www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » Saba - atrakcyjna, w kwiecie wieku, pozna Pana :)

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Saba - atrakcyjna, w kwiecie wieku, pozna Pana :)  (Przeczytany 14465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AgaP

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 938
Saba - atrakcyjna, w kwiecie wieku, pozna Pana :)
« dnia: Kwiecień 12, 2015, 16:58:52 pm »
Przedstawiamy Sabę  :wub:
Póki co tylko zdjęcia.



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2015, 10:12:21 am wysłana przez Issa »
Nasi idealni towarzysze zawsze mają cztery łapy -  Colette
Kiara, Gama (*), Eris, Kićka (*), Kropka, Tropik

Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem

Offline MKarmel

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2015, 17:12:49 pm »
Melduję, że dzięki pomocy Issy, Saba dotarła do Kobyłki. Wprawdzie nie mogłam jej przywitać chlebem i solą na progu, gdyż jestem w pracy, ale mój syn zajął się podróżniczką.
Na dzień dobry Karmel usiłował przywitać ją dość obcesowo wąchaniem pod ogonem na co usłyszał krótkie mruknięcie i towarzystwo się dogadało.
Syn -esteta uznał, że jak na matronę Saba rozsiewa mało salonowe zapachy, więc bez pytania o zdanie wpakował ją pod prysznic. To był chyba jej pierwszy raz, ale wszystkie zabiegi przyjęła z pełnym spokojem i zrozumieniem. Uznała, że skoro ten młodzian o nią dba, to znaczy że będzie tak non-stop i już w kilka minut po kąpieli dreptała za nim i szturchała łapą dopominając się o głaski.  :wub:
Próbowała też trzepotaniem rzęsami i machaniem ogonem przekonać Karmela, by wpuścił ją do swego łóżka, ale kawaler uznał, że to jeszcze nie ten etap znajomości i wymownym spojrzeniem odesłał Sabę na jej posłanie. Odeszła, ale pod nosem wymruczała, co myśli o nim i jego drzewie genealogicznym  :grin:
p.s. na razie Saba usiłuje przeprowadzać analizę wody, sprawdza czy ta w jej misce jest tak samo smaczna jak w karmelowej więc pije po parę łyków z jednej i drugiej. Na razie brak decyzji, która lepsza
To tyle, co udało mi się wyciągnąć z relacji syna, jak wrócę w nocy do domu to zacznę matronę poznawać i spróbuję napisać o niej coś więcej.
Zdjęcia powyżej, dzięki uprzejmości AgiP, przedstawiają matronę prosto z kąpieli.

Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem

Offline kakukr

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 224
Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2015, 18:58:28 pm »
Chciałam właśnie zapytać co ona taka mokra skoro piękna wiosna za oknem  :th_0girl_dance:

Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2015, 19:45:23 pm »
Rozumiem syna Mkarmel. zapach kochanej Sabci był rewelacyjny :giggle:
ale to bardzo miła i słodka baba  :heartbeat:

Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem

Offline MKarmel

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2015, 12:19:29 pm »
Wczoraj spędziłam z Sabą cały dzień i jestem damą zachwycona, bo:
- jest niesamowicie zrównoważona, przyjmuje wszystko co przynosi jej los, jak ubogi w torbę. Bez ekscytacji, bez strachu, prze naprzód z otwartą przyłbicą
- uczy się i przystosowuje do nowej rzeczywistości w tempie błyskawicznym. Schody, które widziała pierwszy raz w życiu, początkowo pokonywane bardziej siłą ludzkich rąk niż psich łap, dziś już są kolejnym elementem wystroju. Śmiga po nich nawet bez smyczy, jakby niczego innego nie robiła przez całe życie
- obroża i smycz, które były nowością, a spacer na smyczy kończył się szybciej niż zaczynał, to już przeszłość. Damesa zasuwa świńskim truchtem na smyczy, kręcąc ogonem młynki we wszystkich płaszczyznach
- zachowuje czystość w domu, nie upomina się o wyjście na dwór, czeka aż damy sygnał do wymarszu na spacer
- nie mantykuje w nocy, przesypia ładnie do rana. Na razie kocyk, który jej przeznaczyłam na posłanie ma w głębokim poważaniu, śpi tam gdzie chce, ale nie próbuje zdetronizować Karmela na kanapie, zadawala się dywanem
- nie jest wystrachaną ubogą krewną, nie przeprasza że żyje, jest pewna siebie. Obszczekiwana przez 5 innych suk na osiedlu, idzie dziarsko środkiem , kręcąc pupą i ogonem, nie zaszczycając wariatek nawet jednym spojrzeniem czy mruknięciem
- zaatakowana przez najbardziej bojową sukę, pokazała że też ma zęby. Nie była to poważna bójka, tylko takie ostrzegawcze kłapanie. Saba pierwsza nie zaczyna, ale zaatakowana nie daje sobie wejść na głowę
- test na dziecko przeprowadzimy w weekend, kiedy przyjedzie moja wnuczka, test na kota, z braku kota, na razie się nie odbył. Test na konia za to zrobiłyśmy. Zdała śpiewająco czyli nie interesują jej ani konie, ani, co istotne, uboczne produkty ich przemiany materii
- bez problemu dała się wykąpać i to zaraz po przybyciu do nowego domu. Czesanie też nie jest żadnym problemem. Na razie wyczesałam z niej średniego sznaucera, myślę, że jeszcze przynajmniej jeden tam się czai. Uszy pozwoliła oglądać i czyścić
- nie jest wybredna, wcina suchą karmę bez dosmaczania, oczywiście czyści też miskę Karmela
- jest zorientowana na człowieka, wodzi za nami wzrokiem, lub drepcze wpychają do smyrania łepetynę lub zadek. Przy dłuższych przerwach w głaskaniu, trąca łapą w łydkę smyracza
- jest "chłopaciarą" i robi bardziej maślane oczy do mojego syna niż do mnie

Zdjęcia po czesaniu będą wkrótce, ze spacerów na razie nie mam, bo nie mogłam ogarnąć dwóch psów chcących iść w przeciwnych kierunkach i aparatu jednocześnie. Jutro wybieramy się do weta na przegląd
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2015, 12:30:18 pm wysłana przez MKarmel »

Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem

Offline BeataA

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2015, 13:06:28 pm »
Łaaał, musi być słodka  :th_0girl_dance: błąd - na pewno jest słodka  :th_0girl_dance:

Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem

Offline AgaP

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 938
Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2015, 14:32:12 pm »
A tu Saba wstępnie  wyczesana  :wub:

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2015, 15:36:20 pm wysłana przez Issa »
Nasi idealni towarzysze zawsze mają cztery łapy -  Colette
Kiara, Gama (*), Eris, Kićka (*), Kropka, Tropik

Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem

Offline Tawi

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2015, 17:17:01 pm »
Śliczna :) A ile ma lat tak w ogóle?

Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem

Offline MKarmel

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2015, 17:45:01 pm »
wg. książeczki zdrowia, właśnie skończyła 5 lat, ale ząbki ma ładne, bez kamienia

Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem

Offline sabkis

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2015, 18:36:33 pm »
Saba cudna z ciebie dziewczyna  :heartbeat:

Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:08:13 am »
Miałam kontakt z Sabą i mogę powiedzieć, że to dama bez pretensji.  :heartbeat: Ufna i bardzo przyjazna. Z tego co wiem od Emilii i Piotra bezkonfliktowa. kontakt z dziećmi ok. Z kotami chyba też. Może Emilia napisze coś jak się Saba zachowywała u niej podczas przerzutu transportowego ;)

Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem

Offline Issa

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2328
  • Płeć: Kobieta
Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2015, 11:13:35 am »

- zaatakowana przez najbardziej bojową sukę, pokazała że też ma zęby. Nie była to poważna bójka, tylko takie ostrzegawcze kłapanie. Saba pierwsza nie zaczyna, ale zaatakowana nie daje sobie wejść na głowę


To nie Issa - Issa nie gryzie  :kiss:

a Sabcia jest super! i tak jest podobna do mojego Berniaszka (*) ......


Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2015, 11:29:31 am »

To nie Issa - Issa nie gryzie  :kiss:

Aga wiemy ,że Issa tylko pyskuje  :giggle: :giggle:

Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem

Offline beata_bsj11

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2015, 11:35:43 am »
Jest  przepiękna i pięknie patrzy w obiektyw aparatu :heartbeat: :heartbeat:

Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Saba - matrona z własnym zdaniem
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2015, 21:45:16 pm »
Ze zdjęcia czarujący uśmiech ,zadowolonego z życia psa  :th_0girl_dance:


 



Estalia by Smf Personal