www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » PIELĘGNACJA
 » problem pielegnacja

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: problem pielegnacja  (Przeczytany 2588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iinter@gimail.com

  • Gość
problem pielegnacja
« dnia: Luty 25, 2014, 17:15:17 pm »
witam moi kochani mam problem dzisiaj dotarl do mnie z sosnowieckiegoschroniska duzy kaukaz jest w polakanym stanie moje pytanie kiedy i jak moge go wykabac probowalam dziosiaj nie chce nie bede go zmuszac chyba za duzy stres jak na pierwszy dzien koltuny oprocz koltonow tylko koltuny nie wyczesze czy moge je wyciac pomuzcie dobre rady bardzo na miejscu pozdrawiam

Odp: problem pielegnacja

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: problem pielegnacja
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2014, 19:23:44 pm »
Nie sądzę, żeby wiele osób z tego grona potrafiło doradzić w sprawie pielęgnacji zaniedbaniej sierści kaukaza. One mają specyficzną szatę, bliżej im do owczarka podhalańskiego niż do berneńczyka.
Nie wiem w jakim stanie zaniedbania jest sierść tego kaukaza. Czy to są tylko dredy,czy też jest to jednolicie zbita warstwa filcu na całej skórze? Dredy można powycinać, filc należy ostrożnie naciąć w kilku miejscach i próbować ściągnąć - czasami sie to udaje i schodzi całymi płatami. Niestety najczęściej konieczne jest golenie (tylko chyba jest na to za zimno). No i podstawowa rada - zanim nie usunie się filcu i dredów nie powinno się psa kąpać, to tylko pogorszy stan sierści.

Odp: problem pielegnacja

Murka

  • Gość
Odp: problem pielegnacja
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2014, 20:26:39 pm »
Jeżeli chcesz podam Ci telefon osoby zajmującej się bezdomnymi kaukazami. Doradzi Ci, może też założyć psu wątek na forum kaukaskim i pomóc w ogłaszaniu.


 



Estalia by Smf Personal