www.pasterzeforum.pl » BEZ ZNIECZULENIA » BEZ ZNIECZULENIA (Moderatorzy: ElzaMilicz, Camara)
 » Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...  (Przeczytany 4757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • ******
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...
« dnia: Maj 20, 2013, 12:14:38 pm »
Pani  Мисёрна Наталья Ольга Томашовна   https://www.facebook.com/po.prostu.nana

której nie znamy, i z którą żadna z nas (Camara, Elza) nie rozmawiała, na pewno już zbiera pieniążki na psa, któremu...
zamierza w przyszłości(sic!) pomóc.

https://www.facebook.com/events/324876277641955/

Cytuj
Skontaktowałam się z Fundacją Pasterze, próbujemy coś razem wymyślić :)Lubię to! ·  · Obserwuj post · Udostępnij · 15 maja o 12:16

To kłamstwo.

Jak widać internetowe "życie" odbiega daleko od realiów codzienności.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2013, 13:22:15 pm wysłana przez ElzaMilicz »
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...

Offline bigos

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Kobieta
Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2013, 12:44:06 pm »
Czy ta kobieta sie z Wami kontaktowala? Bo tam ona cos napisala ze sie kontaktowala z Fundacja i fundacja odmowila jej pomocy w szukaniu domu i umieszczeniu go w jakimkolwiek hoteliku.

Jak dla mnie stek bzdur bo psy przebywajace pod opieka fundacji nie przebywaja w hotelikach
Ania i Bigosek

Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • ******
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2013, 13:30:59 pm »
Nie, jeszcze raz podkreślam, że kłamstwem jest jakoby ta osoba kontaktowała się z nami.
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...

justyna30

  • Gość
Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2013, 14:13:26 pm »
jak to po co? aby się wykreować  :th_dash1:  :th_dash1: bosze widzisz i nie grzmisz...
Zawsze znajdzie się jakaś menda, co zechce podszywać się pod innych i ich ciężką pracę...

Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • ******
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2013, 14:20:52 pm »


Z właścicielką rozmawiałam ja, jeden raz, kilka dni temu.
Co do oceny charakteru psa oparłam się wyłącznie na tym co usłyszałam od niej.

Ustaliłyśmy, że pies będzie czekał, aż znajdziemy mu odpowiedni, odpowiedzialny dom.
I jeszcze to, że może czekać u siebie.
Nie wiem dlaczego zmieniła zdanie i postanowiła przekazać sprawę swojego psa innym osobom.
To jej decyzja i jej odpowiedzialność za zwierzę, które było towarzyszem życia.
Na to Fundacja Pasterze wpływu nie ma.

Ważne jaki będzie finał tych działań i co z tym psem będzie działo się dalej...


My w żadnej farsie brać udziału nie będziemy.

« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2013, 14:22:32 pm wysłana przez ElzaMilicz »
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...

Offline kanees

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jessie
    • treści na blogu usunięte, ze względu na poszukiwania wydawcy.
Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2013, 19:23:46 pm »
To jakaś plaga w ostatnim czasie. Ludzie myślą, że w internecie można wszystko a tymczasem słowa, nawet wypowiedziane anonimowo, mogą być źródłem znacznych problemów.
Proponowałbym Fundacji aby na wall'u tej pani zamieściła oficjalne sprostowanie. Pamiętajmy, że kłamstwo powtórzone odpowiednią ilość razy staje się prawdą. Warto chyba pokazać, że nie do końca jest tak, jak ta pani mówi.
... to live a creative life we have to loose our fear of being wrong...

Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • ******
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2013, 21:18:11 pm »
Nie, nie będzie żadnych sprostowań. 

Już raz to przerabialiśmy i nikt dosłownie NIKT nie czytał naszych wyjaśnień.
Daliśmy tylko wodę na młyn do dalszych oczernień i wymysłów.
Czytający-obserwatorzy nie byli zainteresowani prawdą, a jedynie tanią sensacją. 
FP nie będzie brała udziału w żadnych przepychankach w internecie.
W oczach rodzin adopcyjnych, a także tych, którzy poznali nas osobiście zasługujemy na szacunek za to w jaki sposób pomagamy.  I to nam wystarczy.

http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=1153.0
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 21, 2013, 11:46:20 am »
Bardzo podoba mi się zrównoważony charakter wypowiedzi Elzy. To wasze działania świadczą o was a nie słowa.  Pomagacie psiakom a ta kobieta może potrzebuje pomocy lekarza.:)) 

Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...

