www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » HYDE PARK (Moderator: Aga)
 » PSEUDOHODOWLE

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: PSEUDOHODOWLE  (Przeczytany 18292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wiki1710

  • Gość
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 17, 2012, 22:18:48 pm »
A poniżej profesjonalna fota szczeniaków od pseudo.....fiu fiu....


Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline KasiaT

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Kobieta
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 13, 2012, 10:20:09 am »
Ku przestrodze.....
Postanowiłam tu opisać nasze ostatnie przeżycia,może one uchronią innych od podobnych procederów i ludzi pozbawionych jakichkolwiek elementarnych zasad moralnych ....
Mieszkamy na obrzeżach Białegostoku,do swojej dyspozycji spacerowej mamy pobliski las i okoliczne pola-czyli wymarzone miejsce do igraszek berneńczyków.Oczywiście chyba jak u wszystkich nasze godziny spacerowe są codzienną rutyną i odbywają się zawsze o tych samych porach,a okoliczni mieszkańcy przyzwyczaili się już do widoku "wariatki"chodzącej z dwoma dużymi psami i dzieckiem na spacery(jakby to psom było potrzebne,przecież łańcuch i buda to wszystko o czym może pomarzyć pies....).I tak w połowie sierpnia pierwszy raz zostałam zaczepiona przez" miłego pana",który zatrzymał się obok nas swoim wypasionym autem i uprzejmie się zapytał czy nie chciałabym zarobić trochę kasy,bo on ma sukę berna i potrzebuje samca do krycia,a i przy okazji ma chłopaka dla mojej suczy ,więc oboje zarobilibyśmy nieco grosza....-początkowo myślałam ,że nie dosłyszałam i wyglądała zapewne jakbym nie rozumiała po polsku ,więc "miły pan"raczył powtórzyć swój wywód ...Ja oczywiście silnie wzburzona wygłosiłam mu mowę na temat tego,że moje psy nie mają i nie będą miały uprawnień hodowlanych i są petami,a ja się brzydzę pseudohodowlami i nie uznaję tego procederu ,dodałam także,że zapewne jego suka też nie ma takowych uprawnień,a rozmnażanie psów takim systemem jest karalne-Pan odjechał i myślałam,że to już będzie koniec tej historii .Jednak ku mojemu zaskoczeniu średnio co 1,5 tygodnia wyżej wymieniony "miły Pan" na każdym naszym popołudniowym spacerze nagabywał nas wraz ze swoim przemiłym kolegą nagabywał nas tym samym pytaniem-w końcu nie wytrzymałam i walnęłam mu wiąchę wraz z pytaniem czy ma córkę-on na to,że tak w związku z czym zapytałam czemu on nie zrobi jej dziecka(na co się obruszył),przecież stopień pokrewieństwa nie ma żadnego znaczenia w przekazywaniu genów i tworzeniu nowych istnień(myślałam,że dzięki temu temat został zakończony,jakże mocno się pomyliłam....)
Pracuję w systemie zmianowym,więc pod koniec września będą c w domu usłyszałam dziwne szczekanie moich psów-wybiegłam na podwórko,a moim oczom ukazał się następujący widok-"miły Pan" próbował przejść przez moje ogrodzenie,przed bramą stał bus z dwoma klatkami,a kolega "miłego Pana"majstrował przy bramie(przezornie przy montowaniu ogrodzenia zrobiliśmy tak,że nikt z zewnątrz nie mając naszego pilota nie otworzy bramy wjazdowej,a bramka zamykana jest na klucz)-momentalnie narobiłam rabanu,spisałam numery rejestracyjne samochodu i powiadomiłam policję.Oczywiście sprawa rozmyła się po kościach,bo "miły Pan"zeznał,ze w sumie nic takiego się nie stało,a on chciał tylko pogłaskać pieski....
Dzięki uprzejmości mojego kolegi dowiedziałam się,że wyżej wymieniony "miły Pan"ma pseudohodowlę w okolicach Zabłudowa i ostatnimi czasy w dziwnych okolicznościach poginęły rodowodowe psy różnych ras....
Tak więc teraz po mojej ulicy co najmniej 2 razy dziennie jeździ radiowóz,a ja zaalarmowałam wszystkich znajomych i sąsiadów o zaistniałym procederze,aby jak mnie nie ma w domu to ktoś inny miał baczenia na moje psowate....

Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline korba

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 13, 2012, 11:25:52 am »
Po pierwsze szok :th_dash1: aż nie chce się wierzyć że to nie wyobraźnia piszącego a fakty, po drugie podziwiam za asertywność i celne riposty, ja asertywna jestem tylko do męża  :grin:

Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 13, 2012, 12:14:21 pm »
Kasiu :friends:
Obecnie mieszkam w bloku i o tyle to sobie chwalę, ze nie martwię się, gdy nie mam psa pod okiem, czy właśnie ktoś nie wpadł na pomysł, ze chciałby po niej szczeniaczki, albo, ze mu się po prostu podoba...
Ale takiej przygody to nie zazdroszczę...
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline mgog

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 13, 2012, 18:07:32 pm »
To jest po prostu koszmar  :zla:

Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline joanna js

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1593
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 13, 2012, 18:11:23 pm »
Opowieść mrożąca krew w żyłach  :crazy:

Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 13, 2012, 18:21:34 pm »
ooooooo ja pier........e  :th_dash1: aż sie wierzyć nie chce do czego ludzie są zdolni dla pieniędzy.
Renia i Kika :)

Odp: PSEUDOHODOWLE

wiki1710

  • Gość
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 13, 2012, 19:16:06 pm »
Kasiu, następnym razem (oby nie nastąpił) możesz też zwyczajnie odpalić, że Twoje psy są wykastrowane/wysterylizowane.....

Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline Agnieszka

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 844
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 13, 2012, 20:01:09 pm »
Koszmar, współczuje bardzo!!!!

Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline KasiaT

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Kobieta
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 13, 2012, 20:28:32 pm »
kobra -bardzo chciałabym,aby to była tylko moja wyobraźnia .....(napisałabym wtedy książkę-jakbym miała tyle polotu literackiego-zarobiłabym na niej kupę kasy,rzuciłabym robotę i siedziałabym w domu,i miałabym tyle psów co Violetta-no ale marzenia nie kosztują.....).A co do asertywności-to znana jestem z ciętego języka,a moi znajomi wiedzą,że za swoje psy gotowa byłabym pójść w ogień
Milla z rozrzewnieniem wspominam mieszkanie w bloku-wtedy moja rozczochrana zawsze była spokojna o moje burki(no ale kto by się połasił na kogle mogle?)
wiki 1710 zapomniałam napisać na wstępie,że powiedziałam o tym temu "miłemu Panu"(Nefra została wysterylizowana już po pierwszej cieczce z powodu ropomacicza),jednak cwaniak nie uwierzył,bo Obelixowi dyndały się klejnoty-bo na lato miał golony brzuch i jajuszka,aby nie było mu tak gorąco-teraz nie mogę doczekać się wiosny ,żeby go ciachnąć(bo będzie już po zakończeniu fazy wzrostu i rozrostu głowy).
Najgorsze jest w tym wszystkim to,żeby tym gnojom się udało ukraść moje psy,to Obelix zostałby repro pseudo,a Nefra jako dla nich niepełnowartościowa suka po sterylce-nawet nie chcę myśleć co by było,gdyby mnie nie było wtedy w domu....
Najgorsze jest to,że polskie prawo nie stoi po stronie poszkodowanego,a zwierzę no cóż przecież to tylko zwierzę..... :th_dash1:

Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline kasia

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 739
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 13, 2012, 22:07:08 pm »
Szok  :huh: niestety ja rowniez miałam kiedys podobną sytuacje :/ też " bardzo miły Pan " wypytywał sie o moje psiaki.Powiedzialam ,że są wysterylizowane ,a na koniec rozmowy dodałam ,że psy tej rasy bardzo nie lubią obcych i bronią swojego podwórka jak oka we łbie ;) po czym ów bardzo mily Pan bez słowa szybko sie odalił...
Kasia z rodzinką i zwierzakami-Kropą, Roxi, Malinką.

