www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ZDROWIE
 » Kleszcze

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Kleszcze  (Przeczytany 38246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bunia

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1688
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 21, 2011, 19:53:58 pm »
Daję codziennie do jedzenia , właśnie Aliofil.
Podaję po 2 tabletki ale chyba muszę zwiększyć dawkę.
Pozdrawiam
Basia, Wiki , Benuś(*) , Bunia(*)

Odp: Kleszcze

zuzalon

  • Gość
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 22, 2011, 22:48:23 pm »
Sluchajcie, a czy kleszczy sa rzeczywiscie rozne rodzaje? Ja ostatnio sie zastanawialam nad tym, bo widzialam juz i takie z jasnym/bialawym odlokiem, czerwonym i czarnym... Moze to jest tak, ze na rozne rodzaje kleszczy rozne srodki sa (nie) skuteczne... hmmm :th_Laie_62B:

Odp: Kleszcze

pastusia

  • Gość
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 11, 2011, 08:54:28 am »
Tak, jest wiele gatunków kleszczy i każdy z nich ma inną wrażliwość na dany środek, raczej nie ma takiego preparatu, który działa jednakowo na wszystkie gatunki. Łączenie kropli i obroży zwiększa "zakres", oczywiście pod warunkiem, że są w nich różne środki. Dobrze jest zorientować się, jakich gatunków jest najwięcej w regionie i stosować to, co akurat na te działa. Oczywiście to nie takie proste, bo trzebaby oznaczac fachowo każdego znalezionego kleszcza...  Podobno Sanepid posiada taką wiedzę, ale nie sprawdzałam.
Podobno też różnice w skuteczności środków wynikają z różnic w osobistej chemii skóry psów, skład chemiczny tzw. warstwy łojowej, bo to w niej środek się rozprzestrzenia, ma na to wpływ.
A skąd ja taka mądra?   :cheesy:  A bo sie obczytałam po zęby i jeszcze opinii u fachury od robali zasięgnęłam   :th_0girl_curtsey: 
Wyczytałam, że kleszcze szczególnie interesują duże, jasne obiekty. (No, to taki Podhalan to jest coś dla kleszczora!   :naughty:  )  Fakt u ludzi to sie sprawdza, na ciemne ubranie mniej ich spada  niż na jasne. U psów to ostatecznie chyba nie robi różnicy, i jasne i ciemne łapią krwiopijców.

Podzielę się jeszcze jednym.  Kiedyś zobaczyłam w sklepie zoologicznym bardzo ładną obrożę przeciwpchłowo-przeciwkleszczową. Ładną! A dotąd znałam tylko takie, które uważałam za brzydkie, z burego tworzywa. Estetyka obroży nie jest oczywiście ważna, ważne jest zdrowie psa, ale moja starsza sunia jest taka półgładka, więc na niej widać taką obrożę...  To bylo przed sezonem, pomyślałam sobie - spróbuję, jeśli nie będzie skuteczna, to jeszcze zdążę kupić coś innego, zanim nadejdzie najgorszy sezon. Okazała sie super skuteczna. Ba! , skuteczniejsza od Kiltix , a dotąd nie znałam żadnej choćby dorównującej kiltix. Dodatkowym atutem bylo to, że wtedy ta obroża w rozmiarze na dużego psa kosztowała ok. 10 zł !!  Ładna, w takie kolorowe tęczowe paseczki, zapinana na wygodny zatrzask, skuteczna i tania! Cud?   :th_laie_59:    Skoro podajemy tu nazwy różnych innych produktów, to chyba mogę podac i nazwę tego.  To jest obroża firmy "Pchełka".   Niestety cuchnie tak samo, jak np. Kiltix. Z powodu tego zapachu w tym roku zastosowałam krople, w kwietniu Frontline (prod. francuska), a potem pani wet poleciła identyczny środek Fipryst, tylko troche tańszy, bo produkowany przez słoweńską firme Krka ( to renomowana firma, nie jakaś "kozia wólka mniejsza"  :-) )  Rzeczywiście działa tak samo jak Frontline, polecam, bo jest taniej, licząc jedno zakrapianie na miesiąc, to w całym sezonie jest oszczędność od 100 do nawet 200 zł na jednym psie, zależnie od wielkości. 

Odp: Kleszcze

pastusia

  • Gość
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 03, 2011, 16:08:32 pm »
No, pieknie! Coś mnie tknęło i zerknęłam, co tu napisałam. Napisałam bzdury   :laugh:  Dokładnie to dwie bzdury.
Oto moje poprawki.
To obroża nazywa sie "pchełka", a produkuje ją Laboratorium Organiczne "Lab" z Jaworzna.
Krople firmy "Krka" nazywają sie Fypryst.

Odp: Kleszcze

basso_077

  • Gość
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 29, 2011, 20:33:06 pm »
Wielkiego doświadczenia nie mam, ale za namową weta stosuję krople FYPRYST  (zarówno dla Soni jak i Gorana) i na razie nie narzekam. Z Gorana wyjęłam dotychczas jednego, dwa dni po przywiezieniu go do domu. Całe szczęście, że okazał się bezproblemowy. Na Sonię śmiały wejść aż trzy w czasie jednego spaceru, ale podczas przymierzania sie do wyjęcia podtrute kleszcze po prostu  same wychodziły. Czyli te krople działają. Dodatkowo przed każdym wyjściem do lasu czy na łąkę spryskuję je Exnerem. Nie chcę zapeszyć, ale jest OK.

