www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » HYDE PARK (Moderator: Aga)
 » Skargi i zażalenia

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Skargi i zażalenia  (Przeczytany 22406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jarecki

  • Gość
Skargi i zażalenia
« dnia: Lipiec 18, 2011, 11:48:08 am »
Witam ponownie,

 Wczoraj na wizycie przed adopcyjnej był u nas Pan Marek z Tucholi. Dzisiaj dwukrotnie próbowałem się dowiedzieć o decyzji w sprawie adopcji. Rozumiem , że nie zawsze można rozmawiać jednakże wysłanie smsa z treścią :
,, Rozmawialam dzis z Markiem. Niestety Panie Jarku Mela nie bedzie mogla z Panstwem zamieszkac.
Pozdrawiam Elza,,  uważam za delikatnie mówiąc niewystarczające. Proszę w takim razie o odpowiedź na forum jak wyobrażacie sobie domy adopcyjne i co było powodem odrzucenia naszej kandydatury .






zmieniono temat przy tworzeniu nowego wątku
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2011, 23:01:51 pm wysłana przez Ani@ »

Odp: Skargi i zażalenia

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2011, 12:35:01 pm »
Z tytułu pracy nie zawsze mogę sięgnąć po telefon.  :th_0girl_curtsey:

Niestety taki urok adopcji, czasem wiążą się z odmową... Jestem po rozmowie tel. z Jareckim.
Mam nadzieję, że wszystko sobie wyjaśniliśmy i, że mimo odmowy, nie będzie chował urazy.

...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Skargi i zażalenia

jarecki

  • Gość
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2011, 13:42:16 pm »
Owszem jesteśmy po rozmowie, jednakże trudno powiedzieć żebysmy sobie wszystko wyjaśnili, otrzymałem tylko informacje dlaczego odmowa bez mozliwości ustosunkowania się do tego. Rozumiem , ze takie jest wasze prawo tym nie mniej warto by było aby jasno określić wymagania wobec nowego domu.
 W naszym przypadku gdzie Mela byłaby drugim psem w domu to ogród pow 1000 m kwadratowych ( obecnie mamy 990 metrów), jedna osoba nie pracująca mogąca 24h na dobę zajmować się tylko i wyłącznie Melą bo rozumiem , że stwierdzenie ,,iż nie będziemy w stanie zapewnić prawidlowej opieki weterynaryjnej,, dotyczyło właśnie tego. Nie wiem jak od strony finansowej powinna wyglądać sytuacja rodziny adopcyjnej bo o to nikt nie pytał ale dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają. Pozostaje mi życzyć jedynie sukcesów w pracy w fundacji oraz w znalezieniu dobrego domu dla Meli. Szkoda tylko poświęconego czasu zarówno mego jak ludzi ktorzy musieli wizytę przed adopcyjną wykonać.
Pozdrawiam.

Odp: Skargi i zażalenia

Beatrycze

  • Gość
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2011, 01:24:43 am »
Jarecki, ja również jestem po odmowie wydania mi psa z Fundacji Pasterze. Adopcje na forum owiane są tajemnicą. Nic nie jest czytelne ani jasne. Fundacja oczywiście rządzi się swoimi prawami,  ale w innych organizacjach odbywa się to bardziej jawnie.
Też posiadam dom z ogrodem, nie pracuję, mam czas na zajmowanie się psem. Z moim bernenczykiem chodziłam na kurs PT, brałam udział w kilku wystawach, uważam, że jest bardzo dobrze wychowany.
To fragment uzasadnienia odmowy:
"Nowy właściciel musi bezwzględnie nam ufać i wypełniać wskazówki. Dlaczego?
Ponieważ mamy duże doświadczenie behawioralne.
 
Zdanie Twoich wetek jest w kwestii adopcji dla Ciebie ważne.
Szanuję to ale ja nie podejmę się zadania wprowadzenia psa do Twojego domu. "
Poczułam się dotknięta  i  potraktowana jak smarkacz, który nie potrafi się zająć psem.

Odp: Skargi i zażalenia

jarecki

  • Gość
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2011, 08:33:05 am »
Jarecki, ja również jestem po odmowie wydania mi psa z Fundacji Pasterze. Adopcje na forum owiane są tajemnicą. Nic nie jest czytelne ani jasne. Fundacja oczywiście rządzi się swoimi prawami,  ale w innych organizacjach odbywa się to bardziej jawnie.
Też posiadam dom z ogrodem, nie pracuję, mam czas na zajmowanie się psem. Z moim bernenczykiem chodziłam na kurs PT, brałam udział w kilku wystawach, uważam, że jest bardzo dobrze wychowany.
To fragment uzasadnienia odmowy:
"Nowy właściciel musi bezwzględnie nam ufać i wypełniać wskazówki. Dlaczego?
Ponieważ mamy duże doświadczenie behawioralne.
 
Zdanie Twoich wetek jest w kwestii adopcji dla Ciebie ważne.
Szanuję to ale ja nie podejmę się zadania wprowadzenia psa do Twojego domu. "
Poczułam się dotknięta  i  potraktowana jak smarkacz, który nie potrafi się zająć psem.

