www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » PIELĘGNACJA
 » Kamień nazębny u psów

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Kamień nazębny u psów  (Przeczytany 6145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
Kamień nazębny u psów
« dnia: Maj 28, 2014, 15:17:52 pm »
Podczas spotkania w Bobolicach jak zawsze tematem głównym są nasze futerka :emotbern:, podobnie i tym razem było.
Rozmowa dotyczyła sposobów walki z kamieniem nazębnym u naszych czworonożnych.
 Pamiętam jak bałam się, że muszę usypiać Charona aby wyczyścić mu zęby i nie bardzo miałam na to ochotę. Wówczas moja wetka(posiadaczka pięknej nowofunlandki) powiedziała, że ona też swojej nie usypia i nie zdejmuje mechanicznie osadu tylko używa pasty "STOMA Żel" .
Pastę zakupiłam w gabinecie weta i od 6 lat jej używam. Faktycznie kamienia moje psy nie mają a stosowanie nie jest uciążliwe ani dla psa ani dla mnie.
Nabieram trochę pasty na gazik i przykładam do zęba z kamieniem, trzymam jakąś chwilkę a następnie delikatnie paznokciem zeskrobuję kamień. Oczywiście przy dużej ilości osadu należy powtórzyć ten zabieg kilka razy, ale obecnie robię to tylko wówczas gdy widzę, że zęby tego wymagają.
Pies resztę pasty wylizuję z zęba przez co również wyciera kamień.
Efekt jest taki, że kamienia nie ma i zapach z paszczęki jest przyjemniejsze, buziaki od moich łobuziaków są przyjemne.
Dla mnie ważne jest to ,że pies nie ma stresu podczas tego zabiegu a ja osiągnęłam cel.
Polecam  ;)

Odp: Kamień nazębny u psów

Offline BeataA

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kamień nazębny u psów
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2014, 08:36:06 am »
Niunieczka (*) miała zęby myte żelem Orozyme, ale Ona przyszła do Nas z ładnymi ząbkami więc ten żel wspomagał by nowy kamień się nie tworzył.
Tzw. "lekarze weterynarii  :th_0girl_hysteric:" z Trzebnicy chcieli skasować za czyszczenie zębów Borci 350 zł, ale Nasza Pani Wet (polecona przez Ezę za co ogromnie dziękujemy) powiedziała "dajcie jej kość wołową" i daliśmy. Po trzech posiedzeniach przy tych kościach kamień znikł, a ile frajdy Borusja przy tym miała to jej  :shy:
Jeśli nie macie dostępu do rzeźni to ostatnio w Selgrosie pojawiły się kości. Najlepsze są duże gnaty zresztą na forum o Borci widać jakie dostaje. Naprawdę polecam !!!

Odp: Kamień nazębny u psów

Aga30

  • Gość
Odp: Kamień nazębny u psów
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2014, 09:00:19 am »
Ja również mogę szczerze polecić sposób "na gnata" :terefere:
Mia jest psem,który nigdy nie był karmiony suchą karmą  :th_0girl_hysteric:i pomiomo moich starań nadal jej nie jje....stąd kamień na zębach był straszny!!!
Po paru "razach" z dużą kością kamień niemal całkowicie znikł(fakt też jest taki ,że Mija z Edusiem podkradają drzewo z drewutni i również je podgryzają.....) :th_holeinwall: i to też pewnie się przyczynia do "zeskrobywania" kamienia....
Nie mniej jednak uśmiech Mii bardzo się różni od tego pierwszego uśmiechu do Nas kiedy to ją po raz pierwszy zobaczyliśmy w lutym. :th_0girl_dance:

Odp: Kamień nazębny u psów

Offline Ma.Cho

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kamień nazębny u psów
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2014, 10:46:50 am »
Ja dodam,  że nie zawsze metoda z kością jest dobra, bo jeśli kamień nazębny jest bardzo duży to zęby są mniej osadzone w dziąsłach i jak pies dostanie taką kość to mogą mu zęby powypadać... a to już takie fajne nie jest ;)
Poza tm też czasami daję Belli takie gnaty, że ledwo umie je w pysku nieść i faktcznie zęby jak nowe  ;)


 



Estalia by Smf Personal