Odp: Kleszcze

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 08, 2011, 21:59:19 pm »
Kleszcze jeszcze atakują ! właśnie wyjełam 6 sztuk z futerka. Tydzień temu gromer i nie zakropliłam myślałam ,że już po kleszczach a tu taka nieprzyjemna niespodzianka.

Odp: Kleszcze

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 09, 2011, 08:45:10 am »
jeśli jest ciepła zima trzeba zabezpieczać psy
niestety kleszcze nie poszły spać jak widać  :chytry:

Odp: Kleszcze

harkon

  • Gość
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 09, 2011, 10:24:44 am »
 Mój Bruno drugą babeszjozę miał pod koniec grudnia.. Ja zabezpieczam swoje burki cały rok. Trudno, za bardzo się boję konsekwencji kolejnej babeszjozy u mojego chorowitka  :<

Odp: Kleszcze

basso_077

  • Gość
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 09, 2011, 10:35:58 am »
Po przeczytaniu powyższych postów zamówiłam kolejną partię fyprystu  :naughty: Lepiej zapobiegać niż leczyć.

A małymi literami powiem, że miałam nadzieję zamówić dopiero na wiosnę

Odp: Kleszcze

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 09, 2011, 12:20:44 pm »
jeszcze nie bylo mrozow i kleszcze sa dalwj aktywne, ale niebezpieczne sa cala zima, bo w cieplejsze dni (w trakcie odwilzy) spadaja z drzew czy krzakow prosto na nasze futrzaki
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2011, 12:22:16 pm wysłana przez sabamlis »
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Kleszcze

Offline GP

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Skypnij - TadFrydry
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 09, 2011, 12:34:19 pm »
Zielono mi... aż za bardzo. Uczę się żyć w tej demokracji i ciągle nowe mnie napada.
Dawniej kleszcze tak nie podskakiwały, albo nie aż tak, żeby jakaś ...szjoza z tego była, abo inny zaraz.
Prócz grzebania w kudłach, do wiosny nie dostałem żadnych wytycznych. A na wiosnę mam się dopiero dowiedzieć co mnie czeka i dostać, co potrzebne żeby... Tak mnie miejscowe mądre ustawiło (do tej wiosny), słusznie za głupa w tej branży mając. Złe było, jak zobaczyło ten paseczek, po którym mnie sumienie nie swędziało a GP się drapał nadal i nawrzeszczało na mnie, że takie -pip-, to se mogę na sobie wieszać albo se wsadzić, a nie na znoju i dumie Pasterzy oszczędzać.
Wobec powyższego: uprzejmie proszę, mnie (ciemnej, zastygłej masie) wyoślić, krok po kroku, co mam zrobić w kwestii tej ...szjozy, aby Starania Pasterzy nie zniweczyć a w dobrym zdrowiu i z dala od tych szjozów przez zimę przeprowadzić. Gdzie i co zamówić i jak i gdzie dawać. W otwór, czy na naokoło i ile.  :nerd:

"Uwaga - podczas pisania wysłano nową odpowiedź, może chcesz przejrzeć swoją wiadomość?" - Chciałbym, ale nie wiem jak, więc niech się dzieje co chce.

Odp: Kleszcze

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 09, 2011, 17:13:02 pm »
GP - formy zabezpieczenia przeciwko pchłom/kleszczom są w zasadzie 2, a może nawet 3
Obroże - moje psy osobiście używają Killtix, krople spot-on (zakrapla się na karku), jest duży wybór na rynku: Frontline, Fypryst i inne. I trzecia metoda to naturalne preparaty. Niektórzy łączą krople z obrożami, ale nie wszystkie można.
Wszelkie zabezpieczenia dostępne są u weterynarza, sklepach zoologicznych lub w internecie. Co do skuteczności ...... jest różnie w różnych rejonach Polski.
Przed zakropleniem nie należy psa kąpać, ani też chyba 2 dni po również. Obrożę też trzeba zdejmować prze kąpielą psa.
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Kleszcze

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 09, 2011, 17:36:41 pm »
Zielono mi... uprzejmie proszę, mnie (ciemnej, zastygłej masie) wyoślić, krok po kroku, co mam zrobić w kwestii tej .... Gdzie i co zamówić i jak i gdzie dawać. W otwór, czy na naokoło i ile.  :nerd:

 Troche juz i u nas bylo na ten temat, polecam
http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=271.0
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Kleszcze

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 09, 2011, 17:40:12 pm »
na temat obroży zabezpieczających osobiście widziałam psa w typie ONKA ,który mial takową ale nie działała na tak duża powierzchnię -w okolicach zadu/nasada ogona i wewnętrzne strony uda/ kilkanascie kleszczy.Dobrana byla właściwie /xxl/ i pani była bardzo zdziwiona znaleziskiem. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem obroży przeciw pchłom i kleszczom, a już gdy małe dzieci mają kontakt z futrzakiem w takim "ustrojstwie" .  żeby nie było nieporozumień to jest moja osobista ocena.

Odp: Kleszcze

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kleszcze
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 09, 2011, 17:56:12 pm »
Zielono mi... uprzejmie proszę, mnie (ciemnej, zastygłej masie) wyoślić, krok po kroku, co mam zrobić w kwestii tej .... Gdzie i co zamówić i jak i gdzie dawać. W otwór, czy na naokoło i ile.  :nerd:

 Troche juz i u nas bylo na ten temat, polecam
http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=271.0

Połączyłam wątki  ;)
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney


 



Estalia by Smf Personal