www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ZDROWIE
 » Atak padaczkowy u Bennego

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Atak padaczkowy u Bennego  (Przeczytany 5870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Benny:)

  • Gość
Atak padaczkowy u Bennego
« dnia: Marzec 12, 2012, 13:09:24 pm »
Witam serdecznie
W poprzedni piątek u naszego Benniego  wystąpił atak padaczkowy przeżyliśmy grozę . lekarz powiedział że to najprawdopodobniej jednorazowe ale pewności nie ma , dostał witaminy i zobaczymy . Jeżeli się to powtórzy to będzie miał zlecone kompleksowe badania . A wy co o tym myślicie ?

Odp: Atak padaczkowy u Bennego

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Atak padaczkowy u Bennego
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2012, 13:49:59 pm »
Miejmy nadzieje ze to jednorazowa historia, ale badania zawsze dobrze zrobic,
i mysle ze warto tez na ten temat troche poczytac.
tak na szybko watki z forum szwajcarow:
http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=95&t=1935&hilit=padaczka
(zaczety przez Karoline uzytkownik Cefreud zarejestrowana rowniez tu na naszym forum, moze warto sie z nia skontaktowac)
jest tez watek http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=10&t=8964&hilit=padaczka (gdzie uzytkownicy glownie sie kloca ale podanych jest pare linkow wiec moze warto przejrzec)
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Atak padaczkowy u Bennego

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Atak padaczkowy u Bennego
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2012, 15:21:08 pm »
Jesli zachowanie stanie się podejrzane np. próby ziewania ale tak nie do końca (tam miał mój psiak przez 12 lat z padaczką żylismy) lub inne oznaki to w naszym przypadku bardzo się sprawdzały zimne wręcz lód zawinięty w szmatkę okłady na głowę, ale oczywiscie skonsultujcie takie postepowanie z wetem no i badania, ale życzę żeby nie było więcej takiej atrakcji  :friends:
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Atak padaczkowy u Bennego

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Atak padaczkowy u Bennego
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2012, 15:35:56 pm »
Cały czas mam nadzieję, że to był pojedyńczy incydent.  :friends:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Atak padaczkowy u Bennego

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Atak padaczkowy u Bennego
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2012, 16:08:02 pm »
Z całycg sił życzę Wam i oczywiście Benemu ,żeby to byl tylko incydent /wiem co to życie z psem z padaczką/ .Ważna jest obserwacja w jakiej sytuacji nastepuje atak.

Odp: Atak padaczkowy u Bennego

harkon

  • Gość
Odp: Atak padaczkowy u Bennego
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2012, 17:08:10 pm »
Ja bym zrobiła badania - nie zawsze atak padaczki wynika z padaczki idiopatycznej. Zdarza się przy chorej wątrobie i moze byc wynikiem wielu innych chorób. Chociażby zatrucia groźnymi dla psa substancjami. Ataki epilepsji za każdym razem niszczą część neuronów i jest to zjawisko nieodwracalne. Taki atak to nie jest objaw typu zgaga.. To bardzo konkretny objaw złego funkcjonowania orgaznizmu. NIe lekceważ go.

Odp: Atak padaczkowy u Bennego

renata

  • Gość
Odp: Atak padaczkowy u Bennego
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2012, 18:10:49 pm »
A ja bym zaczekała ze specjalistyczną diagnostyką. Może był to pojedynczy incydent, który już się więcej nie powtórzy i Bennego będą mogły wtedy ominąć nieprzyjemne badania.
A jeśli jeszcze pojawi się napad epi, to wtedy zaczniecie się martwić i odwiedzać weta.
Póki co życzę dużo zdrowia i spokoju.
Oczywiście zrobienia podstawowych badań krwi nie zaszkodzi.

A jeszcze mam pytanie: czy Benny był ostatnio chory, może miał gorączkę, czy jego zachowanie się jakoś zmieniło? A może napad epi pojawił się zupełnie bez wcześniejszych objawów?
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2012, 08:13:20 am wysłana przez renata »

Odp: Atak padaczkowy u Bennego

Dziemionna

  • Gość
Odp: Atak padaczkowy u Bennego
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2012, 19:05:41 pm »
A ja bym zaczekała.

