www.pasterzeforum.pl » NASZE FORUM » O FUNDACJI (Moderatorzy: Nemo, Kasia i Piotrek)
 » Dlaczego to robimy ?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Dlaczego to robimy ?  (Przeczytany 29023 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Dlaczego to robimy ?
« dnia: Lipiec 19, 2011, 10:40:50 am »
Dlaczego to robimy?

Zdarza się, że zadajemy sobie pytanie, po co nam to wszystko? Dlaczego czuwamy całą noc przy chorym berneńczyku po operacji, mimo że rano musimy pójść do pracy? Dlaczego przyprowadzamy do domu wielkiego bernardyna, który jednym kłapnięciem połyka naszego kanarka? Dlaczego rzucamy wszystko, by pojechać po psa, którego smród jest nie do opisania?

Oprócz bycia domem tymczasowym, jesteśmy przecież jeszcze rodzicami, żonami i mężami, pracownikami, opiekunami własnych czworonogów? I nigdy nie jest łatwo połączyć to wszystko w jedną harmonijną całość. Kiedy mówimy o sobie, że ratujemy bezdomne psy, nie oczekujemy splendoru, nie liczymy na pochwały i słowa uznania? Więc po co to wszystko?
Ale gdy te ratowane psiaki patrzą na nas oczami wielkimi jak spodki, oczami które chcą oddać wszystko, co mają,  odpowiedź na to pytanie staje się nagle oczywista: to dla nich szansa, by mieć swój kawałek podłogi, czasem jedyna i ostatnia... Płaczemy do poduszki, gdy kolejny najcudowniejszy psiak nas opuszcza i jedzie do siebie. Bo mimo, że jest w naszym życiu tylko na chwilę, nie potrafimy go nie pokochać?

A potem przychodzi list : ?Dziękujemy Wam najmocniej jak się da!  Mamy wspaniałego psa, mamy wrażenie, że od  zawsze był z nami!?

Nie dla sławy i nie dla pieniędzy robimy to wszystko, tylko dla takich chwil. Bez wsparcia ludzi wrażliwych na psie nieszczęście, byłoby to po prostu niemożliwe. Dlatego chcemy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam:  finansowo, pisząc setki ogłoszeń, dzwoniąc na drugi koniec Polski, jadąc w deszcz i słońce z bezdomniakiem w samochodzie ? DZIĘKUJEMY!

I chociaż w naszych  czasach wszystko da się przeliczyć na pieniądze WASZA POMOC JEST BEZCENNA!

...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga


 Estalia by Smf Personal