marley duży berneńczyk

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Marley duży berneńczyk
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2013, 10:16:57 am »
Więcej zdjęć Marleya















Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Marley, berneńczyk szukający domu

Offline anna

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1330
Odp: Marley, berneńczyk szukający domu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2013, 12:07:13 pm »
Piękny pan pies...oby znalazł dobry domek

Odp: Marley, berneńczyk szukający domu

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: Marley, berneńczyk szukający domu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2013, 12:55:48 pm »
cudny i to spojrzenie  :naughty: :heartbeat:
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: Marley, berneńczyk szukający domu

Offline ramona

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Marley, berneńczyk szukający domu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2014, 10:15:58 am »
w niedzielę wizyta i zobaczymy...

Odp: Marley, berneńczyk szukający domu

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
Odp: Marley, berneńczyk szukający domu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 15, 2014, 10:33:36 am »
trzymam kciuki aby znalazł dobry i kochający domek. Piękny pies :th_0girl_dance:

Odp: Marley, berneńczyk szukający domu

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: Marley, berneńczyk szukający domu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2014, 12:54:27 pm »
Piękny pies i oby szybko znalazł kochający domek  :friends:
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: Marley, berneńczyk szukający domu

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Marley, berneńczyk szukający domu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 15, 2014, 15:04:22 pm »
A dlaczego nie doszło do adopcji z początkiem stycznia ?
Pani była już umówiona w sprawie Marleya.
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Marley, berneńczyk szukający domu

kracek

  • Gość
Odp: Marley, berneńczyk szukający domu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2014, 20:57:47 pm »
W dniu jutrzejszym mamy  wizytę przedstawicieli fundacji w sprawie adopcji Marleya, mam nadzieję, że niebawem temat będzie zamknięty. Czeka na niego fajna Labradorka sąsiada do zabawy i długich spacerów 

Odp: Marley, berneńczyk szukający domu

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Marley, berneńczyk szukający domu
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2014, 21:38:08 pm »
A można zapytać jakiej fundacji ?
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Marley, berneńczyk szukający domu

Offline ramona

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Marley, berneńczyk szukający domu
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2014, 23:44:43 pm »
Właścicielka obecna Marleya poprosiła kogoś kto adoptował już dwa psy z Fundacji Pasterze mieszkającego w Łowiczu o sprawdzenie ewentualnych warunków dla pieska.Więcej szczegółów nie znam.Państwo się skontaktowali i umówili z nami na niedzielę.
W międzyczasie rozmawiałam z przemiłą Panią z Fundacji, autorką postu powyżej w sprawie adopcji Borysa ponieważ nie wiedziałam ,że moja druga połówka dokonała już jakiś ustaleń telefonicznych...................ale się napisałam.Mam nadzieję ,że ktoś prócz mnie to zrozumie :grin:

Odp: Marley, berneńczyk szukający domu

Offline Nemo

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 671
  • Dura Lex Sed Lex
Odp: Marley, berneńczyk szukający domu
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2014, 11:54:53 am »


Nikogo nie upoważnialiśmy do prowadzenia adopcji Marleya, głównie z tego powodu, że pies nie przebywa w domu tymczasowym Fundacji Pasterze i nie jest naszym podopiecznym.
Jesli ktoś rozmawia z obecną właścicielką oraz chętnymi na adopcję robi to z własnej inicjatywy i na własną odpowiedzialność.
Oznacza to, że nowy właściciel nie może podpisać umowy adopcyjnej z Fundacją Pasterze, ponieważ nie bierze ona odpowiedzialności za przebieg procesu adopcji.
Jeżeli w trakcie rozmów o przeprowadzeniu wizyty przedadopcyjnej ktokolwiek twierdził, że są to działania prowadzone w imieniu Fundacji Pasterze wprowadza zainteresowanych w błąd i to jest oburzające.

http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=1846.0

Odp: Marley, berneńczyk szukający domu

kracek

  • Gość
Odp: Marley, berneńczyk szukający domu
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2014, 15:17:30 pm »
Wkradła się pewna nieścisłość z mojej winy. Odwiedzający nas ludzie którzy mieliby sprawdzić nowe "warunki" dla Marleya, nie są przedstawicielami Fundacji Pasterze i nigdy się tak nie przedstawiali. Zostali poproszeni przez obecną właścicielkę o sprawdzenie nas na zasadzie przysługi, z racji miejsca zamieszkania. Błąd popełniłem ja, przez niedomówienia telefoniczne, bądź przez zwyczajne roztargnienie. Jako świeżak na tym forum zasugerowałem się (nie znając struktur) też tym, że skoro jest ogłoszenie na stronie Fundacji to obecny właściciel psa może być jej członkiem, zwykłe niedopatrzenie z mojej strony za co przepraszam.   

Odp: Marley, berneńczyk szukający domu

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: Marley, berneńczyk szukający domu
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2014, 10:51:02 am »
Na prośbę naszej koleżanki oraz w imieniu Właścicielki Marleya mieliśmy przyjemność przeprowadzić wizytę przedadopcyjną u Ramony  i Kracka, zwłaszcza, że jesteśmy niemalże sąsiadami (nasz drugi dom znajduje się na tej samej ulicy).
Miło było nam poznać tak ciepłe osoby, kochające czworonogi. Baja i Adonis dziękują domownikom za smaczki i ogrom mizianek.

 czekamy na wspólne (obiecane) spacerki ....
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: Marley, berneńczyk szukający domu

Offline anna

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1330
Odp: Marley, berneńczyk szukający domu
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2014, 15:13:26 pm »
Czy należy rozumieć że Marley znalazł dom?


 



Estalia by Smf Personal