www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » Poprostu - KALA

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Poprostu - KALA  (Przeczytany 14364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
Odp: Poprostu - KALA
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 15, 2014, 19:48:17 pm »
 :backflip: :backflip: huraaaa Kala ma domek :heartbeat:

Odp: Poprostu - KALA

Aga30

  • Gość
Odp: Poprostu - KALA
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 15, 2014, 23:17:14 pm »
Życzymy dużo radości i miłości w Nowym Domku :heartbeat:

Odp: Poprostu - KALA

Offline Josia

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poprostu - KALA
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 15, 2014, 23:23:31 pm »
Witamy serdecznie z zakochanego domu :heartbeat:
Z wielkimi uśmiechami przesyłamy wiadomość po pierwszej dobie Kali w nowym domu. Zacznę od tego, że dom tymczasowy Kali był wspaniały i widzieliśmy że wczorajszy wieczór i pierwsza noc w naszym domu dla Kali oznaczała po prostu tęsknotę. Kala znalazła sobie spokojny azyl w pokoju 10 letniej Jagody wśród różowych poduszek i pluszaków, spała tam całą noc przy łóżku Jagody... i dwa razy wtarabaniła się jej do łóżka. Cały dzisiejszy dzień Kala coraz ufniej nas poznawała i sądzę że już jest spokojna. Zjadła poranną i wieczorną porcję ugotowanego jedzonka, czym mnie bardzo ucieszyła. Opatrunek na nóżkach zmieniony, dzieci oddały bardzo chętnie swoje kolorowe skarpetki dla Kali (chyba te dziewczęce jednak lepsze :shy). Na kilku spacerach Kala poznawała naszą wieś i pobliski las. Spaceruje się z nią wspaniale, jest ciekawska chociaż bardzo ostrożna. Zawarła już z naszą kotką siostrzany pakt "nosek w nosek" i cierpliwie znosi  nadgorliwe wyskoki młodocianego gościa z kitką, czyli naszego shihtziaka Froda. Trochę bała się duużego  pana :huh: jednak dwa metry wzrostu wzbudzają respekt, ale smakołyki i głaskanko sprawiły szybko że już chętnie do niego przychodzi. Jesteśmy bardzo, bardzo szczęśliwi!


Tu Kala towarzyszy Jagodzie w rysowaniu


:)

Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za wszystko co Pasterze a w szczególności jej Opiekunowie z Domu Tymczasowego dla niej zrobili :heartbeat:

Odp: Poprostu - KALA

Offline Nikonoowata

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poprostu - KALA
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 15, 2014, 23:49:14 pm »
Kala ma jak w raju  :heartbeat:
Marcela z Nikusiem :)

Odp: Poprostu - KALA

Offline Bunia

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1688
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poprostu - KALA
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 16, 2014, 10:32:09 am »
Życzymy Wam  samych radosnych i szczęśliwych dni  :grin: :heartbeat:
Pozdrawiam
Basia, Wiki , Benuś(*) , Bunia(*)

Odp: Poprostu - KALA

Offline Nikita

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poprostu - KALA
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 16, 2014, 11:18:55 am »
Kala , piesku życzymy tobie i twojej Rodzince szczęścia i radości , ogromne buziaki dla ciebie  :wub:
Kasia Maciek i Marta

Odp: Poprostu - KALA

Offline anna

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1330
Odp: Poprostu - KALA
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 16, 2014, 16:37:47 pm »
Bądźcie wszyscy szczęśliwi  .Buziak w nochalka pięknej Kali

Odp: Poprostu - KALA

Offline Josia

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poprostu - KALA
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 26, 2014, 16:04:11 pm »
Hallo hallo to ja Kalunia :emotbern:

Jestem już w nowym domu półtora tygodnia, i chyba już rozgryzłam już tą moją rodzinkę (rozgryzłam nie pogryzłam :naughty:)
Po pierwsze wprowadziłam się na nocki do pokoju rodziców, żeby mieć wszystkich na oku (stwierdziłam, że dzieci i tak grzecznie śpią obok) a w pokoju rodziców panoszy się ten mały, z kitką Frodo i tak być dłużej nie może, żeby tylko on tam rezydował. Początkowo Frodo mnie stamtąd normalnie wypraszał i nawet położył się kilka razy na moim materacyku, ale Pan mu uparcie pokazywał gdzie jest jego łóżko. No więc teraz jest już prawie grzeczny. Zresztą z tego Froda to niezły gagatek, niby taki mały a zjadłby najchętniej moją kolację i moją kość. Dużo mam z nim zamieszania ale zauważyłam, że on chce też zjadać kolację pani i pana więc nie tylko ja mam z nim kłopoty.   

