www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » Tigra - pozytywnie nakręcona

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Tigra - pozytywnie nakręcona  (Przeczytany 8649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BeataA

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 06, 2014, 17:04:56 pm »
Wszystkiego najlepszego dla Tigry i jej rodzinki. Trzymam  :friends: i pozdrawiam. Dużo  :emotbern: dla Tigry  :shy:

Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona

Offline bigos

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 06, 2014, 19:02:10 pm »
wszystkiego naj dla Was :)
Ania i Bigosek

Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 07, 2014, 10:30:59 am »
Zdjęć nie widzę ale i tak moja twarz jest uśmiechnięta gdy czytam takie wiadomości. Powodzenia całej rodzince :heartbeat: :heartbeat:

Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona

Offline zuu

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 14, 2014, 00:58:07 am »
Witam wszystkich. Minął 1 pełny tydzień Tigry u nas i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Tigra lubi nas, a my ją i myślę, że jest z tego zadowolona. W poniedziałek, gdy pierwszy raz została sama w garażu zdrapała caaaaaaałe drewniane drzwi do wejścia do domu, także dala ładny pokaz (na następny raz wrzucę zdjęcie, teraz nie mam przy sobie) drzwi oczywiście sobie otworzyła i czekała na nas na górze 'na pokojach'  :grin: Przez pierwsze noce usilnie chciała spać z nami na górze, pomimo że na dole jest duużo chłodniej, nie wspominając już o garażu, gdzie są płytki, no ale jak chciała tak miała. I kurde niedobra jest ta Tigra powiem wam, bo potrafi wyjść w środku nocy na korytarz i szczekać żeby do niej przyjść i ją głaskać, ale jakos nikt nie jest na nią o to zły  :th_0girl_dance:
Dopiero w środę psina sama zrozumiała co dla niej najlepsze i w nocy zeszła na dół i sama weszła do naszej mini piwniczki, gdzie spała całą noc.
Taty się już nie boi wcale. Turla się przed każdym  :emotbern: We czwartek miała miejsce kąpiel, było ciężko, Tigra bardzo przestraszona, ale się udało. Później, gdy ja wycieraliśmy ręcznikami i czesaliśmy była już wyraźnie zadowolona. Czuje się już chyba całkowicie panią całego terenu, bo wczoraj siedziała przed altaną i szczekała i szczekała chyba z godzinę. Ani nikt nie chodziło koło ogrodzenia, ani żadne pieski, ale Tigra widocznie miała coś umyślane i musiała się tym z innymi psiakami podzielić. Może się przedstawiała  :grin:

A oto co Tigra zrobiła dzisiaj będąc na polu:


I zbliżenie już na samo dzieło:


Tu Tigra jeszcze niczego nie świadoma przed kąpielą:


Tu się już suszymy i czeszemy

Strasznie lubi się czesać, mogłaby leżeć cierpliwie godzinami chyba

A tu powoli się z niej robi paskuda  :grin:


Aha i jest jeden problem z nią w zasadzie. Wybredna jest taka, ze szok! Chleba nie, żołądków nie, wątróbki nie, kurczaka nie, karmy nie (próbowaliśmy Brit, Purine, Royal i Hepatic nawet i nic! nawet jak jej mama rosołem zalała to wypiła tylko rosół), ale za to serek biały to na kilogramy, jajka nawet nawet, mleko pije jak kot i jeszcze kefirki lubi. No i nie ukrywamy, że jest to dla nas trochę szok, bo jednak nasze wcześniejsze psiaki inaczej jadły. Co jeszcze możemy spróbować jej dawać do jedzenia? Czy takie karmienie jej nie zaszkodzi? Mama próbowała jej dawać tą karmę, sypała jej rano - karma cały dzień stała, po pracy serki oczywiście, mleczko i bułeczki z masłem, na następny dzień to samo. No i sami już nie wiemy co robić. Może coś doradzicie?

Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona

Offline Issa

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2328
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 14, 2014, 08:14:09 am »
Mogę powiedzieć na naszym przykładzie, że jak Issa nie  chce jeść rano karmy to miska znika po ok.20-30 min. i cały dzionek ma miche tylko wody i wieczorem zazwyczaj zjada bo wie że nic nie wymusi  :naughty: a jak się zdarzy że i wieczorem nie zje to rano już wcina - bo głodna się bardzo zrobiła i jak jej smakuje  :wub:

Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona

Offline Asia Szczecin

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 997
Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 14, 2014, 10:14:42 am »
Trejsina długi czas jadła suchą karmę, ale tylko z serkiem grani inaczej nie ruszyła. Mieszałam dokładnie karę z serkiem i  :th_0girlcupcake:
"Nie popełnij błędu i nie traktuj swojego psa jak człowieka, albowiem on potraktuje cię jak psa" - Martha Scott

Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona

Offline emila i piotr

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 217
Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 14, 2014, 10:32:00 am »
mieliśmy to samo z Rozą karma "smaczona" jogurtem, tłuszczykiem po kotletach trochę rosołkiem takie tam zabiegi ale na dłuższą metę  :th_0girl_hysteric: :zla: no i zrobiliśmy jak koleżanki opisują - skutkuje :th_0girlcupcake: :terefere:

Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona

Offline AgaP

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 938
Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 14, 2014, 11:24:01 am »
Ha, widzę, że pannica niezłym urwisem się stała  :tease:
U nas nie było problemów z jedzeniem, robię dokładnie tak jak Issa.
Stawiam miski z jedzeniem, czekam 20 minut. Jeśli jest brak zainteresowani trudno.
Zabieram i daję dopiero kolacje. Jak się przegłodzi to zje. Gamusia (*) rekordzistka nie jadła 3 dni.
Po tym czasie myślałam, że miskę połknie, tak szybko zjadła śniadanie. ;)
Widzę, że Tigerka wykopała dziurę pokaźnych rozmiarów  :crazy:.
U nas zrobiła to pod tarasem, to tak w oczy się nie rzucało  ;)
Bardzo się cieszę, że jest jej u Was dobrze  :wub: Rozpieszczajcie ją  :th_0girl_dance:
Myślimy o Was ciepło  :heartbeat:
Nasi idealni towarzysze zawsze mają cztery łapy -  Colette
Kiara, Gama (*), Eris, Kićka (*), Kropka, Tropik

Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona

Offline zuu

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 14, 2014, 11:56:55 am »
No to będziemy próbować ją na siłe zmuszać do tej karmy w takim razie, a co do dziury to w tym samym miejscu Sara wcześniej też kopała, także już jesteśmy przyzwyczajeni :)

Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 14, 2014, 15:04:41 pm »
Rozpieszczanie tak, ale nie wiem czy rozpuszczanie jej w stopniu wyższym jest wskazane ?  :gwizdze:    8)
Zuu, Twoje zdjęcia Tigry z poprzedniej strony zniknęły.
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona

Offline zuu

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Tigra - pozytywnie nakręcona
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 14, 2014, 18:05:01 pm »
Elza co masz dokładnie na myśli pisząc, że rozpuszczamy ją w takim stopniu?


 



Estalia by Smf Personal