www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » Amber 2 letni wspaniały podhalan

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Amber 2 letni wspaniały podhalan  (Przeczytany 30727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kitek

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1473
  • Płeć: Kobieta
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 20, 2013, 08:38:19 am »
Bardzo nam przykro...  :<
Amberku (*)(*)(*)
Justyna z D`Arcy Oszołomem, Luną vel Lucyną i Abbey vel Smoczek i Szafirrem ;)
Panna Dorinn
  • <3

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 20, 2013, 13:52:31 pm »
Amberku (*)
Panie Leszku bardzo współczuję.
Pięknie Pan o nim pisał, z taką troską się nim opiekował w chorobie.
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline jolam

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 20, 2013, 18:13:57 pm »
Bardzo nam przykro. Jedynym pocieszeniem może być jedynie to, że AMBER już nie cierpi
ale szuka nowych przyjaciół za TM

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline KasiaT

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Kobieta
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 20, 2013, 19:45:24 pm »
Bardzo mi przykro...

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 20, 2013, 21:26:59 pm »
Ambroży
  • na zawsze pozostaniesz w moim sercu....


Jedyną w swoim rodzaju Rodzinę przytulam mocno, Amber był dumny że był WASZ!
Dziękuję  :heartbeat:   

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline eSka

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 284
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 20, 2013, 21:39:40 pm »
Panie Leszku  bardzo, bardzo mi przykro  :'(   Dzięki Panu Ambroży odzyskał wiarę w kochanego człowieka i zabrał w swoją najdalszą podróż cudowne wspomnienia. Amberku (*)

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline FAMILIA

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Kobieta
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 21, 2013, 16:13:01 pm »
 :< Bardzo współczuję.
My jesteśmy w podobnej sytuacji nasza Hanulka odeszła za TM miesiąc temu.
 I tak czytam tą całą historię Pana z Ambrożym. Zastanawia mnie ten pasożyt. Nasza Hana przyjechała do nas z pod Warszawy była w wieku  5-6 lat.  Przez 3 lata nic się nie działo choć miała momenty ale to w letnie miesiące gdzie bardzo ciężko oddychała i się szybko męczyła. Później to ustało jak tylko się ochłodziło. Później było wszystko dobrze aż do stycznia tego roku. Hana bardzo schudła apetyt mniejszy później całkowicie nic już nie jadła tylko piła. Później skóra zrobiła się cała żółta przestała robić siku dostała biegunki i te objawy wyszły w ciągu 3 dni. Potem było już dramatycznie pies odchodził nam błyskawicznym tempie u wet. usłyszeliśmy, że tracimy ją zapada w śpiączkę wątroba żółtaczka zaawansowana wszystko już miała żółte język, oczy dziąsła, skórę. Zaczęło jej się odbijać żółcią, nerki wysiadły cały układ pokarmowy szlak trafił. Wet. wykluczył zatrucie toksynami czy innymi specyfikami jedynie jakaś bakteria mogła wywołać takie liczne straty w organizmie. Kurczę ale nie spodziewałabym się że to komary i te dziadostwo cichy zabójca mogą u nas się przytrafić.
Hana
  • Hazard i Dona

