www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » Czarny jak... Koks

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Czarny jak... Koks  (Przeczytany 14405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AgaP

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 938
Czarny jak... Koks
« dnia: Luty 19, 2014, 21:22:38 pm »
Od dzis pod opieką Fundacji jest Koks. Został wyrzucony z samochodu przez "kochanego" właściciela   :th_dash1:. Issa się nim zaopiekowała, podała krople przeciwpchelne, powyciągała większość kleszczy. My go dziś odebraliśmy i leży teraz pod stołem taka czarna skołtuniona bieda. Zdjęcia będą jak się z żabą uporam












Podczas zapoznania a Koksem miałam pewne obawy... on normalnie i bez krępacji na mnie warczał. Na szczęście już mu przeszło i powarkuje tylko na Kiarę, która kompletnie się tym nie przejmuje.
Zapoznanie z dziewczynami było wzorowe, zero burczenia, tylko merdanie ogonów. Kiara, znana z czołgania świeżaków zupełnie mu odpuściła. Chyba też uznała, że chłopak jest w potrzebie.
Kotów albo nie zauważył, albo nie jest nimi zainteresowany. Jest bardzo grzeczny, leży spokojnie aktualnie pod stołem, przemieszcza się razem ze mną  :cheesy: i nieśmiało spogląda, czy ktoś go głaśnie.
Zjadł ładnie kolację, zwiedził dom i w zasadzie nie ma psa  :gwizdze:
Będziemy mieć sporo pracy, Koks ma mnóstwo dredów, zaschnięte błoto na brzuszku, sporo kołtunów. Niestety, kąpiel dopiero w sobotę, by krople zadziałały.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2014, 17:44:19 pm wysłana przez Issa »
Nasi idealni towarzysze zawsze mają cztery łapy -  Colette
Kiara, Gama (*), Eris, Kićka (*), Kropka, Tropik

Odp: Czarny jak... Koks

Offline MKarmel

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
Odp: Czarny jak... Koks
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2014, 22:31:48 pm »
Z obserwacji "osiedlowych"
- Koks nie wchodzi w konflikty z innymi psami, z Karmelem pięknie się poznali, obwąchali, pomachali ogonami nawet pod naszą furtką czyli teoretycznie na terenie Karmela. Wcześniej przez 3 dni przesiadywał pod piekarnią, gdzie został porzucony, z bandą wiejskich burków i też nie było spięć
- uwielbia dzieci, cały wczorajszy dzień spędził z młodzieżą przedszkolno-szkolną na boisku i był przeszczęśliwy. Kiedy dzieci poszły do domów piszczał i usiłował wbić się za nim do domów na tzw."krzywy ryj"
- upomina się o głaski, nie boi się również zaczepiać w tym celu mężczyzn, wystarczy, że ktoś zwróci na niego uwagę
Jednym słowem - słodziak  :wub:

Odp: Czarny jak... Koks

Offline Nikita

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czarny jak... Koks
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2014, 22:36:46 pm »
Rzeczywiście  czarny jak Koks .... :naughty:
Kasia Maciek i Marta

Odp: Czarny jak... Koks

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Czarny jak... Koks
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2014, 06:27:32 am »
ma chłopak potencjał  :kiss:
jak się to furto doczyści będzie z niego przystojniak
a przystojniak z dobrym charakterem to biały kruk... eeee... znaczy czarny Koks  :grin:

Odp: Czarny jak... Koks

Offline Issa

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2328
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czarny jak... Koks
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2014, 09:15:51 am »
Czarny Koks to uroczy maluch, był u mnie pół dnia, dostał jedzonko, krople na pchły i kleszcze, ciepły koc i okrycie drugim ciepłym kocem i jak AgaP przyjechała to nie wiedział o co kaman  ;) do auta wskoczył bez problemu. Mądra psina. Mam nadzieję że szybko znajdzie kochający domek  :wub:


AgaP a jak minęła nocka? 

Odp: Czarny jak... Koks

Offline AgaP

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 938
Odp: Czarny jak... Koks
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2014, 11:19:23 am »
Noc minęła spokojnie, bez niespodzianek. Koks ułożył się pod fotelem i poszedł spać. Na porannym spacerze był bardzo grzeczny. Nie jest typem sprintera, to opanowany pies, który spokojnie idzie na smyczy. Nie jest oszołomem, nie jest natrętem. Jest absolutnie bezkonfliktowy. Nasze psy nie są nim zainteresowane i on nimi również. Czasem sobie cicho warknie leżąc np. pod stołem, ale Kiara wcale się tym nie denerwuje. Koty nie wzbudzają w nim żadnych emocji. Dziś minął Kropkę bez najmniejszego zainteresowania.  :wub:
Jest bardzo delikatny, gdy się go głaszcze od razu merda ogonkiem i kładzie sie na plecy. Ma naprawdę świetny charakter. Jak w sobotę zrobimy go na bóstwo będzie śliczny (mam nadzieję  :gwizdze:). Ma rozczulające spojrzenie  :th_0girl_dance:
Nasi idealni towarzysze zawsze mają cztery łapy -  Colette
Kiara, Gama (*), Eris, Kićka (*), Kropka, Tropik

Odp: Czarny jak... Koks

Offline anna

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1330
Odp: Czarny jak... Koks
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2014, 20:27:39 pm »
Koksiku maleńki ,do kogo ty jesteś podobny?

