www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » Stilo(n) Edek, co nie lubi kredek :-)

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Stilo(n) Edek, co nie lubi kredek :-)  (Przeczytany 9684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agnieszka

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 844
Stilo(n) Edek, co nie lubi kredek :-)
« dnia: Grudzień 08, 2012, 17:05:10 pm »
Oto On STILO

przywitanie z Kitek




« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2012, 15:41:41 pm wysłana przez Milla »

Odp: Edek

Offline Kitek

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1473
  • Płeć: Kobieta
Odp: Edek
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2012, 16:45:58 pm »
W końcu mam chwilkę by usiąść i coś napisać o małym Słodziaku  :wub:

Wczoraj po przyjeździe do domku został bardzo ładnie przyjęty przez domowników  :friends:
Pierwsza nocka minęła spokojnie, prócz tego, że na początku się kłócił, by spać w łóżku, to potem przespał obok całą nockę - aż do 8 !!  :huh:
Dzisiaj się wykąpliśmy... wczorajk kupiłam specjalny szampon dla szczeniąt z alantoniną Dr Seidl`a - wg wskazówek Iwonki  :kiss: Myślałam, że mój Darsinek był brudny jak go kąpałam.... ze Stilusia spłynął cały gnój w którym był trzymany... a zapachy...  :gwizdze:
Teraz Maleńtas jest piękny pusiaty i cały karbowany  :giggle:

Stilo jest bardzo mądrym psiakiem. Jak się do niego mówi to słucha uważnie - i strzela takie miny jakby słowo w słowo rozumiał co się do niego mówi  :giggle: :th_0girl_curtsey: Nie umie chodzić na smyczy - jak go podpięłam wczoraj (pod szelki) rozpoczął się ogromny pisk sprzeciwu - "Co ty mi robisz?" po chwilce się uspokoił i przyjął to z pokorą.
Wczoraj, ze względu na ogrom wydarzeń wokół niego na smyczce próbowaliśmy chodzić tylko po ogrodzie. Po południu kupiłam mu śliczną obróżkę, ale reakcja była taka sama jak na szelki.

Qoopka jak wczesniej wspominałam była we wszystkich kolorach tęczy, ale po pierwszym jedzonku wczoraj dzisiaj już nabrała odpowiedniej konsystencji, kształtu i koloru  :tease:
Chłopak został na dzień dobry odrobaczony i odpchlony - bo koleżanek pchełek znaleźliśmy wiele... a dzisiaj jeszcze Dorinn i Darcy z konieczności  ;)

Stilo bardzo ładnie bawi się z koleżanką bokserką - Koką mojej lokatorki, Dorinnka robi za Nianię  :th_0girl_dance:
Darcy jest dla niego autorytetem  :th_0girl_curtsey: Mały nie zaczepia go tak chętnie do zabawy, obserwuje i podąża za nim po ogrodzie, patrzy na kogo szczeka, którędy chodzi... A Darcy pokazuje mu za każdy razem co i jak ma być... Bardzo ładnie widać jak "mówi" i zachęca go do wspólnej wędrówki po ogrodzie. Powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem spokoju i powagi Darcy`ego - nauczyciela  :wub: :heartbeat:

Jest odważnym, żywym i przytulaśnym szczeniakiem. Woli się przytulać, miziać niż bawić. Nie bawi się piłkami, pluszakami.... woli ciągnąć za sobą legowisko lub jak dzisiaj było po kąpieli - ręcznik. Na Szafira cały czas podszczekuje i jest zdziwiony czemu on nie ucieka  :cheesy:
Do tej pory, jeżeli chodzi o siusiu - zachowuje czystość, wczoraj mieliśmy małego psikusa z qoopką, ale dzisiaj już ładnie dwa razy załatwił się na dworze :)
Po pierwszym podaniu jedzenia - połykał karmę w tempie błyskawicznym - po czterech kłapnięciach "zapchał się jak gołąb"  :giggle: i zaczął wolniej gryźć. Dzisiaj już nie było takiej reakcji, może nie powolutku ale energicznie brał do pyska karmę i ją gryzł. Tak mu posmakowała, że po zjedzeniu, podążał za miską po całej kuchni i ją namiętnie wylizywał, choć była już dawno pusta... :cheesy:

Jutro jedziemy do lekarza na przegląd i do szczepienia  :grin: zobaczymy czy mu się spodoba...  :gwizdze:

oto kilka zdjęć:

Pierwszy obchód ogrodu  :grin:


Zapoznanie  :grin:


W domku  ;)


Z Darsinkiem  :wub:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2012, 20:28:01 pm wysłana przez Camara »
Justyna z D`Arcy Oszołomem, Luną vel Lucyną i Abbey vel Smoczek i Szafirrem ;)
Panna Dorinn
  • <3

Odp: Edek

Offline Kitek

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1473
  • Płeć: Kobieta
Odp: Edek
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2012, 16:49:40 pm »
Moje legowisko  :grin:


Czyż nie jestem śliczny  :wub:


Suszenie po kąpieli dziś  ;)


Kontrola musi być  :tease:


Już się przykleja doopką do Darsinka  :grin:


Jaki ja czyściutki Puchatek jestem  :backflip:
Justyna z D`Arcy Oszołomem, Luną vel Lucyną i Abbey vel Smoczek i Szafirrem ;)
Panna Dorinn
  • <3

Odp: Edek

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: Edek
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2012, 17:29:43 pm »
ja się powtórzę : CUDOWNY JEST!!!! Jak ja bym go wymiziała , wyściskała i wycałowała, i jak sobie pomyśle jakiego cudnego kompana by moja Kikunia miała do brykania po śniegu. Oj rozmarzyłam się :gwizdze:
Renia i Kika :)

Odp: Edek

Offline Agnieszka

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 844
Odp: Edek
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2012, 17:36:24 pm »
Elza i było, tylko w wersji rozbudowanej:

Wstęp:
• Zaniedbany
• Śmierdzący
• Zapchlony
• Zarobaczony
• Nie wychowany
• Gadający

II część, a jednak:
• Odważny
• Energiczny
• Przyjacielski
• Szukający wzorca
• Pojętny
• Mądry
• Inteligentny
• Potrzebujący bliskości człowieka

Podsumowanie, będzie dla kogoś wielkim szczęściem, przyjacielem  :th_holeinwall:

Odp: Edek

Offline Kitek

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1473
  • Płeć: Kobieta
Odp: Edek
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2012, 21:03:44 pm »
Łapkę już podaje, siad prawie mu wychodzi :terefere:
Rozmowy jest bardzo - a jak się kłóci jak mówię mu "Już Cię nie ma !"  :cheesy:
Justyna z D`Arcy Oszołomem, Luną vel Lucyną i Abbey vel Smoczek i Szafirrem ;)
Panna Dorinn
  • <3

Odp: Edek

Offline Kitek

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1473
  • Płeć: Kobieta
Odp: Edek
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2012, 23:42:39 pm »
Dzisiaj troszkę się uczyliśmy :) Wiemy co to znaczy na miejsce - powiedziane zdecydowanym tonem przynosi efekt. Łapkę podajemy, siad po chwili zastanowienia robimy, na smycz się chwilkę buntujemy, ale potem radośnie idziemy - podgryzając ją jak ciągnie  :giggle: Podsumowując - Stilo to bardzo mądry i pojętny szczeniak. szybciutko łapie o co chodzi, jak nie to siada na wprost patrząc się prosto w oczy próbując zrozumieć  :wub: Skory do zabawy... a najbardziej do mizianek  :tease: Nawet na dwóch łapach, byle być bliżej rąk, twarzy.... po porostu wtulić się w człowieka na całego  :cheesy:

A tu zobaczcie jak chłopak się kłóci i szaleje :cheesy:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=JTIXo2cTz7U" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=JTIXo2cTz7U</a>


Wszystko było by super gdyby nie całkiem spore problemy (o podłożu stresowym ?) z Dorinnką moją..., a wszystko zaczęło się od pojawienia się w domu Stilusia  :th_holeinwall:  :<
Zobaczymy jak to dalej będzie...

