www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » HYDE PARK (Moderator: Aga)
 » Ciasta do kawy i nie tylko

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Ciasta do kawy i nie tylko  (Przeczytany 50579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Ciasta do kawy i nie tylko
« dnia: Kwiecień 07, 2011, 17:31:15 pm »
Napiekłam się dzisiaj psi ciasteczek z braku czegokolwiek w domu do kawy  :gwizdze:
zjadłam dwa marchewkowo-owsiane
Wrażenia smakowe yyyyyy............ zaskakująco pozytywne  ;)
brak niestety w nich dostatecznej słodkości, którą lubię gdy popijam poranną kawę z mlekiem

Dziś już nie zafunduję mojej kuchni kolejnego mega rozgardiaszu...
ale jutro robię mój ulubiony deser  :th_cooking:
Sam w sobie już kawowy, nieprzyzwoicie słodki, niebiańsko delikatny...

Gdyby ktoś chciał się jutro skusić zapraszam!

Pozostawiam przepis na Tiramisu

do zrobienia tiramisu polecam ser mascarpone epiu


dużą porcję robię z 500g sera

8 żółtek miksujemy na puszystą masę z 1/2 szkl cukru
potem stopniowo po łyżce dokładamy sera

w naczyniu układamy warstwę namoczonych w gorzkiej mocnej kawie biszkoptów
do kawy dolewam czasem irlandzką whisky (szkocka się nie nadaje!) albo likieru kawowego na to warstwa nasy serowej potem biszkopty potem masa serowa i posypuję całość drobniutką kawą rozpuszczalną np.

wkładam na godzinę do lodowki
a potem wcinam z przemiłymi gośćmi  :friends:

Jeśli masz swój ulubiony i sprawdzony przepis ZAPRASZAM do podzielenia się!


Camaro i Dambelio nie ukrywam czekam na Wasze serniki  :th_0girl_dance:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2011, 17:32:51 pm wysłana przez Ani@ »

Odp: Ciasta do kawy i nie tylko

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: Ciasta do kawy i nie tylko
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2011, 18:37:08 pm »
Jesli to jest to Tiramisu o którym myślę, to nie wiem czy nie pobiegnę zaraz do sklepu po brakujące składniki  :th_0girlcupcake:
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: Ciasta do kawy i nie tylko

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Ciasta do kawy i nie tylko
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2011, 18:41:27 pm »
biegnij zatem  :th_0girl_witch:

Odp: Ciasta do kawy i nie tylko

anula

  • Gość
Odp: Ciasta do kawy i nie tylko
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2011, 19:23:41 pm »
Szarlotka Dambelii u nas zrobiła furrorę  :th_0girlcupcake: to teraz czekam na serniczek  :naughty:

Odp: Ciasta do kawy i nie tylko

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Ciasta do kawy i nie tylko
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2011, 20:57:23 pm »
Będę wredna.
Sprzedam przepis na sernik na bazarku  :tease:
I może jeszcze na domowy chlebuś.... jak on pachnie  :grin:

Odp: Ciasta do kawy i nie tylko

Offline indianka

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciasta do kawy i nie tylko
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2011, 23:08:20 pm »
Przepis na domowy chlebek, to ja też znam :th_0girl_dance: W dodatku taki na zakwasie, bez drożdży i innych spulchniaczy - przepyszny  :tongue:

Odp: Ciasta do kawy i nie tylko

Offline Guard

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciasta do kawy i nie tylko
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2011, 07:32:47 am »
Co do chlebusia, to mój mąż ma już specjalizację, bo od ponad dwóch lat nie kupowałam pieczywa. Co 6-7 dni piecze 3 foremki chleba (dwa z nich mrozimy) i na tydzień mamy wspaniałe pieczywo. Ciasto rośnie na zakwasie z dodatkiem niewielkiej ilości drożdży. Pycha!

Odp: Ciasta do kawy i nie tylko

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Ciasta do kawy i nie tylko
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2011, 07:34:40 am »
To ja przepisy poproszę bo mi smaku narobiłyście   :th_0girlcupcake:

Odp: Ciasta do kawy i nie tylko

Offline Guard

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciasta do kawy i nie tylko
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 08, 2011, 07:39:16 am »
To ja przepisy poproszę bo mi smaku narobiłyście   :th_0girlcupcake:
Wrzucę wieczorem. Mąż ma spisany na swoim kompie. Gdybym umiała zdjęcia wstawiać, to i fotki z pieczenie by się znalazły.