Offline Camara

  • Administrator
  • ******
  • Wiadomości: 4037
Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2013, 12:29:08 pm »
Tak na zakończenie tematu...
Zakładając FP miałyśmy z Elzą wizję jej działania opartą o nasze wcześniejsze doświadczenia,
naszym celem jest jakość adopcji a nie ilość

Nie jest problemem nabranie masy psów, pozamykanie ich w klatkach, kojcach u przypadkowych ludzi i późniejsze ich wydawanie do adopcji byle jak i byle gdzie... bo nie ma pieniędzy na ich utrzymanie, bo więcej do klatki napakować psów nie da rady - a tak działa niestety duża część organizacji prozwierzęcych.
To ich sprawa, ale w nas nie ma zgody na takie ratowanie psów.
Nie ukrywamy, że mamy ograniczoną ilość miejsc dla podopiecznych, tak jest i tak będzie - bo jeżeli bierzemy psa pod skrzydła FP to odpowiadamy za jakość jego życiaod tego momentu i "nasz" pies nie będzie czekał na adopcję w hotelowo-schroniskowym kojcu.
Owszem, były nieliczne przypadki okresowego korzystania z psiego hotelu, ale to wyjątki, kiedy brak miejsca w naszych DT skutkowałby śmiercią zwierzęcia.

W przypadku psa, którego ten temat dotyczy nie miało to miejsca. Przecież ten pies ma właścicieli, ponoć kochających i dbających - mógł czekać.

Za to czekać nie mogły dwa psy, które w czasie trwania tej dziwnej sprawy przybyły do Fundacji.
Ich wątki wkrótce w dziale Adopcje.

Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...

justyna30

  • Gość
Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 21, 2013, 12:41:33 pm »
Zupełnym przypadkiem natknęłam się na Facebooku na info o adopcji tego psiaka, ma on tam też  założone swoje wydarzenie o adopcji, ale tyle niepochlebnych i bolących słów poleciało pod adresem Fundacji... najgorsze jest to, że wiele osób czytających tamte posty uwierzy tej Pani i będzie te wieści głościć dalej!
A Pani Elza ma rację, każde tłumaczenia FP będą odebrane jako woda na młyn ... szkoda  :th_holeinwall:

Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...

Murka

  • Gość
Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 21, 2013, 12:46:23 pm »
Przysłowie arabskie: Psy szczekają, karawana jedzie dalej. I tyle  :grin:

Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 21, 2013, 14:38:43 pm »
Ten kto pomyśli, dokładniej "obejrzy "sobie Fundację Pasterze, przeczyta, może porozmawia i zobaczy jak wygląda prawda. A przecież to właśnie o takich ludzi nam chodzi, nie o tych którzy uwierzą we wszystko i nie sprawdzą ;)
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...

Offline Aipegnuc

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
  • Britta, Kropka
Odp: Po co te kłamstwa ? Cel - w domyśle...
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 21, 2013, 20:42:08 pm »
Nie wydaje mi się, żeby był berneńczyk W POTRZEBIE, któremu fundacja odmówiła pomocy.
Przykładem może być nasz podopieczny.
Panie znalazły mu błyskawicznie pomoc z drugiego końca Polski.
Przypomnę - Hugo, niewidomy, stary, chory, zagłodzony berneńczyk, którego można było zostawić w schronisku (bo przecież pewnie i tak już długo nie pożyje - przepraszam za te brutalne słowa, ale myślę że wiele innych osób tak by pewnie pomyślało).
Nie zostawiły go tam.  W schronisku był tylko "chwilę" - tyle czasu ile ze względu na przepisy schroniska musiał tam być pies, którego ktoś najpierw próbował zagłodzić a potem po prostu wyrzucił.
Przyznam, że śledzę pracę fundacji od dłuższego czasu, bo jestem zakochana w rasie i interesuje mnie wszystko co dotyczy  :b38:.  Przyglądałam się też innym fundacjom, nie będę tego wątku rozwijać bo nie taki mam cel w tej wypowiedzi. Natomiast podziwiam i jestem pełna szacunku dla Pani Elzy i Pani Małgosi oraz wszystkich działających tutaj osób- tak trzymać dziewczyny!!! Pomagacie tym psiakom WZOROWO!!! Wszystko jest przemyślane, wyważone, nigdy nie działacie raptownie i nieodpowiedzialnie. Popieram stanowisko, że nie należy odpowiadać i "się tłumaczyć" - bo nie ma z czego. Na pierwszy rzut oka wygląda jakby "ta Pani" próbowała zebrać pieniądze, a nie pomóc psu. Każdy myślący człowiek wyciągnie odpowiednie wnioski.
Myślę, że wszyscy czytający to forum i śledzący Waszą pracę wiedzą, że macie wielkie ciepłe serducha, niezwykłą cierpliwość (ile czasu trwało, żeby przekonać Jarda, że chętnie mu pomożecie?  :grin:) i znacie się na swojej ... misji (bo pracą tego nazywać chyba się nie powinno). Jesteście darem od losu dla tych wszystkich naprawdę w potrzebie psiaków - tak wrażliwych i kochających. Macie też wsparcie i jestem przekonana chęć i gotowość POMOCY od wielu dobrych ludzi. Wielkie ukłony w Waszą stronę i myślę, że nie ma co dalej dyskutować na ten temat. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :)  :heartbeat:  :giggle:
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2013, 20:46:07 pm wysłana przez Aipegnuc »


 



Estalia by Smf Personal