Pozdrawiamy  :friends:
Justyna z D`Arcy Oszołomem, Luną vel Lucyną i Abbey vel Smoczek i Szafirrem ;)
Panna Dorinn
  • <3

Odp: Edek

Offline Kitek

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1473
  • Płeć: Kobieta
Odp: Edek
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2012, 19:14:35 pm »
No i tak minął tydzień jak Stiluś jest u Nas ;)
Chłopak jest cudowny  :wub: Bardzo mądry i wyszczekany  :giggle:
Dzisiaj okazało się, iż skrzętnie od jakiegoś czasu zbierał zakończenia od listw przypodłogowych....  :gwizdze: złapany na gorącym uczynku dostał reprymendę  :th_holeinwall: i zdziwiony, że niby co on takiego zrobił... jak zobaczyłam ile końcówek/zakończeń brakuje... załapałam się za głowę... a niby taki grzeczny, cichutki.... hehe póki tato nie zobaczył uzupełniłam wszystkie bo i mi by się oberwało  :cheesy:

Co więcej... okazuje się, że jak mnie nie ma pozwala sobie do woli, dziewczyny lokatorki mówią, że już nie mają siły do niego, bo skacze, cieszy się bez końca.... zaczęły omijać go szerokim łukiem  :giggle: Mimo, iż młody wychodzi raz z Dorinn, raz z Darcym na dwór - w sumie z osiem razy dziennie plus jeszcze z Koką (bokserką) i na spacer ze mną (póki nie zachorowałam) to nie ma dość  :crazy: A co lepsze jak mówi mu się nie wolno to w ogóle ma to gdzieś, no chyba, że mnie zobaczy to od razu się słucha... Na początku pokazałam mu kto tu rządzi bo i mi by na głowę wlazł  :gwizdze: Mizianie go uspokaja na jakiś czas... a czasem to tylko pozory...
Dobrze Julian określiła - "Wulkan energii"  :grin:
Będzie bardzo mądry z niego Chłopak, pod warunkiem, że nowi właściciele nie dadzą sobie wejść na głowę  :th_holeinwall:

W środę byliśmy u weterynarza, Stilo bardzo ładnie cierpliwie czekał na swoją kolej, Pani Doktor od razu wlazł na kolana i domagał się nieustannie mizianek, zamiast uciekać przed szczepieniem pokazywał brzucha i ciężko go było podnieść - się rozbawił chłopak  :cheesy:
Został zaszczepiony, odrobaczony (za 2 tyg. powtórka tabletek), uszka zdrowe tylko jakąś lekką wysypkę ma na wewnętrznej części - smarujemy maścią (tridermem) i powoli znika :)
Na sam koniec, w oczekiwaniu na wypisanie książeczki, po prostu zasnął  :giggle:
jak go budziłam to zdziwiony - "Już idziemy ?"
Samochodem jak jedziemy tylko na początku się niecierpliwi, ale po chwili spokojnie siedzi i patrzy  :grin: W przeciwieństwie do Cioci Agnieszki  :tease:, która jechała ze Stilusiem na kolanach, psiak jedzie z tyłu odpowiednio krótko przypięty by nie mógł przeskoczyć przez siedzenia  :terefere:

Po tygodniu czasu stwierdzam jednoznacznie - On rośnie jak na drożdżach  :huh: jak stanął koł Darcy`ego to tylne łapy ma tak duże/długie jak on... a przednie jakie grubaśne i ciapate poduszki  :wub:
Będzie z niego mały konik jak nic !!!  :friends:

Jutro jedzie w daleka podróż... do osoby, która konkretnie weźmie się za młodego, tak jak trzeba ;)

Kilka zdjęć ze wspólnych zabaw z Emilianem ;)

Co oni robią ?


I ja też  :tease:


Zobaczcie jaki on duuuuuuuuuży już  :grin:


Pozdrawiamy  :friends:
Justyna z D`Arcy Oszołomem, Luną vel Lucyną i Abbey vel Smoczek i Szafirrem ;)
Panna Dorinn
  • <3

Odp: Edek

Offline Kitek

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1473
  • Płeć: Kobieta
Odp: Edek
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2012, 19:26:31 pm »
Jeszcze kilka zdjęć znalazłam...  :gwizdze:  :tease2:


Bo ja taki grzeczny jestem  :tease:


Czy te oczy mogą kłamać ??  :gwizdze:


Zmęczony...jest taki kochaniutki  :giggle:


Pod biurko nie wejdą wszyscy  :cheesy:


Z Dorinnką  :grin:
Justyna z D`Arcy Oszołomem, Luną vel Lucyną i Abbey vel Smoczek i Szafirrem ;)
Panna Dorinn
  • <3

Odp: Edek

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Edek
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2012, 21:25:59 pm »
Stylon dotarł szczęśliwie.
Obyło się bez dotkliwych stresów.
Jest u Kai .
Easy przyjęła go pochlebnie.
Szybko się rozkręca .
Dla Kitka:  Uśmiechnięta mordeczka!
Zdjęcie narazie z komórki