Odp: Ciasta do kawy i nie tylko

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciasta do kawy i nie tylko
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 08, 2011, 08:51:13 am »
To ja przepisy poproszę bo mi smaku narobiłyście   :th_0girlcupcake:
Wrzucę wieczorem. Mąż ma spisany na swoim kompie. Gdybym umiała zdjęcia wstawiać, to i fotki z pieczenie by się znalazły.

Przyślij mi zdjęcia na @ to wstawię.  ;)
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Ciasta do kawy i nie tylko

Offline Guard

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciasta do kawy i nie tylko
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 08, 2011, 09:11:16 am »
Oki, ale też wieczorkiem. Prześle razem z przepisem, żeby było wszystko razem.

Odp: Ciasta do kawy i nie tylko

Offline Guard

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciasta do kawy i nie tylko
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 08, 2011, 18:49:19 pm »
Przesyłam przepis na chleb i link do zdjęć.
Miałam wszystko wysłać do Moniki, ale jak na złość strajkuje moja poczta.

Przepis na chleb

-na 2-3 dni przed pieczeniem przygotować ?zakwas?
0,6 litra wody, do tego wsypać 3-4 łyżki otrębów żytnich oraz mąki żytniej, taka ilość aby po wymieszaniu powstała gęsta brejka, ale na tyle rzadka, aby można ją było zamieszać ?kwirlejką?. Mój mąż to  robi w kamiennym dzbanku i przykrywa serwetką.
Stawia na parapet, w słoneczku. Jak extra grzeje, to zakwas potrafi ?wyjść? z dzbanka juz po pierwszym dniu. Trzeba zaglądać, w razie czego przestawić w inne miejsce.
Nawet w temperaturze pokojowej  po 2-3 dniach też zgazuje.

-w dniu pieczenia
-pół kostki drożdży/3x3cm/ rozrobić w szklance wody, następnie dodać jogurtu naturalnego ok.300 g. Dopełniamy całość wodą do objętości 0,5 litra.
Odstawiamy na 1,5 godziny w ciepłe miejsce, np. tak jak zakwas na parapet, ale lepiej nie przesadzić z temperaturą, wiadomo jak to z drożdżami bywa.

-mija 1,5 godziny
-do zakwasu  dodajemy miksturę z drożdżami, mieszamy i do całości dodajemy 3-4 łyżeczki cukru oraz 3-4 łyżeczki soli. W zależności od wielkości łyżeczki, wypraktykujecie jaka ilość będzie  w sam raz. Wymieszać solidnie, aby nie zgrzytało.
-odważyć 1200 g mąki pszennej. My używamy 3 rodzajów: pszenna chlebowa-550 lub 750/ akurat Młyny Wodne/, razowa 2000,graham 1850 / te dwie ostatnie od Babalskich/
Proporcje oczywiście mogą być dowolne. My zwykle dajemy połowę zwykłej pszennej, a reszta to razowa i graham w dowolnej proporcji.
Czym więcej ciemnej mąki tym chleb będzie mniej ?nadmuchany?.
Do  wymieszanych różnych gatunków mąki dodać wymieszany zakwas z drożdżami, na początek tak 4/5 całości i wyrobić. Czasami trzeba podsypać mąki, czasami dodać zakwasu z drożdżami. Mieszamy tak długo, aż ciasto przestanie kleić się do rąk. U nas jest tak: jak chleb ma się udać, to blat kuchenny mamy po wyrobieniu ciasta czysty i suchy. Są takie dni, że wszystko się klei do rąk i blatu? to zwiastuje kłopoty.
-wyrobione ciasto odstawiamy w ciepłe miejsce, aby pierwszy raz wyrosło, przykrywamy tylko płóciennym ręcznikiem, a co do czasu to różnie-od 1,5 do 2 godzin.
-przygotowujemy 3 foremki / długość 30 cm, szer 12 cm, wys 8 cm /, wystarczy lekko wysmarować oliwą.
-jak już ciasto wyrosło, to wyciągamy z miski, dodajemy nasion słonecznika i dyni / lub co kto lubi/, mieszamy, dzieląc na 3 porcje, wyrabiamy każdą z osobna, formując?wałeczek? prawie na długość całej foremki i po sprawie
-odstawiamy foremki, oczywiście w ciepłe miejsce, owijamy luźno każdą foremkę w ręcznik płócienny, stawiamy 3 obok siebie, na to jeszcze ze dwa ręczniki luzem i czekamy?1,5 do 2 godzin. Pod koniec tego czasu rozgrzewamy piec do 250° C.
Jak chlebki są już wyrośnięte, u nas to jest ?góreczka? 1-2 cm ponad foremkę, to lądują w piecu.
Stawiam chleby nisko w piekarniku, 8 cm od dna piekarnika. Wówczas równo się wypieką, ale nie są spieczone / zwęglone/ z wierzchu.
Przez pierwsze 10 min pieką się w wysokiej temperaturze, potem obniżamy do 220°C przez kolejne 10 minut, a na ostatnie 40 minut obniżamy do 200°C. Całość to 1 godzina pieczenia. Wg uznania można ?dopiec? jeszcze przez 5-10 minut, ale my wolimy mniej spieczone. Po tym czasie wyjmujemy je z piekarnika i od razu z foremek też.
Polecamy to jest pyszne. Wystarczy raz spróbować , a już nie będziecie biegali do sklepu po chleb, będzie w domy. Przez ponad 7 dni jest super.


