www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » Salma - czarna i wierna

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Salma - czarna i wierna  (Przeczytany 47055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MaPiTa

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #240 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:50:09 pm »
Ciekawe czy ona jest większa czy Bemol- Elza rozwiąż proszę nasze wątpliwości  :naughty:
A co do głaskania to trudno odmówić kiedy trąca łapą albo wpycha głowę pod pachę, ale czasem trzeba  :shy:

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #241 dnia: Styczeń 12, 2012, 23:10:11 pm »
Taaak... poranna kawa i nagły przebłysk miłości do właściciela. To jest to!  :cheesy:
Myślę, że Renia tego jeszcze nie doświadczyła.  :giggle:

Salma ma 70cm w kłębie, jest dużo wyższa (o kilkanaście cm)  i większa od Bemola.
MaPiTa możesz zmierzyć miśka bo nie pamiętam czy to robiłam ?  :shy:

...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Salma - czarna i wierna

MaPiTa

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #242 dnia: Styczeń 12, 2012, 23:15:13 pm »
Zmierzę, ale coś mi świta, że 60 cm w kłębie chyba...
To ona na prawdę duża jest ta Salemka  :emotbern: Więcej ciałka do kochania  :heartbeat:

Odp: Salma - czarna i wierna

berno_pasterka

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #243 dnia: Styczeń 14, 2012, 17:04:57 pm »
MaPiTa  ja obstawiam, że  Bemol  ma  sporo ponad  60 cm,  na  fotkach  to  kawał  psa. No  chyba  ,że  jego  fotki  to   fotomontaż  i  głowa  przeklejona  jest np.  od  ,,niówka''.  :grin: Salma   wydaje się  być  smuklejsza,  jak na  kobietę przystało.  :backflip:

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 14, 2012, 19:07:31 pm »
Salma   wydaje się  być  smuklejsza,  jak na  kobietę przystało.  :backflip:
Wiadomo modelka, nie dosc ze piekna to jeszcze smukla i wysoka :wub: :th_0girl_spruce_up:
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Salma - czarna i wierna

renia

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #245 dnia: Styczeń 14, 2012, 19:30:10 pm »
Jak to mówią kochanego ciała nigdy nie za wiele  :grin:
Salma dzis zjadła moje nalesniki  :'(  a wczoraj meza bułki  :th_dash1:  a ja jej przysmaki kupuje  :fool:

Odp: Salma - czarna i wierna

berno_pasterka

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #246 dnia: Styczeń 14, 2012, 22:28:38 pm »
Renia,  bo najlepiej  smakuje ,  jak się  samemu  upoluje.  :gwizdze:  a nie  to  co  pod  nosek  podstawione.  :gwizdze:Ciesz się  , że  Salma  nie  poluje  w  krzakach  na  Q... ,  tylko  na  bułeczki  i  naleśniki  z  talerzy,  masz  sunię  o  wysublinowanym  guście  kulinarnym,  tylko  można  pozazdrościć. Grzeczna  sunia z  tej  Salmy.

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #247 dnia: Styczeń 15, 2012, 08:19:13 am »
Pewnie Salma nauczy Was sprzątania blatów, stołu ze wszystkiego co jadalne tal jak mnie nauczyła bernardynka Koka  :giggle:


Odp: Salma - czarna i wierna

renia

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #248 dnia: Styczeń 17, 2012, 09:21:15 am »
wyjscia nie ma trza zacząć sprzątac  :th_0girl_witch:

Salma została  w koncu sama  ....   i super sie w tym czasie spisała  :bravojs0:   chyba moge juz byc o nią spokojna  :grin: , dostojnie pilnowała posesji  :th_0girl_curtsey:

Troszke sie chyba rozleniwiła u nas  (moze przez to ciepło?! )  bo dzis sniadanko jadła na leząco  :b38:

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #249 dnia: Styczeń 17, 2012, 09:37:05 am »
To dobrze, że na leżąco.  :grin:
To znak, że przestaje się nadmiernie pobudzać przy jedzeniu. Bardzo się cieszę.  :backflip:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Salma - czarna i wierna

renia

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #250 dnia: Styczeń 18, 2012, 13:54:43 pm »
Elzu masz racje troszke przystopowała  :bravojs0:  tyle ze przy suchym  :cheesy: ...    bo przy miesku  :tease2: ... dzis sie troszke rozkreciła  :backflip: zjadła miske  :crazy:

Wczoraj dostałam zawału gdy zobaczyłam (salma była puszczona) małego kundelka na podwórku który jakims cudem musiał sie przedostac (kilogram zywej wagi) .... pierwsze co mi przyszło do głowy to to ze go zaraz zje  :th_0girlcupcake:  a ona mozna powiedziec ze sie nawet z nim bawiła ( chociaz dalej ma w pamieci rozstanie ze swoją panią   ;)  wiec do zabawy jeszcze nie mozna jej przekonac  :<   ) i tak spedzili ze sobą 3 godzinki  :friends:

Odp: Salma - czarna i wierna

Sara

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 18, 2012, 16:44:40 pm »
patrząc na Salmę z tym małym ludzkim cudkiem , zastanawiam się .... czy już spaliliście w kominku tę piękną budę ?  :th_0girl_dance:  :heartbeat:

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 18, 2012, 16:47:32 pm »
A dlaczego mieliby to robić ? :huh:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Salma - czarna i wierna

Sara

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 18, 2012, 17:18:32 pm »
No jeszcze widzę wariant "letniego domku" Salmy  :th_0girl_witch:

Odp: Salma - czarna i wierna

renia

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #254 dnia: Styczeń 25, 2012, 08:18:04 am »
Buda sie przydaje gdy wyjezdzamy a Salma zostaje na polu - ma schronienie  ;)

Salma próbowała sobie nas podporzadkowac wiec musielismy sie troszke nią zająć (wciaz cwiczymy) zeby zrozumiała ze my tu rzadzimy a wiec ;
 - dzieci są wazniejsze niz ona bo z tym Salma ma niestety jeszcze problem ( próbowała sie wpychac przed dziecmi nawet zawarczała na małego i go obszczekała za co była bardzo zganiona  :chytry:  )
 - koniec lezenia gdzie chce i obchodzenia jej jak przysłowiową " swietą krowe"  :zla: przepedzanie jej gdy utrudnia nam poruszanie się po domu
 - jedzenie tylko i wyłącznie po nas i cierpliwie czekanie przed kuchnią zanim jej miski nie podamy  :terefere:  to uwazam za nas wielki sukces :backflip: . Miska lezy na ziemi a Salma cierpliwie ze slinotokiem czeka  :tease:
 - kazdą próbe przepchniecia się przed nami ukrucamy  :th_dash1:
 - koniec zaczepiania łapą chociaz to takie słodkie
 - konczenie i zaczynanie pieszczot przez nas    :th_0girl_dance:
 - po powrocie  to ona ma mnie przywitac chociaz wydawało mi sie to takie słodkie gdy czekała na wycieraczce z merdajacym ogonem

Jak widzicie poczyniłam postepy  :naughty:

Salma po kilku próbach okazało sie ze pieknie wraca wiec na spacerku juz swobodnie goni ale oczywiscie trzeba ją czyms zachecic tz. ja biegne ona za mną  :giggle:  noi na kazdy spacer juz się  doczekac nie moze bo w koncu to okazuje  :backflip: a nie trzeba ją siłą zachecac do wyjscia  :grin:
Salma doskonale broni swojego terenu i oczywiscie nas ... nawet babcia wracajaca po weekendzie jest bacznie obserwowana (musimy nad tym równiez popracowac  8)  )
Wczoraj mielismy ksiedza który to przezył  :giggle: ale Salma cały czas na niego warczała  :chytry:   przynajmniej wizyta sie nie przeciągła  :giggle:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 09:12:17 am wysłana przez renia »


 



Estalia by Smf Personal