W takim razie powiem więcej; ściśle współpracuję z fundacją opiekującą się inną rasą psów . Tam mało kto dostaje odmowę ponieważ zawsze są wskazywane warunki jakie musi spełnić dana rodzina a jeśli ich na dany moment nie spełnia to ma czas na dostosowanie się do wymagań , które są jasno postawione.Ponadto zawsze robi się tam profil rodziny i dobiera psa do stylu życia rodziny. Wychodzą z założenia , że lepszy jest kochający dom stały niż najlepszy tymczasowy gdyż pies nie ma świadomości, iż jest na tymczasie i się przywiązuje. Nie występowaliśmy do nich o adopcje gdyż jest to rasa, którą mieliśmy przed bernenką i po prostu mentalnie nie jesteśmy jeszcze gotowi - wspomnienia są zbyt żywe.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2011, 08:49:49 am wysłana przez jarecki »

Odp: Skargi i zażalenia

Murka

  • Gość
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2011, 15:54:32 pm »
 :huh:  :huh:  :huh:

Odp: Skargi i zażalenia

Beatrycze

  • Gość
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2011, 18:45:22 pm »
Dostałam ostrzeżenie. Idę na odstrzał. Pa.

Odp: Skargi i zażalenia

jarecki

  • Gość
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2011, 19:21:17 pm »
Widać demokracja nie wszędzie dotarła a to nie dobra wiadomość, zarówno dla forum jak i całego środowiska miłośników psów bez względu na barwy stowarzyszenia i sierści psa.
Przypomnę tylko skąd się wzięło forum. Otóż wzięło się z czasów rzymskich a protoplastą była grecka agora... Wniosek z tego płynie taki, że demokracja potrzebuje tysięcy lat aby dotrzeć nie tylko pod strzechy ale i do świata wirtualnego. Ale cóż... ja także żegnam bo czasy kiedy tylko jedna siła miała racje źle mi się kojarzą i nie zamierzam zamieniać kijka etc.......   :hi:

Odp: Skargi i zażalenia

Murka

  • Gość
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2011, 19:32:22 pm »
Ciekawe co na temat tej greckiej i rzymskiej demokracji miały do powiedzenia kobiety i niewolnicy obojga płci?
Ale to chyba w ogóle robi się dyskusja nie o Meli. Proponuję otworzyć dział skarg zażaleń i pretensji. Tam każdy będzie mógł wyszaleć się do woli.  :th_0girlchant:

Odp: Skargi i zażalenia

jarecki

  • Gość
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 21, 2011, 20:08:26 pm »
Otóż mieli tyle do powiedzenia ile nasi podopieczni , więc w ich interesie jest jak najlepsza transparentność i przejrzystość procesów jakie zachodzą  zarówno w fundacji jak i na forum. Pisząc to miałem nadzieje, że nie jest to juz ta grecka i rzymska demokracja , aczkolwiek zaczynam się nad tym zastanawiać...
Co do drugiego wątku masz racje, powinien być taki dział gdzie można zgłaszać uwagi i zażalenia gdyz brak tego jest nie logiczny chyba, że żyjemy w poprzednim systemie.

Odp: Skargi i zażalenia

małgosia

  • Gość
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 21, 2011, 21:38:24 pm »
Szanowni miłośnicy psów, berneńczyków , bezdomnych i innych, bo zakładam że tylko tacy zadają sobie trud szukania psów do adopcji i zabierania głosu na forum. Każdy, a w szczególności osoby zajmujące się z poświęceniem szukaniem domów dla bezdomnych psiaków,  działają w dobrej wierze, wykorzystując całą swoją wiedzę, doświadczenie i poświęcając swój czas dla dobra tych bidulinków. Nie ma więc sensu boczenie się na forum, nawet gdy czujemy osobistą urazę. Nie służy to niczemu. Sama miałam okazję przekonać się jak dużą wiedzą i pomocą mogą służuć w chwili kryzysu gdy zaskakują nas sytuacje różne po adopcji psa ( pozdrowienia dla Pani Elzy ).

Odp: Skargi i zażalenia

jarecki

  • Gość
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 21, 2011, 22:24:12 pm »
Nie chodzi tu o boczenie sie czy podważanie kompetencji , tylko o jasność i przejrzystość zasad.

Odp: Skargi i zażalenia

Murka

  • Gość
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 21, 2011, 22:25:13 pm »
A osoby dające swój czas, pracę, pieniądze, emocje i zaangażowanie mają prawo decydować w czyje ręce trafi lub nie trafi ich podopieczyny. 

Odp: Skargi i zażalenia

jarecki

  • Gość
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 21, 2011, 22:29:59 pm »
A czy ja to neguje? Bardzo proszę o czytanie ze zrozumieniem.

Odp: Skargi i zażalenia

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Skargi i zażalenia
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 21, 2011, 22:46:40 pm »
Przenoszę dyskusję z wątku Meli.

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi książka skarg i zażaleń wisi na sznurku obok pokoju administracji.  8)



 



Estalia by Smf Personal