Odp: PSEUDOHODOWLE

wiki1710

  • Gość
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 13, 2012, 22:21:55 pm »
A pamiętacie jak u mnie w sierpniu było to:

Kochani, przed chwilą zadzwoniła do mnie moja mama - wzięła kilka dni urlopu i siedzi z moimi dziećmi gdy my w pracy - i lekko zdenerwowana opowiedziała mi historię sprzed chwili.
Otóż siedzieli sobie od rana w 5-tkę (mama, 2 synki, Nela, Lalka) na naszym podwórku...biegali itp.  Jakieś pół godziny temu pod bramę podjechał obcy samochód, psy podbiegły do ogrodzenia, zaczęły oszczekiwać. Wysiadło dwóch panów, podeszli do furtki i machają na moją mamę. Kawałek się zbliżyła - a jeden z nich mówi: "chcę kupić jednego z tych psów od Pani......dam dużo pieniędzy....."

Moja mama ze strachu nie wiedziała co powiedzieć, może dobrze, może i nie rzekłą w końcu: "odjedźcie spod bramy, bo psami poszczuję ( :th_holeinwall:)"

Sprawa dla mnie dziwna i straszna...o co mogło chodzić? Jak ktoś chce psa to kupuje go w hodowli, albo szuka ogłoszeń o oddaniu czy sprzedaniu...ale tak prosto z mostu taki tekst do właściciela?
Martwić się?



Kurcze...to wszędzie się dzieje....złodziej nie śpi. Moje suczydła od akcji wyjścia pod siatką, na czas pracy są w domu.

Odp: PSEUDOHODOWLE

Murka

  • Gość
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 13, 2012, 23:34:56 pm »
Teoretycznie mój Brunon rączkę urwie (w praktyce już się kiedyś przymierzał), ale nigdy nie zostawiamy psów na zewnątrz, jeżeli wszyscy wyjeżdżają z domu. Od czasu do czasu wysłuchuję od znajomych, jakie to dziwactwo: przecież psy mogłyby sobie posiedzieć na trawce i słoneczku, a ja je zostawiam zamknięte w domu, ale dla specjalisty kradzież żadnego psa nie jest niemożliwa, a powody kradzieży to nie musi być tylko pseudo - psa o temperamencie mojego Brunona można "wyszkolić" do walk, pies łagodny przyda się jako worek treningowy, a każdego rasowego psa da się sprzedać, choćby za 200 zł.

Odp: PSEUDOHODOWLE

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 18, 2012, 22:12:59 pm »
Czegoś szukałam....
Gdyby nie to, że wczytałam się głębiej, w życiu nie domyśliłabym się, ze to pseudo (a strona istnieje od dłuższego czasu - jeszcze przed ustawą)
http://pies_pasterski.republika.pl/
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: PSEUDOHODOWLE

horcikowata

  • Gość
Odp: PSEUDOHODOWLE
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 18, 2012, 22:33:57 pm »
Ręce opadają .... Także i mnie spotakła nie miła sytuacja. Mam najzwyklejszego mieszańca tyle tylko że bardzo dużego  ale pewien pan stwierdził że podoba mu się mój Fazzi i że chce pokryc nim suczkę bo ładne szczeniaki by wyszły na co ja gościa objechałam i kazałam spadać. Dwa dni później znalazłam na placu jego sukę przerzuconą   przez płot. Dobrze że moje maleństwo siedzi w domu jak nas nie ma na posesji. Facet tłumaczył się tym że suka mu uciekła. Tak i przeszła pół miasta. Niestety na głupotę ludzką lekarstwa nikt nie wynalazł  :th_dash1: :th_dash1:


 



Estalia by Smf Personal