www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » Albert

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Albert  (Przeczytany 26549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bell29

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
Odp: Albert
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 21, 2012, 20:27:55 pm »
Ten pies wygląda jak molosy hodowane do walk, kto wie co odezwało się w jego genach ?
Szwajcarzy zabijali psy, które wykazywały cechy zachowań agresywnych lub ganiały domowy inwentarz. W ten sposób nie dopuszczali do rozmnażania się niepożądanych cech osobowości / w  czasach kiedy nie było selektywnych hodowli/. A teraz nikt nie wie co się rozmnaża w pseudo jako BBP.

Ostatnio widziałam psa o wyglądzie berneńczyka z jednym okiem całkowicie niebieskim a drugim pół brązowym pół niebieskim. Ten pies wyglądał jak wampir.

Odp: Albert

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Albert
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 21, 2012, 22:18:47 pm »
To samo zrobiono u Bernardynów kojarzac przyjazne miśki z kaukazami ....i nagle zdziwienie agresywny Benek !och ludzie ludzie
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2012, 22:22:46 pm wysłana przez kajetan »

Odp: Albert

Murka

  • Gość
Odp: Albert
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 22, 2012, 00:34:40 am »
Tylko, że wtedy to nie jest benek, a moskiewski stróżujący. Rasa  - czy też może mieszaniec, który właściwie zsocjalizowany i w dobrych, odpowiedzialnych rękach jest świetnym psem. Kaukaz nie jest psem mordercą i nie jest winien, że w Polsce trafiał głównie w ręce idiotów, którzy straszliwie go krzywdzili.  Elza napisała, że najbardziej skrzywdzona w naszym kraju rasa to onek. Ja na drugim miejscu stawiałabym kaukazy.
Albertowi życzę, żeby niezależnie od tego, co kto widzi na zdjęciu i jak to interpretuje, znalazł człowieka, który do niego trafi. Cuda się czasem zdarzają.

Odp: Albert

Offline wiola_i_nero

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Albert
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 22, 2012, 20:00:33 pm »
Albertowi życzę, żeby niezależnie od tego, co kto widzi na zdjęciu i jak to interpretuje, znalazł człowieka, który do niego trafi. Cuda się czasem zdarzają.

Amen !
Mnie się Albert bardzo podoba  8) 
Pozdrawiamy,
Wiola i stado.

Odp: Albert

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Albert
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 27, 2012, 19:47:51 pm »
Nie ma psów z definicji agresywnych...

Absolutna prawda.
Jednak patrząc na zachowanie Alberta poważnie rozważaliśmy eutanazję... a pobyt w tym hotelu, pod doświadczonym okiem zawodowych trenerów traktowany był jako ostatnia szansa.

Czy Albert jest agresywny?  To już w tej chwili nie jest istotne.

Jaki jest Albert TERAZ:
Berneńczyk o charakterze Owczarka Niemieckiego... to chyba najlepsze określenie.

To jest nasz (po)Niemiecki Owczarek Berneński  :crazy:








To pies o dominującym charakterze, ale także cwaniak, który dobrze kalkuluje co mu się opłaca.
Trzeba mu jasno ograniczyć pole jego niezależności, znaleźć zajęcie  i konsekwentnie trzymać się raz ustalonych zasad.

Chętnie współpracuje z przewodnikiem, perfekcyjnie wykonuje podstawowe komendy... i widać, że sprawia mu to olbrzymie zadowolenie.
Zabiega o uwagę, chętnie się przytula, ale przy Albercie trzeba pamiętać o jednej zasadzie - minimum pochwał, maksymum wymagań.
To nie jest pies do rozpieszczania tylko pies dla ludzi, którzy potrafią utrzymać żelazną dyscyplinę i lubią pracę z psem.
Albert tak prowadzony będzie dostarczał sporo satysfakcji.

Albert nie ma instynktu terytorialnego, nie atakuje gości - w tym zakresie to typowy berneńczyk.
Nie jest psem, który może mieszkać z małymi dziećmi i małymi zwierzętami, najlepiej jeżeli byłby jedynym czterołapem w domu.



