www.pasterzeforum.pl » ZDROWIE I PIELĘGNACJA » ZDROWIE
 » JEDZENIE KWIATKÓW!

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: JEDZENIE KWIATKÓW!  (Przeczytany 2744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aga30

  • Gość
JEDZENIE KWIATKÓW!
« dnia: Marzec 26, 2014, 12:43:43 pm »
Witam, może ktoś z Państwa miał podobny problem.... :th_holeinwall:
 Moja Mia nie jje WOGÓLE  suchej karmy,tylko gotowane zupki :th_cooking:
 .Staram się żeby były one urozmaicone z dużą ilością warzyw ,mięsa itd...Ostatnio zauważyłam ,że niektóre kwiatki przed domem zamiast rosnąć do góry ....się skracają.Złapałam Mię na gorącym uczynku jak zajadała się liśćmi juki i jeszcze  jedną odmianą kwiatu kwitnącego(przywiozłam w niedzielę od koleżanki ,nazwy nie znam)Mam od zawsze zwierzaki w domu i nigdy kwiatków w ten sposób nie traciłam!czasem Eduś trawki skubnął i tyle.Boje się ,że może się w końcu zatruć.
W piątek ide do weta po preparat na kleszcze może jakiś zestaw witamin jej kupić?
Proszę o radę expertów tej rasy... :th_connieswatfly:

Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!

Offline Maria

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Kobieta
Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2014, 12:53:49 pm »
Po 1. dobrze by było zorientować się co to za kwiatki, bo zawsze może się okazać że są trujące...
Po 2. po sprawdzeniu info. o kwiatkach dobrze by było przejść się do weterynarza bo może faktycznie psinie czegoś brakuje i dlatego tak zasmakowała w kwiatuchach  ;)
Po 3. Mój Bernol mam wrażenie że się czasem pasie na trawie :) A drugi pies je ziemię notorycznie!  :tease: Więc zawsze istnieje taka możliwość że zasadziłaś afrodyzjak psi  ;)
Pozdrawiam!
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał, i kota, który będzie go ignorował." D. Bruce

Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!

Offline aneta i Wiktor

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 3396
Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2014, 13:33:39 pm »
Trzeba uważać, gdyż niektóre rośliny są trujące.
Jedzenie kwiatków, trawy może świadczyć o niedoborze witamin albo o zaburzeniach jelitowych - w niektórych przypadkach uważane jest to za fizjologię. Może też świadczyć o nieodpowiedniej ilości włóknika w pokarmie.
Aga, czy podstawowe badania krwi wychodzą w porządku?? Czy po zjedzeniu trawy i kwiatków pies wymiotuje?
Aneta, Wiktor, Baja(*), Barina (*), Luna, Dona, Adonis i Gizmo
Bajeczko, kocham, bardzo tęsknię, pamiętam .....

Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!

Offline Issa

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 2328
  • Płeć: Kobieta
Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2014, 13:38:56 pm »
Nasze Serce Berni (*) zajadał się suchymi liśćmi  :crazy: badania miał robione. To nie jest normalne ale wyniki były ok.

Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!

Aga30

  • Gość
Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2014, 14:06:15 pm »
BADAŃ JEJ NIE ROBIŁAM ,WYMIOTÓW TEŻ NIE WIDZIAŁAM(U NAS ZAWSZE KTOŚ JEST W DOMU WIEC NA PEWNO ZAUWAŻYLIBYŚMY) . A TO JEJ PODJADANIE TO WYGLĄDA JAKBY PODJADAŁA SMAKOŁYK....TRWA TO JUŻ OK TYDZIEŃ.W ZACHOWANIU,WYGLĄDZIE CZY TEŻ SAMOPOCZUCIU NIE WIDAĆ JAKIŚ ZMIAN. KWIATÓ W OGRÓDKA MAM PARĘ ODMIAN A ONA LUBI TYLKO TE DWA RODZAJE.....

Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!

Murka

  • Gość
Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2014, 16:28:33 pm »
Yukka (jest ich mnóstwo gatunków, nie wiem co masz w ogrodzie ) trująca nie jest.
 Nie wiem co to są "kwiaty kwitnące", może po prostu masz na myśli rośliny , które masz w ogródku?
Przy zwierzętach i małych dzieciach zawsze należy wiedzieć jakie gatunki się uprawia. Wiele psów ma zacięcie ogrodnicze, być może nie jest ono częste u berneńczyków, ale są rasy, które uwielbiają wykopywać, obgryzać, sprawdzać jak smakuje nowo posadzone. Zjadanie trawy jest częste przy zgadze i refluksie, zielonej trawy ciągle mało, może więc zimozielone liście yukki są dobrym zastępstwem.
Niestety dobieranie się do roślin doniczkowych i ogrodowych nie jest u psów niczym rzadkim i niezwykłym.

Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!

Aga30

  • Gość
Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2014, 13:35:03 pm »
"KWIATY KWITNĄCE" CZT TEŻ JUKA ZAMIAST YUKKA TO MAŁO ISTOTNE SZCZEGÓLIKI.... :grin:
ISTOTĄ SPRAWY JEST PIES JEDZĄCY TO CO NIE POWINIEN JEŚĆ....
DZIĘKUJE ZA INFO ,TROSZKĘ SIĘ USPOKOIŁAM ALE PRZY OKAZJI PIĄTKOWEGO POBYTU U WETA ,NA PEWNO TO SKONSULTUJĘ.

Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!

Offline jolanta51

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2014, 22:08:14 pm »
a ja dzisiaj wyrzucałam zeszłoroczne kwiatki i Margo zaczęła wylizywać ziemię z doniczek, może przejdzie na dietę z dżdżownic? Jutro idziemy do weta to zapytam czego jej brakuje

Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 28, 2014, 21:11:06 pm »
Wątek, który "poszedł" w bardzo nieładnym kierunku. Nic z niego nie wynika, oprócz samego pisania dla pisania.

Aga30, podałaś za mało informacji na temat roślin, które zjada Mia.
A tylko wtedy gdy dane bedą pełne będzie można odpowiedzieć na Twoje pytanie.


Berneńczyki uwielbiają kosić trawę własnymi ząbkami, a szczególnie zboża, wyjątki tego nie robią.
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!

Offline jolanta51

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 31, 2014, 22:06:12 pm »
http://www.psygoncze.pun.pl/viewtopic.php?pid=17 znalazłam coś takiego na temat roślin trujących. Wedlug mojego rozeznania to rosliny takie jak ogrodowe chwasty typu mniszek nie sa szkodliwe, oczywiscie jezeli nie są traktowane środkami chemicznymi

Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!

Aga30

  • Gość
Odp: JEDZENIE KWIATKÓW!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2014, 10:10:12 am »
Dzięki za podpowiedzi,Mii kupiłam witaminki mam nadzieję ,że odpóści... :giggle:


 



Estalia by Smf Personal