www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » Bart - delikatny intelektualista

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Bart - delikatny intelektualista  (Przeczytany 30711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BeataA

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bart - delikatny intelektualista
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 13, 2014, 08:05:33 am »
Piękny PAN PIES  :th_0girl_dance:

Odp: Bart - delikatny intelektualista

Offline Krzysztof

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Bart - delikatny intelektualista
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwiec 13, 2014, 13:22:58 pm »
Wow świetny, całkiem zanikła ta szara sierść, aż ciężko uwierzyć, że to ten sam psiak :)
"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem" - /Edward Hoagland/

Odp: Bart - delikatny intelektualista

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bart - delikatny intelektualista
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 30, 2014, 22:48:46 pm »
puk puk....
ciekawi jesteśmy co słychać ? :th_holeinwall: :grin:
Renia i Kika :)

Odp: Bart - delikatny intelektualista

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: Bart - delikatny intelektualista
« Odpowiedź #168 dnia: Lipiec 01, 2014, 09:32:22 am »
chętnie obejrzelibyśmy jakieś zdjęcia królewicza  ;)
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: Bart - delikatny intelektualista

Malwina

  • Gość
Odp: Bart - delikatny intelektualista
« Odpowiedź #169 dnia: Lipiec 01, 2014, 14:34:54 pm »
Co słychać? Fart ma się dobrze,  rośnie, szaleje, rozrabia ;) Ta szara sierść tak do końca nie zniknęła, bo ma ogon taki przyprószony siwizną.
Natomiast mamy teraz taki problem, bo w piątek znalazłam pod bramą pieska w typie owczarka niemieckiego długowłosego. Na początku myślałam, ze może potrącił go samochód bo mieszkamy przy dosyć ruchliwej ulicy, ale on sobie tylko spał. Farta zamknęłam w domu, a jego zwabiłam na posesję miską wody. Piesek to sama skóra i kości. Był wycieńczony, jak tylko znikaliśmy mu z pola widzenia to zasypiał rozłożony na boku. Nakarmiliśmy go, wykąpaliśmy, wyczesaliśmy i odrobaczyliśmy, ale mamy z nim problem.
 Bono, takie dostał robocze imię, jest bardzo agresywny w stosunku do innych psów. Fart, jak to Fart, chciał się z nim zaprzyjaźnić, ale on do niego z zębami. Musieliśmy więc chłopaka przywiązać do drzewka na czas kiedy Farta wypuszczamy. No ale szybko znalazł się ktoś chętny go przygarnąć. Mąż zawiózł go w niedzielę do Warszawy. Dzisiaj niestety jedzie po niego spowrotem. Partnerka znajomego ma yorka, sunię i Bono ponoć omal jej nie zagryzł, a do tego wyskoczył z zębami do jej dziecka. I nie wiemy co teraz zrobić. Nie chciałabym go oddawać do schroniska, ale nie mogę go u siebie trzymać. Nie znam się dobrze na psiej psychice. Pies garnie się do ludzi, bez problemu dał się zbadać weterynarzowi, słucha się, ale jest taki jakby wystraszony, nie merda ogonem w takich sytuacjach w jakich zwykle pieski merdają, jest trochę jakby taki roztrzęsiony. Piesek jest raczej dziki, w domu wcześniej nie był, szczekał nam na lustro. Wydaje się nam też, że jest zazdrosny o Farta i o nasze dziecko, dosłownie szału dostaje jak widzi, że np głaszczę Farta.
Farcik natomiast bardzo mądrze się zachowuje. Na początku unikał konfrontacji, pozwalał się obwąchać, odwracał głowę zachowywał się bardzo przyjaźnie. Niestety Bono go zaatakował, więc musi być przywiązany jak Fart jest na podwórku. Fart jest go ciekaw, chciałby się pobawić, ale nie podchodzi do niego za blisko, zawsze trzyma się tak, żeby tamten go nie dosięgnął i podchodzi tylko z nami. Miałam nadzieję, że może Bono się przyzwyczai, zobaczy że Fart nie jest dla niego zagrożeniem, ale mam wrażenie, że jest coraz bardziej  negatywnie do niego nastawiony. W sumie troszkę mu się nie dziwię, bo on jest uwiązany, a Fart sobie biega luzem, ale nie potrafimy znaleźć póki co innego rozwiązania. Może ktoś coś poradzi jak z nim postępować.
Szukamy dla Bono domu, bez zwierząt i małych dzieci, jak czegoś nie znajdziemy, albo on się jakoś nie przekona do innych psów to będziemy musieli go niestety oddać do schroniska, czego jednak bardzo bym nie chciała.
Zdjęcia Farta i Bono wrzucę jak się trochę ogarnę.

Odp: Bart - delikatny intelektualista

Malwina

  • Gość
Odp: Bart - delikatny intelektualista
« Odpowiedź #170 dnia: Lipiec 02, 2014, 09:24:02 am »
A więc zdjęcia...

Farcik



no i Bono

Odp: Bart - delikatny intelektualista

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bart - delikatny intelektualista
« Odpowiedź #171 dnia: Lipiec 02, 2014, 21:01:55 pm »
Fartuś przepiękny  :heartbeat:
 W sprawie Bono ( jego zachowań itp. ) zadzwoń do Elzy.
Renia i Kika :)


 



Estalia by Smf Personal