Odp: Czarny jak... Koks

Offline MKarmel

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
Odp: Czarny jak... Koks
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2014, 09:35:50 am »
Aniu - jeśliby się ograniczyć do dwóch ras to Koks wygląda jak mieszanka miniaturowego pudla z czarnym szkotem. Gabaryty szkockie, futro i klapnięte uszy bardziej z pudla. A jeden czort wie jakie rasy i nie-rasy tam jeszcze "palce" maczały. Grunt że urokliwa mieszanka z niego  :wub:

Odp: Czarny jak... Koks

Aga30

  • Gość
Odp: Czarny jak... Koks
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2014, 12:09:17 pm »
Bedzie z niego słodka przytulanka dla nowych właścicieli :heartbeat:

Odp: Czarny jak... Koks

Offline AgaP

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 938
Odp: Czarny jak... Koks
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2014, 13:12:16 pm »
Cytuj
Bedzie z niego słodka przytulanka dla nowych właścicieli

Zgadzam się w 100 procentach. Koks jest bardzo grzeczny, wczoraj wieczorem rozpoczęliśmy akcję usuwania kołtunów. Znosił to bardzo dzielnie, sprawiał wrażenie, jakby mu się to podobało. Położył się na grzbiecie i zastygł z uśmiechem na pysku  :wub: Można przy nim zrobić wszystko. Jak się nim zainteresuje od razu pojawia się uśmiech na pysku. Jutro jedziemy do weta i po południu pranie zasadnicze  :gwizdze: Przynajmniej się nie nadźwigam wsadzając go do wanny  :tease:. (Przy 40 kg Gamy moje plecy są w rozsypce)
Nasi idealni towarzysze zawsze mają cztery łapy -  Colette
Kiara, Gama (*), Eris, Kićka (*), Kropka, Tropik

Odp: Czarny jak... Koks

Murka

  • Gość
Odp: Czarny jak... Koks
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2014, 13:32:28 pm »
Aniu - jeśliby się ograniczyć do dwóch ras to Koks wygląda jak mieszanka miniaturowego pudla z czarnym szkotem. Gabaryty szkockie, futro i klapnięte uszy bardziej z pudla. A jeden czort wie jakie rasy i nie-rasy tam jeszcze "palce" maczały. Grunt że urokliwa mieszanka z niego  :wub:

W prehistorycznych czasach, które ja doskonale pamiętam  :grin: było mnóstwo takich piesków. Karmel ma rację: "bazą wyjściową" były ogromnie wtedy popularne pudle, albo dość popularne węgierskie puli, a do tego różne dodatki. Zawsze były to pieski inteligentne, bezproblemowe, doskonale dogadujące się z innymi zwierzętami, łatwo dostosowujące się do różnych warunków. Miałam w rodzinie takie "coś" imieniem Kizia i patrzę na Koksa z dużym wzruszeniem.  :wub:

Odp: Czarny jak... Koks

Offline AgaP

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 938
Odp: Czarny jak... Koks
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2014, 13:55:38 pm »
Zapomniałam wspomnieć o jeszcze jednej zalecie Koksika. Jest cichutki, nie ujada, nie szczeka wcale (póki co :nerd:). Zazwyczaj takie małogabarytowe stworzenia maja wiele do powiedzenia i z byle powodu stawiaja na nogi cały dom  :gwizdze:
Nasi idealni towarzysze zawsze mają cztery łapy -  Colette
Kiara, Gama (*), Eris, Kićka (*), Kropka, Tropik

Odp: Czarny jak... Koks

Offline Żegasia

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Czarny jak... Koks
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2014, 17:31:20 pm »
A wcale że nie. Moja Florentyna była suczką cichą,choć potrafiła szczekać i to głosem zupełnie nie adekwatnym
do postury. Od koksa różniła się tylko uszami -były klapiate ale czasem je stawiała i brakiem (wrodzonym)
ogona.poza tym była jamnikosznaucerem środkowoeuropejskim. Ż. :tease:

Odp: Czarny jak... Koks

Offline anna

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1330
Odp: Czarny jak... Koks
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2014, 21:16:29 pm »
Tak obstawiałam :terier szkocki .To cudne psiaki .Znałam jednego takiego Zyzia .Oj co to było za radosne psiatko...

Odp: Czarny jak... Koks

Offline AgaP

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 938
Odp: Czarny jak... Koks
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 22, 2014, 14:25:16 pm »
Jesteśmy po przeglądzie ogólnym. Koks jest młodym psem, ok. 2-letnim. Ogólny stan jest dobry, pobraliśmy krew, w poniedziałek będziemy kastrować malucha. Podczas zabiegu będzie usuwany też nadziąślak i pani doktor obejrzy mu oczy (ma czerwone spojówki, mamy krople, które będziemy podawać 2 razy dziennie).
W gabinecie trochę panikował podczas golenia łapy i kłucia igłą ale wytrzymał   :tease:
Poza tym to towarzyski pies, do wszystkich nastawiony pozytywnie, w samochodzie jest bardzo grzeczny, układa się na podłodze za siedzeniem  :wub:
Zaraz czeka go kąpiel i małe podrasowanie  :grin:

Oto Koks wykąpany, wyczesany, bez dredów, oczy zakroplone, wyniki badań są, pani doktor zadzwoniła i powiedziała, że trzeba będzie brać leki na wątrobę. W poniedziałek dowiemy się wszystkiego dokładnie  :wub:





« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2014, 21:48:09 pm wysłana przez AgaP »
Nasi idealni towarzysze zawsze mają cztery łapy -  Colette
Kiara, Gama (*), Eris, Kićka (*), Kropka, Tropik


 



Estalia by Smf Personal