                   
Po drugie to moja rodzinka strasznie się pilnuje, żeby mnie nie rozpieścić  do granic możliwości. Wczoraj na przykład wlazłam na kanapę między pańcię i pana i niestety oni ze łzami w oczach kazali mi zejść, czyli że żałują swoich czynów, spróbuję jeszcze raz 8). Wszyscy starają się być sprawiedliwi i podrapać za uchem równoczesnie i mnie i Froda ale ja i tak jestem większa i się lepiej wciskam pod rękę :tease:


Dajemy też razem panu "piątkę" o tak jak tu na zdjeciu:


Ale i tak najbardziej podoba mi się mała pani i dla niej zrobię wszystko, moja mała pani najbardziej mnie chwali za to, że jestem taka bardzo miła dla jej koteczki. Koteczka jest dla mnie miła to dlaczego miałabym ją denerwować;)


Pozdrawiam Was z mojego domku,
Kala :heartbeat:
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2014, 16:07:04 pm wysłana przez Josia »

Odp: Poprostu - KALA

Offline xena

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Xena i Fred
Odp: Poprostu - KALA
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 26, 2014, 18:37:00 pm »
Cudnie ,cudnie , jakie śliczności i tyle miłości  :backflip:

Odp: Poprostu - KALA

Offline fszut

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poprostu - KALA
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 26, 2014, 18:50:56 pm »
Superr, dziewczyny nie mogą doczekać się spotkania. Gratuluję konsekwencji ale jestem ciekawa ile jeszcze wytrzymacie  :cheesy:

Odp: Poprostu - KALA

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Poprostu - KALA
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 26, 2014, 21:09:36 pm »
z tym nie wchodzeniem na kanapę?

obstawiam (góra) 2 tygodnie  :giggle:

Odp: Poprostu - KALA

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
Odp: Poprostu - KALA
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 26, 2014, 21:58:35 pm »
Super wieści :backflip: :backflip: ,a  z kanapą może być jeszcze inaczej Kala z niej skorzysta jak Was nie będzie w domu. Wówczas pies szczęśliwy a pańciostwo też wygrywa konsekwencję. Nie wolno karcić psa jak nie złapiesz na gorącym uczynku :giggle: Mały z kitką słodziak :heartbeat:

Odp: Poprostu - KALA

haniak

  • Gość
Odp: Poprostu - KALA
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 27, 2014, 00:01:56 am »
Kanapa? to tylko mebel, nie gada, nie przytula sie, i zawsze można wymienić, nie to co kanapa z bernem - bezcenna. A i tak potem zejdzie bo na podłodze chłodniej.Z mojego doswiadczenia bernenskie dziewczyny uwielbiają świeżo uprane kocyki na kanapie, no i mnie oczywiscie do przytulanek pozdrawiam i zyczę dużo przytulanek z piekną Kalą

Odp: Poprostu - KALA

Offline Josia

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poprostu - KALA
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 27, 2014, 09:58:57 am »
Z tą kanapą nie będzie tak źle... gorzej będzie jeśli Kala postanowi zasiadać na krześle do stołu wzorując się na małym przyjacielu z kitką  :gwizdze:

Odp: Poprostu - KALA

Offline Josia

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poprostu - KALA
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 08, 2014, 14:23:09 pm »
Mijają już prawie dwa miesiące od dnia, kiedy Kala zamieszała z nami. Nawet nie wiem, kiedy ten czas tak szybko minął. Mamy za sobą już kilometry spacerów i zawarte znajomości z psami z okolicy - łącznie we wsi zamieszkują Berneńczyki sztuk 5, i Kala jest jedyną dziewczyną (dwa tygodnie temu sąsiedzi pożegnali się z 5 letnią Kiarą). Śmiejemy się, że nasza wieś powinna zmienić nazwę na Berneńczykowo lub jakoś podobnie, a my powinniśmy organizować zloty i wystawy na naszej ulicy. Mamy we wsi także dostojnego przedstawiciela rasy Wilczak Czechosłowacki - ale relacje z nim Kala ma bardzo skomplikowane. Coś ich do siebie ciągnie ale kiedy już noski się zbiżają Wilczak stawia wielki pióropusz na grzbiecie, wydaje z siebie dziki bulgoto warkot i trzeba wiać.

W domu relacje między Kalą a Frodem są bardzo fajne. Z jednej strony Frodo rządzi, ale równocześnie to on nie odstępuje Kali na krok. Kiedy Kala szaleje (a potrafi szaleć jak nikt - gonitwy za własnym ogonem, poranne entuzjastyczne powitania całej rodziny po kolei i skoki podsufitowe kiedy wracamy z pracy) wówczas Frodo biega dookoła Kali i ją zagania... tak zagania i odgania od nas.
Kala była dość strachliwa ale teraz nie widzimy już w niej strachu. Jedynie bardzo źle znosi wizyty u kogoś w domu lub wchodzenie do nowych pomieszczeń w cudzych domach. Trzęsie się wtedy ze strachu bardzo na początku i potrzebuje dłuższej chwili żeby się odważyć podejść do kogokolwiek. Widzę teraz jaką jest czystą niezapisaną kartą i jak wiele rzeczy przerabia pierwszy raz.
Hmmm co do kanapy 8) to fantastycznie mieścimy się całą rodziną razem z psami. Trudno zrobić zdjęcie temu precedensowi, bo jak się człowiek ruszy z kanapy po aparat to natychmiast ma zajęte miejsce i nie ma dokąd wrócic :huh:. Na szczęście działa tu zasada pozwolenia i przywołania. Ale rzeczywiście nie ma nic przyjemniejszego niż wieczorne kanapowanie z całym zestawem.
Jak tylko będziemy mieli wolną niedzielę z przyjemnością dołączymy znowu do spaceru gdzieś w Wielkopolsce, ostatnio niestety nie udało nam się już wygospodarować czasu.
Serdecznie Wszystkich pozdrawiamy :heartbeat:

 :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat:


 



Estalia by Smf Personal