Odp: Edek

Offline Agnieszka

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 844
Odp: Edek
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2012, 22:21:10 pm »
Stilo mnie rozbraja, jest jak mój Luka kiedy byl mały... słodki i niewinny kiedy spał, a na codzień nieokiełznany łobuz, ale za to go kochałam i Stilo też będzie miał taki dom, który pokocha rozrabiakę, którego trzeba czasem stopować podczas brykania...  :emotbern:

Odp: Edek

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Edek
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 18, 2012, 11:16:04 am »
Szczenior jest rewelacyjny.
Ma bardzo dobrą pozytywną psychikę.
Narazie żadnych lęków nie widzimy.
Jest otwarty na wszelkie nowe kontakty i nowe zdarzenia.
Bardzo szybko się do nich dostosowuje.
Nie będzie dużym ,ciężkim berneńczykiem.
To tylko wyjdzie mu na zdrowie.

Wczoraj z nami pracował.
Został wygłaskany przez wszystkich i bardzo żałuje ,że nie miałam apatatu ,aby uwiecznić "doktorów"chodzacych przy nim na kolanach  :naughty:

Nowe miejsce ,nowi ludzie i cały pychol uśmiechnięty :grin:





Nasza praca była trochę przerywana... ;)



Kitek   wszystko ok! :friends:

Dziś uczy się pilnie i ćwiczy i socjalizuje z psami.
Kaja mówi ,że jest bardzo kontaktowy i bardzo szybko i chętnie się uczy.

Przechrzciliśmy go na EDKA
Edek co nie lubi kredek..... :cheesy: :cheesy:

Odp: Edek

Offline Kitek

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1473
  • Płeć: Kobieta
Odp: Edek
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 18, 2012, 11:29:56 am »
Aaaaa HA !!! To już wiem czemu Kaja się śmiała jak ze mną rozmawiała...  :tease:  ;)
Pozdrawiam serdecznie  :friends:  :wub:

P.S.
Po wczorajszej rozmowie już się nie martwię :kiss:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2012, 11:32:25 am wysłana przez Kitek »
Justyna z D`Arcy Oszołomem, Luną vel Lucyną i Abbey vel Smoczek i Szafirrem ;)
Panna Dorinn
  • <3

Odp: Edek

Offline kajkaw

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
Odp: Edek
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 26, 2012, 00:38:07 am »
EDWARD :grin:
Mały jest bardzo żywiołowy i energiczny szbko sie uczy. Jak na psa z obory jest bardzo kontaktowy i nie ma braków w socjalu. Jest generalnie zakochany w ludziach z psami też dogaduje sie świetnie. podstawy posluszenstwa ma już zrobione na spacerach chodzi bez smyczy i odwołuje sie w każdej sytuacji przynajmniej narazie  :grin:
Jest żarłoczny co jest jego wielkim plusem  :bravojs0: bo bardo łatwo sie szkoli.
Z moją suka dogadują sie aż za dobrze teraz mam 2 szczeniaki w domu :naughty:
Był na treningu kondycyjnym na bieżni z moją Easyi też dotąpił zaszczytu zrobienia kilku kroków na bieżni, co mu sie bardzo podobało  ;)
Byliśmy również na przeglądzie u weterynarza, jest zdrowy jak koń łapki i serduszko super, cała reszta też  :grin: Dostał witaminki na stawy i jeszce dostaje olej z łososia :)
Nauczyliśmy sie również mieszkania w klatce ponieważ Edek na lekkie zapedy niszczycielskie, ale nie są wieksze niż każdego szczeniaka w tym wieku :giggle:
Generalnie jest szalonym szczeniakiem który strasznie kocha ludzi :cheesy:
 Mam nadzieje że dom który przez przypadek mu znalazłam wypali po wizycie przedadopcyjnej bo miał by 10 sztuk rak do głaskania, a on tego potrzebuje :wub:
Zdjęcia dodam wkrótce
A i jeszcze jedno zgóbi ostanie 2 kły na mojej Easy :tease2:

Odp: Edek

Murka

  • Gość
Odp: Edek
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 26, 2012, 01:13:30 am »
No od początku mówię, że ten szczeniak to skarb  :grin:   (Edek bardzo do niego pasuje !)


 



Estalia by Smf Personal