www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » Salma - czarna i wierna

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Salma - czarna i wierna  (Przeczytany 47233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 02, 2011, 12:13:09 pm »
 :shy: :shy: :shy:

czekam cierpliwie .... i ide poczytac  :shy:

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 03, 2011, 19:55:31 pm »
Salma przepada za jamnikowatym kundelkiem przygarniętym przez sąsiadów z końca ulicy.  :wub:
Jafciu jest w niej zakochany po uszy.





Inny sąsiad, staruszek Lord wita się z naszą "kruszynką" dostojnie.


Buzi, buzi. :naughty:



Nasza podopieczna wkrótce pojedzie do Domu Stałego, gdzie, mam nadzieję,
jej przymioty zostaną w pełni docenione.
  :grin:  :heartbeat:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 19:17:35 pm wysłana przez ElzaMilicz »
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Salma - czarna i wierna

renia

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 04, 2011, 19:25:14 pm »
Prosze mi napisac w co trzeba sie zaopatrzyc przed pojawieniem sie takiego pieska w domu tz ( jakie miski , jaka smycz , jaka karma i ile ) ?  Nie jestem pewna czy o czyms nie zapomniałam ?!  :shy:
Wszelkie wskazówki miło widziane  :nerd:   i z gory dziekuje  :kiss:

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 05, 2011, 06:56:31 am »
Miski duze najlepiej stalowe, ja na ulicach uzywam smycz flexi automatyczna, dla mnie i psa wygoda (ale do szkolenia chodzenia przy nodze nie jest najlepsza), karma na pewno duzy wor, wybor w zaleznosci od wieku wielkosci i stanu zdrowia psa, warto na poczatku nie zmieniac karmy i kupic taka jaka mial w DT. Ela napewno ci wszystko powie.
Trzymamy kciuki zeby wszystko sie udalo i Salma szczesliwie wyladowala w nowym domku
 :friends:
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Salma - czarna i wierna

MaPiTa

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 05, 2011, 10:41:44 am »
To ja jeszcze dodam, że warto od razu kupić adresówkę i przypiąć Salmie do obroży.
Karma oczywiście nie supermarketowa (typu Pedigree, Chappi itp) tylko dobra, jest w dziale zdrowie coś na ten temat zapewne.
Linka treningowa jest bardzo przydatna na spacerach leśno-łąkowych (my mamy taką 10 lub 15 metrową), plus smycz krótka do nauki i chodzenia wśród ludzi.
Smakołyki do nauki  :th_0girlcupcake:
Miski- jak macie zmywarkę warto zwrócić uwagę na to czy można myć w zmywarce bo na moich jest napisane, że nie wolno i muszę myć ręcznie  :th_0girlactive:
Przyda się coś do czesania sierści- w dziale pielęgnacja można poczytać- my mamy zgrzebło i szczotkę -sprawdza się świetnie.
Legowisko.
Zabawki - choć tu nie ma co szaleć bo np.Bemol bawi się najlepiej starym pluszakiem, oraz sznurem do przeciągania (koszt sznura 3 zł- kupiliśmy 1metr grubego szura w sklepie  typu "Majster", czy "Mrówka", związaliśmy węzły na końcach i jest super, zabawki do przeciągania w sklepie zoo... było "nieco" wyższe niż 3 zł ;) ).
Obroża.
Powodzenia!  :bravojs0:  :heartbeat:

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 05, 2011, 10:54:36 am »
ja tlko w kwestii formalnej - absolutnie pod żadnym pozorem nie kupujcie Salmie smyczy automatycznej

najlepsza jest smycz przepinana - dzięki kilku kółkom można regulować jej dlugość

zdjęcie poglądowe  ;)

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 05, 2011, 11:36:52 am »
Dziękuję dziewczyny.  :grin:
Kwestia formalna bardzo istotna!  :th_0girl_curtsey:

Gdybyśmy mieli śnieg a nie deszcz Salma w mig nauczyłaby się ciągnąć sanki z obciążeniem.  :backflip:

To Simba Syn Mufasy - pojął w jedno popołudnie na czym rzecz polega.   :friends:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Salma - czarna i wierna

renia

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 05, 2011, 11:43:39 am »
BARDZO DZIEKUJE za wskazówki  ;)  wszystkie podpowiedzi miło widziane  ;)

Ciekawa jestem  co nam jeszcze Elza moze powiedziec o piesku i jak postepy jesli chodzi o wprowadzenie do domku ?!