NIE RADZĘ CZEKAĆ - migiem na badania, jeśli wet zacznie sie pukać ostentacyjnie w głowę >>> zmień weta

bo

nie zawsze atak padaczki wynika z padaczki idiopatycznej. Zdarza się przy chorej wątrobie i moze byc wynikiem wielu innych chorób. Chociażby zatrucia groźnymi dla psa substancjami. Ataki epilepsji za każdym razem niszczą część neuronów i jest to zjawisko nieodwracalne. Taki atak to nie jest objaw typu zgaga.. To bardzo konkretny objaw złego funkcjonowania orgaznizmu. NIe lekceważ go.

osobiście znam psa który miał niby nieznaczący atak padaczkowy, na szczęscie właścicielka w panice poleciała na badania: diagnoza - uszkodzona przez zatrucie wątroba. Pies doszedł do siebie po niezbyt długim i niezbyt drogim leczeniu. Długo atak sie nie powtórzył, ale jednak ...nastąpił ponownie po bodaj 2 latach.

dla dobra psa lepiej nie czekać, przy uszkodzonej i nieleczonej wątrobie koniec może nastąpić nieoczekiwanie i to nie z powodu padaczki. Pies nam nie pokaże że boli dopóki nie będzie w agonii. ...a wątrobę jak ludzie, pies ma tylko jedną ;)
Przy okazji apeluję by robić swoim psom badania nawet jeśli nie mają objawów chorobowych.
Minimum raz na 6 miesięcy: morfologia, biochemia i badanie ogólne moczu.

W przypadku suczek niesterylizowanych - dwa miesiące po cieczce gdy minie ewentualna ciąża urojona.

Odp: Atak padaczkowy u Bennego

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Atak padaczkowy u Bennego
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2012, 19:22:01 pm »
Alicja, uwierz mi Renata wie o czym pisze.  ;)

Przy okazji apeluję by robić swoim psom badania nawet jeśli nie mają objawów chorobowych.
Minimum raz na 6 miesięcy: morfologia, biochemia i badanie ogólne moczu.

W przypadku suczek niesterylizowanych - dwa miesiące po cieczce gdy minie ewentualna ciąża urojona.

Słuszna podpowiedź. Badania oczywiście warto robić.  :shy:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Atak padaczkowy u Bennego

Benny:)

  • Gość
Odp: Atak padaczkowy u Bennego
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 12, 2012, 19:51:24 pm »
Dziękuje bardzo za odpowiedzi będę miała na uwadze wasze rady .
A Bennego nieustannie obserwujemy, na razie jest spokój i mam nadzieje że tak już zostanie.
Mam jeszcze takie pytanie czy ten atak mógł być spowodowany cieczką u suki mimo tego że Benny jest wykastrowany ?

Odp: Atak padaczkowy u Bennego

harkon

  • Gość
Odp: Atak padaczkowy u Bennego
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 12, 2012, 20:12:18 pm »
Słuchajcie - ale co znaczy pojedynczy epizod?? Musiał mieć przecież jakąś przyczyne.  MOże jestem przewrażliwiona, ale dzieki temu, dzięki swojej nadwrażliwości na zdawałoby sie nieistotne objawy kilkakrotnie uratowałam życie swojemu psu. Czy gdyby atak padaczki ( a rozumiem, że skoro został zauważony, to był to tak zwany grand mal - kto wie ile było małych ataków...) zdarzył sie Waszemu dziecku, to nie diagnozowalibyscie? Zwłaszcza, ze nie mówimy tu na razie o jakiejś szczególnej diagnozie, tylko badaniach podstawowych, żeby wykluczyc zaburzenia metaboliczne, czy elektrolityczne. Prosta rzecz- badanie krwii, moczu, biochemia.. Nie wiem, ja wychodze z załozenia, że lepiej kilka razy pojawić się u weta na darmo, niż później pluć sobie w brodę. Tego nauczyło mnie życiowe doświadczenie.

Odp: Atak padaczkowy u Bennego

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Atak padaczkowy u Bennego
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 12, 2012, 21:56:19 pm »
Zdecydowanie diagnostyka !
Nie ma niczego bez przyczyny.
Na co tu czekać! :<
Lepiej być przygotowanym.

Odp: Atak padaczkowy u Bennego

Offline joanna js

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1593
Odp: Atak padaczkowy u Bennego
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 12, 2012, 22:11:54 pm »
Ja też uważam, że nasz strach przed diagnozą nie pomoże naszemu psu.

Odp: Atak padaczkowy u Bennego

renata

  • Gość
Odp: Atak padaczkowy u Bennego
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2012, 08:53:42 am »
Przyczyn napadu drgawek może być wiele i czasem diagnostyka jest trudna i długotrwała. Ale to prawda, że zrobienie podstawowych badań może już coś wyjaśnić-mam na myśli badania z krwi, z resztą diagnostyki uważam, że można jeszcze zaczekać-zobaczycie jakie będą wyniki. Może to zwykłe zaburzenia elektrolitowe, może wystarczy zmiana żywienia, tak pewnie byłoby najprościej.
W każdym razie życzymy zdrowia i trzymamy wszystkie łapki za Bennego.

Odp: Atak padaczkowy u Bennego

Benny:)

  • Gość
Odp: Atak padaczkowy u Bennego
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2012, 12:13:16 pm »
Wczoraj Benny miał pobraną krew do analizy i musimy poczekać do poniedziałku na wyniki , mam nadzieję że wszystko będzie ok  :grin:


 



Estalia by Smf Personal