www.pasterzeforum.pl » BEZ ZNIECZULENIA » BEZ ZNIECZULENIA (Moderatorzy: ElzaMilicz, Camara)
 » Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!  (Przeczytany 8363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Camara

  • Administrator
  • ******
  • Wiadomości: 4037
Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!
« dnia: Grudzień 12, 2011, 22:38:12 pm »
Rodzina z dzieckiem chorym na mukowiscydozę zwróciła się do mnie o poradę w sprawie pomocy dla 6 letniego Doga Niemieckiego.
Sytuacja jest naprawdę poważna. Mukowiscydoza to choroba zagrażająca życiu maluszka, a obecność psa, na którego ślinę maluch jest uczulony nie pozostawia tej rodzinie wyboru. Pies musi znaleźć nowy dom, najszybciej jak się uda. W przypadku zaostrzenia objawów chorobowych u malca pies musi "wyprowadzić się" niezwłocznie. W takiej sytuacji rozważane jest nawet oddanie go do schroniska... te słowa nie przychodzą im łatwo...

Pierwszą myślą jest telefon do organizacji od Dogów.
Dzwonię, przedstawiam się i mówię o kryzysowej sytuacji. Nie spodziewam się hurrraa optymizmu, jednak liczę na rzeczową rozmowę i próbę wytyczenia jakiegoś planu akcji.
Grzecznie wysłuchuję informacji o 12 dogach czekających na nowe domy, o odbiorze suczki w złym stanie z pseudohodowli (tej samej, z której zabraliśmy Gine i Jane) i trudnej sytuacji organizacji.
Nic mnie nie dziwi - mogę to zrozumieć, przecież wiem od podszewki jak wygląda walka o zapewnienie podopiecznym "wiktu i opierunku". Jest ciężko...

Ale w tym momencie Pani od Dogów przechodzi do drugiej części wykładu, po której to wpadam w szok!!!
Otóż Pani uświadamia mnie, że
- pies to nie pluszak (wie, ze rozmawia z przedstawicielem innej fundacji),
- że psa nie oddaje się z byle powodu - Pani zapytana czy wie co to jest mukowiscydoza potwierdza, że tak, wszak jest żoną lekarza (sic!)
- że pies ma takie same prawa jak dziecko... 

Przez moment zaniemówiłam... wydaje mi się, że może coś źle zrozumiałam...
Ponownie pytam, czy zdaje sobie sprawę z tego, że pies jest zagrożeniem życia dla tego dziecka... ?
I że nie ma innej opcji jak znalezienie nowego domu dla psa? bo chyba nie sugeruje mi, że mają oddać dziecko?
I czy organizacja od Dogów może zaproponować pomoc?

Pani od Dogów zaproponowała... dom tymczasowy za zwrotem kosztów od właściciela. Miesięczny koszt - 750 zł
Hilton. Jak nic Hilton. Stawki wyższe jak w komercyjnym hotelu dla psów.
Nie wiem kogo na to stać, ale na pewno nie rodzinę z tak ciężko chorym dzieckiem, potrzebującym leków i specjalistycznej opieki.

Pani od Dogów nie pomoże także w ogłaszaniu i weryfikacji potencjalnych domów.
Przecież mają 12 psów do adopcji i suczkę z pseudo.
A pies to nie pluszak.  Pani nie rozumie jak można oddawać psa z błahych powodów...
Ciężko chore dziecko nie jest wystarczającym powodem do szukania dla psa nowego domu.

I pada pytanie - a dlaczego my nie zajmiemy się tym psem.

hmmm... dlaczego? może dlatego, że jest Dogiem Niemieckim

Stan na dziś.
Szukamy domu dla 6-letniego Doga Niemieckiego merle.
Pies jest zadbany, dobrze wychowany, kocha dzieci i nie sprawia kłopotów.
Cieszy się z każdego spaceru i chwili czasu jemu poświęconej.
Przez ostanie miesiące przyzwyczaił się do życia w cieniu choroby małego dziecka...



Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!

anula

  • Gość
Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2011, 22:52:20 pm »
Czy pies ma rodowód, w takim wypadku czy hodowla wie o tej trudnej sytuacji?
Znam hodowcę dogów niemieckich, może byłby zainteresowany pozyskaniem psa do hodowli, nie wiem jakie są szanse ale spróbować by można.

Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • ******
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2011, 08:25:55 am »
Anula, poszukamy mu domu. Ja też znam hodowcę dogów.
Przeczytaj jeszcze raz to co napisała Camara. Czy coś Cię uderzyło w tej wypowiedzi ? Jakie wnioski wyciągasz ??
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!

anula

  • Gość
Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2011, 09:13:56 am »
Powiem tak, nie widzę niczego złego w normalnej, legalnej hodowli, która decyduje się na przyjęcie dorosłego psa, choć nie jest to łatwe zadanie.
Rozumiem, że piesek domowy i szuka tylko domu, w porządku. Absolutnie nie kwestionuję tego, że człowiek jest najważniejszy i trzeba szybko rozwiązać sytuację.
Co do Pani od dogów - bez komentarza.

Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!

Sara

  • Gość
Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2011, 09:17:01 am »
Ja Go mogę wziąć, mam 8 to i 9 się zajmę, tym bardziej że moja wierna druga sunia, to właśnie był dog niemiecki, a w międzyczasie znajdziemy mu prawdziwy dom :heartbeat:

Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2011, 09:34:00 am »
Cholera mnie bierze!

Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!

Offline Camara

  • Administrator
  • ******
  • Wiadomości: 4037
Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2011, 09:35:55 am »
na razie "mały" pozostaje w swoim domu,
mamy trochę czasu na szukanie dla niego nowego, odpowiedzialnego właściciela
liczę, że to się uda zrobić w miarę szybko
a jeżeli nie - będziemy realizować plan "B"  ;)

Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!

harkon

  • Gość
Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 13, 2011, 09:40:01 am »
Takie podejście, jakie prezentuje ta Pani, sprawia tylko tyle, że niektórzy postrzegają działaczy prozwierzecych jako oszołomów.. Przykre, bo robi koło pióra całemu środowisku..
Spytam jednej osoby, o ktorej wiem, że mocno dziala w środowisku dożym.. MOże ona kogoś zna itd..

Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • ******
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 13, 2011, 11:49:11 am »
Camara czemu wspomniałaś, że ta Pani podkreśliła w rozmowie, iż ma pojęcie o jakiej chorobie mówisz ponieważ jest żoną lekarza ?   :th_0girl_spruce_up:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!

Asia Zuzkowa

  • Gość
Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 13, 2011, 18:55:31 pm »
Nie mam za dużo do powiedzenia bo praktycznie wszystko zostało już powiedziane. Postawę pani zostawiam bez komentarza :th_0girl_hysteric: Na taki stan brakuje słów. Za to wierzę, że "maluszek" znajdzie kochający dom.

Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!

Offline Camara

  • Administrator
  • ******
  • Wiadomości: 4037
Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2011, 19:10:25 pm »
harkon - masz absolutną rację.
Cieszę się, że to ja zadzwoniłam a nie przekazałam nr telefonu. To niby nie byłaby moja wina, ale i tak czułabym się podle.

Elza - w swej naiwności pomyślałam, że Pani źle mnie zrozumiała i myśli, że mukowiscydoza to nazwa pryszcza na nosie, dlatego chyba trzykrotnie dopytywałam, czy wie o czym rozmawiamy. Zamknęła mi buzię tym stwierdzeniem, że oczywiście wie bo jest żoną lekarza.

Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • ******
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 16, 2011, 08:12:50 am »
"Uderz w stół, a nożyce się odezwą."  :cheesy:
Nie wiem czemu Glutofia zabiera głos w sprawie skoro z nami nie rozmawiała. Jej wypowiedź to gotowa instrukcja jak wyssać informacje z palca.  :grin:

http://www.dogomania.pl/threads/10652-Dogi-w-potrzebie?p=18215461#post18215461

"Droga Elzo Milicz

 Mam nadzieję że tylko źle zrozumiałaś a nie jest to podła manipulacja i bezczelne oskarżenia jakich wiele na tym forum.

 Nasza Fundacja NIGDY nie brała pieniędzy za pomoc w szukaniu domu dla psów.
 750zł- to miesięczny koszt hotelowania doga.TAK! ZDROWEGO DOGA.Tyle to kosztuje- wyobraź sobie.
 W chwili obecnej utrzymujemy 7 dogów a 4 kolejne czekają na dom u swoich dotychczasowych właścicieli. część z psów które są pod naszą opieką są poważnie chore a leczenie doga kosztuje troszkę więcej niż leczenie jamnika.

 Nie stać nas na natychmiastowe zabranie psa bo komuś się odwidziało po 6 latach go mieć. Możemy pomóc szukać domu tyle że pies albo zostanie u dotyczasowych włascicieli albo zapłacą za hotel. Ty jednak oczekujesz ze zrobią to ludzie dobrej woli, bo twoi znajomi chcą mieć problem z głowy. To nie jest mozliwe.

 Przestrzegam też przed pochopnie wypisywanymi pomówieniami, dogomania ma taką specyfikę i niektórym widać w krew to weszło jednak ja temu pobłażać nie zamierzam.
 Tyle w temacie

 ps. Jak na dziecko z bardzo silną alergią gdzie pies nie może zostać ani dnia dłużej wygląda kwitnąco przytulając się do pieska. Mam nadzieję ze pozowanie do fotki dzieciakowi nie zaszkodziło."

Za to "chorym nożyczkom" życzę duuużo zdrowia!   :wub:

...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!

harkon

  • Gość
Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 16, 2011, 08:35:09 am »
Nie, no odpowiedz potwierdza, to co powiedziała wcześniej.. Jaka alergia??  A te 750 zł to naprawde Hilton.. Wszystko mi opadło. Berneńczyki tez nie małe, a koszt miesięczny jakos nijak się nie ma do tych 750 zł.. Nic z tego nie rozumiem..
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2011, 12:29:22 pm wysłana przez harkon »

Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 16, 2011, 08:38:52 am »
Szkoda słow ..... :fool:

Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dog w Hiltonie a dziecko? może umrzeć!
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 16, 2011, 09:48:49 am »
Nie dziwmy się potem, że ludzie boją się zwracać o pomoc do Fundacji, tylko szukają nowych właścicieli przez gratkę itp, nie mając doświadczenia przy adopcjach.
Smutne to, niestety ....  :<
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney


 



Estalia by Smf Personal