Ja na chwile obecną najbardziej boje się  podrózy bo z Krakowa mamy kawałek  :crazy:  i nie wiem jak to piesek zniesie :th_holeinwall: 
Zastanawiam się tez czy gdzies moge poczytac o tym jak się takim pieskiem zając jak do niego podejsc , na co uwazac , czym sie niepokoic itp  :th_connieswatfly:

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 05, 2011, 11:49:11 am »
Renia nie masz co się martwić ani o podróż ani inne rzeczy.  :friends:
Wszystkiego dowiecie się gdy się spotkamy.  :wub:   Trzeba brać pod uwagę, że każdy pies jest inny.  ;)
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Salma - czarna i wierna

renia

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 05, 2011, 11:52:39 am »
Ok w takim razie juz odliczam ...    i z niecierpliwoscią czekam na nowe wiesci i zdjecia  :grin: 

Odp: Salma - czarna i wierna

MaPiTa

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 05, 2011, 11:58:27 am »
BARDZO DZIEKUJE za wskazówki  ;)  wszystkie podpowiedzi miło widziane  ;)

Ciekawa jestem  co nam jeszcze Elza moze powiedziec o piesku i jak postepy jesli chodzi o wprowadzenie do domku ?!

Ja na chwile obecną najbardziej boje się  podrózy bo z Krakowa mamy kawałek  :crazy:  i nie wiem jak to piesek zniesie :th_holeinwall: 
Zastanawiam się tez czy gdzies moge poczytac o tym jak się takim pieskiem zając jak do niego podejsc , na co uwazac , czym sie niepokoic itp  :th_connieswatfly:
4 tygodnie temu byłam w takim samym momencie- dużo pytań, mnóstwo niewiadomych :)
My z Bemolem jechaliśmy 5 godzin do domu i z poradami Pani Elzy podróż była zupełnie bezproblemowa.
Zresztą nie martwcie się- Od p.Elzy dostaniecie odpowiedzi na wszystkie pytania i nawet więcej, a w razie czego zawsze można zadzwonić. Tylko radzę zapisać sobie pytania bo potem połowy zapomnicie! ;)

Odp: Salma - czarna i wierna

wiki1710

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 05, 2011, 15:22:18 pm »
Kochani, a ja się napatrzeć nie mogę na Salmę  :wub:
Zobaczcie jak ona chodzi dumnie i ślicznie na smyczy, jak pręży pierś, jaka jest zadowolona z tego, że jej Pani jest zadowolona  :th_0girl_dance:

Ech....
to się da przedstawić tylko porównując:

Przedtem 
https://www.youtube.com/watch?v=gpOkApdcPHk&feature=player_embedded



Teraz

« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 15:31:16 pm wysłana przez wiki1710 »

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 05, 2011, 15:24:43 pm »
Dziękuję MaPiTa:wub:

Elza jestem, nie pani.  ;)  Przy następnym spotkaniu dopełnimy celebry.  :drunk:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Salma - czarna i wierna

MaPiTa

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 05, 2011, 17:13:56 pm »
Dziękuję MaPiTa:wub:

Elza jestem, nie pani.  ;)  Przy następnym spotkaniu dopełnimy celebry.  :drunk:
OK Elzo, skoro tak mówisz  :drunk:  :shy:
wiki ten filmik jest tak przejmujący, ze aż miałam łzy w oczach patrząc na różnicę PRZED i PO... 
:hi: niesamowita zmiana  :bravojs0:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 17:16:10 pm wysłana przez MaPiTa »

Odp: Salma - czarna i wierna

renia

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 05, 2011, 20:34:41 pm »
Bardzo Wam dziekuje ..... a co do filmiku to robi wrazenie faktycznie portki to Salma miała  :huh: róznica ogromna  :bravojs0:  musze przyznac ELZA jest wielka  :friends:

MaPiTa   jak przewoziliscie pieska  tz gdzie w  bagazniku i czy trzeba go było do czegos upiąc noi jak Wam poszło z zapoznaniem się  ?


 



Estalia by Smf Personal