www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ZDROWIE
 » Miękki guz na tylnej lapie

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Miękki guz na tylnej lapie  (Przeczytany 7799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kanees

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jessie
    • treści na blogu usunięte, ze względu na poszukiwania wydawcy.
Miękki guz na tylnej lapie
« dnia: Luty 07, 2015, 12:36:22 pm »
Witajcie,

Dziś podczas tradycyjnego wyczesywania kudłatki, na zewnętrznej stronie tylnej lewej łapy (u człowieka określiłbym to jako udo) znalazłem spory, miękki guz wielkości dorodnej śliwki. Nie wyczuwam zgrubień w środku, zawartość płynnie przelewa się przy lekkim ucisku. W poniedziałek wybiorę się do weta, ale może wiecie czego się spodziewać...  :<
... to live a creative life we have to loose our fear of being wrong...

Odp: Miękki guz na tylnej lapie

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Miękki guz na tylnej lapie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2015, 15:42:08 pm »
Przede wszystkim nie panikuj  ;)
to może być tłuszczak albo ropień od kłoska kiedyś wbitego w skórę.
Bardziej martwiłabym się twardym guzkiem, ale poszukaj jeszcze na innych częściach ciała.
Jak nic nie znajdziesz - odetchnij głęboko z ulgą.


Czy z Jessy jest teraz grubcia, czy nadal ma sylwetkę modelki ? :naughty:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Miękki guz na tylnej lapie

Offline kanees

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jessie
    • treści na blogu usunięte, ze względu na poszukiwania wydawcy.
Odp: Miękki guz na tylnej lapie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2015, 16:17:05 pm »
Rzekłbym, że jest w sam raz. Żeberek się nie wyczuje bez niewielkiego uścisku ;). Ale wciąż jeszcze laska w miarę smukła ;).

Zresztą mówi się, że nie ma kobiet otyłych. Są po prostu czasem zbyt niskie do swojej wagi :)
... to live a creative life we have to loose our fear of being wrong...

Odp: Miękki guz na tylnej lapie

Filipinka

  • Gość
Odp: Miękki guz na tylnej lapie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2015, 13:15:38 pm »
z rzeczy typu hard core może być przetoka od zapchanego gruczołu. Pytanie czy sprawdzacie / czyścicie gruczoły, tzn. nie Wy osobiście tylko wet. Przyjemniejsze są wersje soft, czyli tłuszczak, jak pisała Elza, albo krwiak czy inne podobne pourazowe, które generalnie same się wchłaniają.

Odp: Miękki guz na tylnej lapie

Offline Iwcia

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 132
Odp: Miękki guz na tylnej lapie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2015, 18:15:25 pm »
co to znaczy czyścić gruczoły?

Odp: Miękki guz na tylnej lapie

Offline Aga

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 2435
Odp: Miękki guz na tylnej lapie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2015, 19:58:07 pm »
Wiele dużych psów ma z tym kłopot.
Gruczoły okołoodbytnicze napełniają się.
Powodują problemy z wypróżnianiem.
Wygląda jakby pies miał zatwardzenie i nie mógł się do końca wypróżnić.


Gdy gruczoły są zapchane, psy reagują różnie.
Najczęściej wylizują sobie okolice odbytu, mogą 'saneczkować', często brzydko pachnie im z pyska, wylizują sobie łapy.

Wtedy należy udać się do weta.
Który za mniej więcej 10-20 zł z przyjemnością wsadzi umiejętnie paluchy w pupę naszego ulubieńca, naciśnie i opróżni gruczoły.
Opróżni się rzecz jasna na podłogę w gabinecie, a smród rozniesie się z prędkością światła, ale psu przyniesie ulgę w wypróżnianiu.

Adzie nie muszę czyścić gruczołów, Rediemu wystarczy 1-2 razy do roku.
Są psy, którym tą przyjemność trzeba fundować co miesiąc.
Jeśli nie do końca jeszcze wiesz, jak reaguje twój pies i czy jego gruczoły są zapchane - zawsze możesz poprosić weta, żeby to sprawdził.

Nie zaleca się czyszczenia ich zbyt często ani profilaktycznie - bo się wtedy będą szybciej zapychały.
Więc jak ci wet mówi, że powinnaś robić to co miesiąc - lepiej najpierw poobserwować psa, czy są w ogóle ku temu jakieś powody.

Odp: Miękki guz na tylnej lapie

Murka

  • Gość
Odp: Miękki guz na tylnej lapie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2015, 20:01:24 pm »
Tylko co to ma wspólnego z guzem na tylnej łapie?