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

lech stopnicki

  • Gość
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 22, 2013, 09:37:56 am »
dzięki serdeczne !! w sprawie Amberka rozmawiałem z wieloma lekarzami  ( pracowałem w szpitalu)jak i  lekarzami wet. muszę przyznać ze wiedza na temat mikrofilarii jest znikoma a właściwie żadna . Co prawda jest to nicień przywleczony z południa europy przenoszony przez komary i atakuje w błyskawicznym tempie a wiedza na ten temat wśród lekarzy wet niewielka  a problem istnieje na dobrą sprawę od 3-4 lat i a atakuje coraz większy obszar kraju  . Po pierwszym badaniu ( popłowa grudnia) krwi i enzymach wątrobowych 4x przekroczonych lekarz nie zlecił usg  ( zrobiłem priv jak i badanie w kierunku mikrofilarii) a przepisane prochy  mogły poczynić jeszcze większe szkody.  Amber  miał zniszczoną  nowotworem wątrobę  ale jak sugerował jeden z lekarzy wet. degeneracja mogła ???!!!  nastąpić poprzez zakażenie nicieniami ( bezobjawowe w początkowym stadium ) które bardzo kochają wątrobę jako organ najbardziej ukrwiony, i to mogło ?? doprowadzić do degeneracji i w wyniku tego do  zmian nowotworowych.  Będąc w przychodni wet w Wa-wie na Białobrzeskiej z przerażeniem stwierdziłem że większość pacjentów tej przychodni to nowotwory
 ( specjalność wspaniałego dr Jagielskiego)  Niestety w przypadkach nowotworów  wątroby pozostaje  tylko opieka paliatywna  Objawy o jakich pani pisze również nogą wskazywać na taką samą drogę chorobową jak u Amberka. Nicienie przenoszące się z krwiobiegiem mogą zatykać kłębuszki nerkowe i doprowadzić do niewydolności tego organu, a zmiana barwy skóry i dziąseł wskazuje na wysoki poziom bilirubiny co ewidentnie wskazuje na wątróbkę. Wniosek, że po każdym sezonie komarowym trzeba zrobić  pupilom badanie krwi w kierunku mikrofilarii  zwłaszcza że komary są wszędzie  . W wypadku stwierdzenia zakażenia wystarczy podać 3-4 razy domięśniowo lek i po problemie. ale szkoda że wiedza przychodzi w naszym przypadku  o wiele za póżno.
Pozdrawiam  i przesyłam serdeczności .   

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 22, 2013, 09:55:44 am »
Panie Lechu w tak trudnych chwilach po raz kolejny dziekuję za zwrócenie uwagi na te nicienie. Niestety ten narastający problem jest przez wielu wetów bagatelizowany.
W ulotce preparatu odrobaczającego Advocate jest informacja ,że działa też na mirofilarie na ile skutecznie ? trudno określić.
Jeszcze raz WIELIKIE DZIEKI i wyrazy wspólczucia po stracie prawdziwego przyjaciela.

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

justyna30

  • Gość
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 22, 2013, 12:56:04 pm »
Nasze kondolencje
  • Amber

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

lech stopnicki

  • Gość
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 23, 2013, 13:30:35 pm »
z jakim skutkiem działa Adwocate na mikrifilarie nie wiem  ale lekarz wet który prowadził Amberka mówił że leki podawane doustnie ma odrobaczenie działają tylko w przewodzie pokarmowym na robactwo które tam ma siedlisko i tam się rozwija . natomiast mikrofolarie rozwijają się w układzie krwionośnym  podał nazwę leku ale boję się  abym coś nie przekręcił " Izermektyna  " mogę się dokładnie dowiedzieć i podać na forum
 pozdrawiam L

 

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 23, 2013, 14:10:35 pm »
Advocate jest w formie "zakraplacza " na skórę ,powtarzam ,że nie znam skuteczności ale u nas odrobaczanie wypada po sezonie komarowym dlatego postanowiłam stosować ten środek /w moim czyli Kuj-Pomorskim też już byly przypadki =potwierdzone sekcyjnie/.

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

lech stopnicki

  • Gość
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 23, 2013, 21:49:23 pm »
w sprawie zakraplacza Adwocate   lek. wet informował mnie że po skończonej serii zastrzyków zwalczającej nicienie zastosuje zakroplenie ale  już jako finał terapii,  już po powtórnym badaniu krwi ,nie wiedziałem że pod taką nazwą występuje ten specyfik. ale mój ambrozy  tego już nie doczekał . 

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline eSka

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 284
Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 24, 2013, 14:26:31 pm »
Szkoda Wspaniałego Przyjaciela   :<  .....   

Odp: Amber 2 letni wspaniały podhalan

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807


 



Estalia by Smf Personal