Odp: Albert

endo293

  • Gość
Odp: Albert
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 27, 2012, 20:45:44 pm »
śliczny i moim skromnym zdaniem dobrze mu z pyszczka patrzy :grin: Zgodze się agresywny bernek to szok ,ale prawda została napisana pseudo... mnożą i dzielą geny które nie powinny być powielane szkoda bo cierpi na tym psiak :'( niestety dla nich to kasa i co stanie się z psem po tym jak już tą kasę dostaną nie ma znaczenia będzie następny miot następna kasa....błędne koło które defakto napędzają ludzie.

Odp: Albert

Murka

  • Gość
Odp: Albert
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 27, 2012, 20:47:11 pm »
Camara  :heartbeat:  :heartbeat:

Odp: Albert

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Albert
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 27, 2012, 21:03:08 pm »
to nie moja zasługa, to praca Pani Marty, właścicielki szkoły i hotelu dla psów

z uwagi na posiadanie w domu małych zwierzaków i dzieciaka nie mam możliwości zajęcia się Albertem
ale nie ukrywam, że to pies w moim typie  :wub:

Niestety jest i druga strona medalu. Koszty.
Zwykle koszt utrzymania naszego podopiecznego to tylko jedzenie, transport, profilaktyka ew. leczenie. Reszta to wkład pracy własnej wolontariuszy. W przypadku Alberta nie ma innej opcji niż pobyt w hotelu ze szkoleniem... a to spory wydatek...
Na dodatek trudno przewidzieć jak długo będziemy szukać odpowiedniego domu dla Alberta.

Oczywiście proszę o wsparcie Albercika  :<


Odp: Albert

Offline Agnieszka

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 844
Odp: Albert
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 28, 2012, 19:45:09 pm »
Ogromne pokłony dla osób, która dały szanse Albertowie, jestem dumna, że dołączyłam do takiego grona. Grona osób, które nigdy się nie poddają.

Odp: Albert

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Albert
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 29, 2012, 12:35:59 pm »
Albert tak trzymaj!
Ukłony dla p.Marty i Camary :heartbeat:

Odp: Albert

Offline joanna js

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1593
Odp: Albert
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 29, 2012, 20:36:29 pm »
Powodzenia Albercie, wiemy co to mocny ONkowy charrrakterrr  :grin:
Trzymaj się psie dla konesera  :friends:

Odp: Albert

Offline eSka

  • Aktywny Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 284
Odp: Albert
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 31, 2012, 00:13:19 am »
Oj wiemy wiemy  :crazy: ,ale superowo, że dano Albertowi szansę. Ten "niemiecki owczarek berneński" może się okazać dla Tego Kogoś Jedynego fajnym psem.  Wszystkim, którzy ofiarowali Mu swój czas   :bravojs0:  :heartbeat:

Odp: Albert

Offline monika5s

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
Odp: Albert
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 31, 2012, 10:43:34 am »
Alberciku trzymam za Ciebie kciuki i mam nadzieję, że Ci się uda, że wykorzystasz swoja szansę, jaką otrzymałeś od Fundacji Pasterze.
Ja już od ponad roku staram się pomagać agresywnym goldenom w miarę swoich możliwości. Kiedyś na Tymczas trafił do mnie ze schroniska we Wrocławiu golden, który pogryzł mi syna. Na szczęście udało mu się pomóc zmieniając mu DT i pracując z nim. Obecnie psiak przebywa we wspaniałym DS. Niestety nie wszystkim goldenom się udało i znam 2 przypadki goldenów poddanych eutanazji z powodu agresji.
Często winę za to, że goldeny są agresywne ponoszą ludzie, którzy nieodpowiednio się nimi opiekują, czasami jest to wina problemów chorobowych: neurologicznych, skórnych, itp. A czasami wina genów.

Monika, Jessi, Buggi, Sisi i Guccio ( 2007 - 2016 *)

Odp: Albert

Offline fszut

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Kobieta
Odp: Albert
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 31, 2012, 18:31:39 pm »
Albert- nie daj plamy

Odp: Albert

Offline kasia

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 739
Odp: Albert
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 01, 2012, 22:25:51 pm »
Piekny z niego Pan pies  :hi:
Kasia z rodzinką i zwierzakami-Kropą, Roxi, Malinką.


 



Estalia by Smf Personal