Odp: Miękki guz na tylnej lapie

Offline Aga

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 2435
Odp: Miękki guz na tylnej lapie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2015, 20:30:40 pm »
Przepraszam, chciałam tylko odpowiedzieć Iwci, bez produkowania kolejnego wątku  :th_holeinwall:

Odp: Miękki guz na tylnej lapie

Murka

  • Gość
Odp: Miękki guz na tylnej lapie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2015, 21:12:29 pm »
Ja raczej zapytałam, dlaczego Filipinka uważa, że taki guz na udzie ma coś wspólnego z gruczołami okołoodbytowymi 
  :huh: 

Odp: Miękki guz na tylnej lapie

Offline Milla

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4869
  • Płeć: Kobieta
  • Felicitas multos habet amicos.
Odp: Miękki guz na tylnej lapie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2015, 10:42:07 am »
co to znaczy czyścić gruczoły?
Jest wątek, nie tylko o tym czym są zatkane gruczoły, ale też kto i jak czyści je u weta lub samemu ;)
http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=573.0

Murka to w brew pozorom coraz częściej spotykany przypadek, meldując się średnio co 2 miesiace u kilku różnych wetów z okazji manicure'u i czyszczenia gruczołów oraz innych psich przypadłości, mam okazję słuchać coraz ciekawszych opowieści o właścicielach którzy najpierw wzbraniali się przed czyszczeniem (bo to "święte" psie miejsce i w ogóle kto to widział tam zaglądać!), a kwiatki z którymi potem przychodzili bywały i bardziej nietypowe...
Milla, Maja (*) i Bonita
Gdzie wielka rządzi pycha albo wielkie pieniądze, tam łatwo powstaje urojenie, że uważa się swoją zachciankę za mądrość

Odp: Miękki guz na tylnej lapie

Murka

  • Gość
Odp: Miękki guz na tylnej lapie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2015, 12:51:36 pm »
A to nie jest tak, że jak zadzieje się coś, eeee w tylnych partiach psa i jest to nietypowe i wet nie do końca potrafi zdiagnozować, to mamy taką dyżurną przyczynę: zatkanie gruczołów okołoodbytowych?

Odp: Miękki guz na tylnej lapie

Filipinka

  • Gość
Odp: Miękki guz na tylnej lapie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2015, 14:14:26 pm »
Murko, to jedno z powikłań nieczyszczonych gruczołów, oczywiście w przypadkach konieczności czyszczenia (vide: Aga super to opisała). Występuje w przypadku bardzo, bardzo gęstej wydzieliny i specyficznej budowy gruczołów, które jak wszystko u ludzi i zwierząt, tylko książkowo ma jednakowy wygląd. Powikłanie rzadkie, ale się zdarza. Przetoka formuje się w stronę uda właśnie. W przypadku otwarcia (pęknięcia) przetoki na zewnątrz kiepsko się leczy, bo się koszmarnie ślimaczy. To nie moje uważanie, tylko w ramach dość częstych, ze względu na zwierzyniec, pogawędek u naprawdę doświadczonych weterynarzy, a gruczoły to dla dwóch z naszych psów stały repertuar. I to nie chodzi o dyżurną przyczynę, tylko jedną z możliwych przyczyn tworu na udzie. Nic ponadto.

Odp: Miękki guz na tylnej lapie

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Miękki guz na tylnej lapie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 12, 2015, 17:49:00 pm »

A ja mam wrażenie, że Filipinka i Milla pozjadały wszystkie rozumy i chcą się tymi bzdurami po prostu podzielić by zaznaczyć swoją obecność na tym Forum.
Obie panie nie mają nic wspólnego z Fundacją Pasterze.

Aga - wolontariusz FP opisała rzecz świetnie.


Ciekawa jestem co na ten twór powiedział wet Marcina ?
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Miękki guz na tylnej lapie

Offline wiola_i_nero

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miękki guz na tylnej lapie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2015, 18:41:38 pm »
Obie panie nie mają nic wspólnego z Fundacją Pasterze.
Może "obie Panie" nie mają nic wspólnego z NASZĄ Fundacją, ale jakby nie było mają duże doświadczenie z psami...  Może mają coś dobrego do powiedzenia w temacie zdrowia naszych milusińskich  :wub: Każde dobre sugestie są na miarę złota  :heartbeat:

Pozdrawiamy,
Wiola i stado.

Odp: Miękki guz na tylnej lapie

Murka

  • Gość
Odp: Miękki guz na tylnej lapie
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 12, 2015, 20:22:55 pm »
Ja tylko spytałam, z ciekawości  :th_holeinwall:  Tym bardziej, że weci (ludzcy lekarze też) mają swoje mody: a to wszystkiemu jest winna trzustka, a to tarczyca.
Ten kto jest zarejestrowany na tym forum i nie został zbanowany, ten ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie. Jeżeli to ma być forum, a nie kółko wzajemnej adoracji, zdania zawsze będą różne. Nie mam na myśli obrzucania się inwektywami, ale też żadna z nas, tego nie robiła. 


 



Estalia by Smf Personal