W zależności od tempa spożycia, można je przechowywać owinięte w ręczniki w drewnianej czy metalowej puszce, ale nie extra szczelnej.
Można też trzymać je w worku z tworzywa. Dobrze znoszą też mrożenie, ale obowiązkowo w woreczku.

Smacznego



Tutaj znajdziecie zdjęcia z pieczenia chlebów

https://picasaweb.google.com/Sennenhundepl/20080709Chleby?authkey=Gv1sRgCJnWjuXh4tTgOA&feat=directlink









Trochę zdjęć wkleiłam.







« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2011, 20:04:08 pm wysłana przez Nika »

Odp: Ciasta do kawy i nie tylko

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Ciasta do kawy i nie tylko
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 08, 2011, 19:11:16 pm »
ale fajny długi przepis  :th_0girl_dance:

wgłębię się później teraz na chór zmykam   :th_0girlchant:

Odp: Ciasta do kawy i nie tylko

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciasta do kawy i nie tylko
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 08, 2011, 20:11:03 pm »
Dla leniwych polecam maszynkę do pieczenia chleba. Na allegro można kupić gotowe mieszanki (w marketach zresztą też), smak trochę gorszy, od tego pieczonego na zakwasie, ale na pewno chlebek jest lepszy niż sklepowy.
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Ciasta do kawy i nie tylko

Offline indianka

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciasta do kawy i nie tylko
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 09, 2011, 00:23:09 am »
To mój przepis na chlebek, przepisu na zakwas już nie podaję, bo podał  Guard. Chleb jest pyszny :th_0girl_dance: a jaki zapach unosi się w całym domu w trakcie pieczenia  :wub:


CHLEB

Składniki:
1 kg mąki żytniej, orkiszowej, pszennej czy jakiejś innej - dowolnej
1 szklanka mąki żytniej
? szklanki otrębów żytnich lub orkiszowych
? szklanki siemienia lnianego
4,5 szklanki wody mineralnej gazowanej
? szklanki słonecznika
4 płaskie łyżeczki soli
zakwas

Wykonanie:

Mąkę pszenną/ orkiszową i żytnią, otręby, sól,  wymieszać razem, potem dosypać ziarna.
Cały zakwas rozrobić w ? szklanki wody.
Wlać zaczyn i pozostałą wodę, dokładnie wymieszać. Odstawić na 2 godziny. Następnie odłożyć 3 łyżki zakwasu do słoika (przechowywać ok. 2 tygodnie w lodówce, do następnego wypieku, nie zamykać słoika).
Włożyć ciasto w 2 nasmarowane foremki ( keksowe) (ja nie smaruję, tylko wykładam papierem do pieczenia), na 12 godzin. Po tym czasie włożyć do piekarnika, posmarować wierzch chleba wodą, piec 1 godzinę w temp. 180` .
UWAGI: Można stosować inne ziarna i otręby lub upiec chleb bez ziaren.

 Smacznego!!!  :th_cooking:

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2011, 00:25:00 am wysłana przez indianka »


 



Estalia by Smf Personal