www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » HYDE PARK (Moderator: Aga)
 » Pies z rodowodem, czy bez? Każdy jest kochany :)

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Pies z rodowodem, czy bez? Każdy jest kochany :)  (Przeczytany 5495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anula

  • Gość
Odp: Pies z rodowodem, czy bez? Każdy jest kochany :)
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 30, 2011, 13:29:06 pm »
No wiem, ale kurczę opluwani są wszyscy w czambuł jak leci. Uogólnienia, są bardzo krzywdzące.

Odp: Pies z rodowodem, czy bez? Każdy jest kochany :)

Offline Nika

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1873
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pies z rodowodem, czy bez? Każdy jest kochany :)
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 30, 2011, 14:49:11 pm »
A ja popieram wypowiedź harkon. Moim zdaniem chodzi właśnie o przerasowienie rasy, szczególnie widoczne np. w tak modnych buldogach francuskich.
"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney

Odp: Pies z rodowodem, czy bez? Każdy jest kochany :)

harkon

  • Gość
Odp: Pies z rodowodem, czy bez? Każdy jest kochany :)
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 30, 2011, 15:11:59 pm »
No wiem, ale kurczę opluwani są wszyscy w czambuł jak leci. Uogólnienia, są bardzo krzywdzące.

NO i to jest bez sensu, bo w koncu, gdyby nie oni, ras nie byłoby wcale. To jest , jak pisze Elza - sa Hodowcy i hodowcy i jeszcze, tfu!, chodoffcy

Bardzo trudno opierac się modzie, zwłaszcza kiedy ekonomia niestety dyszy nad nami. I nie ma sie co czarować - przeciez nikt nie chce zostac z 10 szczonkami.. Ale jest własnie druga strona medalu - psy, które w porównaniu z ich odpowiednikami sprzed 20 - 30 - 40 lat, wyglądają niestety jak mutanty.. A nie sprzyja to ich zdrowiu .. I cechom charakterystycznym dla danej rasy. Cóż, kiedy wszyscy ostatnio chcą kupować "misie" czy tez "niedzwiedzie" ;-) Duże kudłate rasy tak własnie są reklamowane.. No i prowadzimy rankingi - im większy, cięzszy, grubszą ma kośc, tym lepiej! Pomyślmy, co by było gdybysmy tak charakteryzowali niemowlęta.. Tylko, że w końcu jakis mądry lekarz mocno stuknąłby nas w głowę.. I miałby rację! To nie wyścig na wagę, wysokość, szerokość łba, ani inne parametry wielkości! Jak często nie zdajemy sobie sprawy, że zmieniając zdawałaby sie mało ważną rzecz, psujemy inną.. Ot chocby - im głebsza klatka piersiowa, tym czestrzy skręt. Im szybciej urośnie nam monstrum, tym słabsze bedą jego serce i narządy wewnetrzne..Im bardziej rozrosnie nam sie głowa na boki, tym większe problemy będą z oczami i faflami.. itd.. I w drugą stronę - im bardziej będziemy zmniejszać głowki, zeby były słodsze, tym mniej miejsca będzie na mózg..
Nie wiem, po co psuć cos co jest dobre.. A czesto tak się dzieje w hodowaniu..  :<
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2011, 15:22:58 pm wysłana przez harkon »

Odp: Pies z rodowodem, czy bez? Każdy jest kochany :)

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Pies z rodowodem, czy bez? Każdy jest kochany :)
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 30, 2011, 15:45:56 pm »
... i jeszcze jedno pytanie ciśnie się na usta: czyja to wina, że używa się uogólnień ?  8)



...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Pies z rodowodem, czy bez? Każdy jest kochany :)

Offline GP

  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Skypnij - TadFrydry
Odp: Pies z rodowodem, czy bez? Każdy jest kochany :)
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 01, 2011, 08:33:48 am »

Cytuj
... i jeszcze jedno pytanie ciśnie się na usta: czyja to wina, że używa się uogólnień ?   

Nie Psów, które temat w jeden wór załadował.  8)

harkon !
Lepszego dopełnienia moich refleksji się nie spodziewałem! Dzięki za wsparcie i potwierdzenie, że nie zdziwaczałem (jeszcze).
Moją pasją i zawodem są konstrukcje. Jako zespół kompromisów, w mojej ocenie, jedynie w wykonaniu natury tworzą harmonijną całość. I gdy dostrzegam proces przeciwny, nawet jako smarkacz, jak w tym gronie i branży, świadomy ryzyka poruszenia autorytetów, ?lecę po bandzie? ku przestrodze.  :hi:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2011, 11:15:43 am wysłana przez GP »


 



Estalia by Smf Personal