www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ZDROWIE
 » padaczka u psa

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: padaczka u psa  (Przeczytany 6113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
padaczka u psa
« dnia: Styczeń 27, 2015, 21:16:32 pm »
Kochani znajoma mojej szwagierki adoptowała ze schroniska psa. Okazało się, że ma padaczkę. Pies wielorasowiec , wiek ok 10 miesięcy. Wet przepisał Peksion (jeśli pisownia nie taka to sorki) 2 razy dziennie po tabletce. prosimy jeśli ktoś wie, gdzie można kupić jakieś większe opakowanie po normalnej cenie, bo obecnie płaci 3 zł za tabletkę i to trochę ciągnie ją po kieszeni. Nie chce przerywać leczenia i nie bierze pod uwagę oddania psa tylko szuka jakiś oszczędności przy zakupie tego leku. Znajoma ta mieszka w okolicach Warszawy. może ktoś ma lub miał podobne schorzenie u swojego psa i może pomóc to będę bardzo wdzięczna. :kiss: :th_0girl_curtsey:

Odp: padaczka u psa

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
Odp: padaczka u psa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2015, 10:38:41 am »
Hej,hej  :th_holeinwall: czy nikt nie spotkał się z padaczką u psa ? :<

Odp: padaczka u psa

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: padaczka u psa
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2015, 11:12:55 am »
Proponuję napisać na tym forum: http://www.dogomania.com/forum/forum/144-neurologia/, tam jest wielu właścicieli psów chorych na padaczkę.
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: padaczka u psa

Offline monika5s

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
Odp: padaczka u psa
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2015, 14:48:58 pm »
Golden mojej znajomej chory na padaczkę brał Luminal i brom. Raz na miesiąc lub dwa miał badaną krew  i dawki luminalu i bromu były korygowane. Moja druga znajoma ma 10 letniego goldena też chorego na padaczkę i zapytałam ją jaki lek daje swojemu psa. Odpowiedziała: "Tylko luminal.najlepszy dla psow."
Monika, Jessi, Buggi, Sisi i Guccio ( 2007 - 2016 *)

Odp: padaczka u psa

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: padaczka u psa
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2015, 18:36:18 pm »
Moja Kika jakiś czas temu miała atak prawdopodobnie padaczki, ale był bardzo słaby. Piszę prawdopodobnie bo lekarka tak to oceniła po naszym opisie, prosiła żeby nagrać atak, ale się nie powtórzył.
Renia i Kika :)

Odp: padaczka u psa

Murka

  • Gość
Odp: padaczka u psa
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2015, 22:02:47 pm »
Na padaczce się nie znam. Ale mogę spróbować kupić po cenach hurtowych. Opakowanie to ponoć 100 tabletek, ale są różne wielkości tabletki, chyba 200 i 400 mg. Jakie pies bierze? Jak będę wiedziała jaka wielkość tabletki, to zasięgnę języka co do ceny i możliwości. To się nazywa Pexion.

Odp: padaczka u psa

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
Odp: padaczka u psa
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2015, 09:36:35 am »
Murka wielkie dzięki już daję znać i dowiem się jaką ma gramaturę. :hi: :hi:

Odp: padaczka u psa

Offline Nikonoowata

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Kobieta
Odp: padaczka u psa
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2015, 16:57:26 pm »
Chwilowo jestem poza domem, ale ja tylko wrócę, to zapytam siostry co podawali Daszy.
Marcela z Nikusiem :)

Odp: padaczka u psa

Offline Nikonoowata

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Kobieta
Odp: padaczka u psa
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2015, 14:51:07 pm »
Ok, już wiem :)
Najpierw był sam luminal, potem doszedł jeszcze convulex.
Dawkowanie ustalał wet i wypisywał receptę (luminal można kupić w aptece na receptę).
Jakoś co pół roku trzeba było badać ilość luminalu we krwi.
+ zawsze w domu jest relsed, w razie długiego ataku padaczkowego (lek podaje się doodbytniczo aby przerwać atak)

Generalnie leki zależą od rodzaju padaczki, częstotliwości ataków etc. Jeśli pies ma ataki jakoś co 3-4 miesiące to w ogóle nie ma sensu go dodatkowo "ćpać".

Pexion jest taki drogi, bo to lek weterynaryjny. Popularny luminal jest przeznaczony dla ludzi, ale to od niego zazwyczaj zaczyna się psią terapię.
Marcela z Nikusiem :)

Odp: padaczka u psa

Murka

  • Gość
Odp: padaczka u psa
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2015, 16:32:49 pm »
Pexion to nowy lek. Dopuszczony w UE w lutym 2013 roku. Nie wiem jaki jest - to powinien wiedzieć wet.
Wiem za to co to jest luminal (i inne barbiturany) i jakoś nie czuję entuzjazmu.
No i właśnie wszystko zależy od rodzaju padaczki, częstotliwości ataków, reakcji na leki.
Jedyne co bym radziła to zorientowanie się, który wet. ma o padaczce jakieś pojęcie i pojechanie tam z psem.
Podobno w przychodni na Akademii Rolniczej (warszawskiej) można znaleźć specjalistę. 


 



Estalia by Smf Personal