www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » O WYCHOWANIU (Moderator: Aga)
 » Gryzienie mebli

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Gryzienie mebli  (Przeczytany 7065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Gryzienie mebli
« dnia: Kwiecień 05, 2011, 20:09:19 pm »
Moja Dea wpadła na wspaniały pomysł obgryzania schodów w nocy
nie słyszę jak dokonuje tego występku więc trudno mi zareagować

Znacie a może macie wypróbowane środki, żeby zęby Buły trzymały się z dala od stopni na schodach?

Odp: Gryzienie mebli

Offline sabamlis

  • Nowy Użytkownik*
  • *
  • Wiadomości: 4364
Odp: Gryzienie mebli
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2011, 20:21:38 pm »
Pewnie mozna by czyms niesmacznym, ale nieszkodliwym myc schody, dzieciom sie palce smarowalo piołunem, moze psu tez by nie smakowalo?
A moze by drewnian zabawki Bule na noc podrzucac?
Marysia
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on"
Jack London

Odp: Gryzienie mebli

mikus

  • Gość
Odp: Gryzienie mebli
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2011, 20:51:19 pm »
Moja Kama jak była mała obgryzała zapamiętale ławę a teraz mąż zbudował wolierę (dla zeberek i papug) i ta nasza biała psina zapamiętale "patrolowała" brzegi tego cudu z ptaszkami w środku. W obu przypadkach zastosowałam Repelex plus Płyn odstraszający zwierzęta o przedłużonym działaniu. Nie szkodzi zwierzętom i mam spokój. (Nie muszę pilnować Kamusi, żeby mi woliery nie zniszczyła). :th_to_clue:

Odp: Gryzienie mebli

Offline indianka

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gryzienie mebli
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2011, 22:27:06 pm »
ja też spryskiwałam "odstraszaczem wewnętrznym" ;) zarówno futryny, które bardzo Indi smakowały, jak i jej prywatne legowiska, które także namiętnie rozszarpywała :naughty: W obu przypadkach pomogło :kiss:

Odp: Gryzienie mebli

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Gryzienie mebli
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2011, 09:05:09 am »
Dzięki muszę się zaopatrzyć dzisiaj  :grin:

Odp: Gryzienie mebli

mikus

  • Gość
Odp: Gryzienie mebli
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2011, 12:23:58 pm »
Są też na rynku tańsze preparaty np. Akyszek płyn odstraszający ale trzeba go częściej stosować

Odp: Gryzienie mebli

Offline Nemo

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 671
  • Dura Lex Sed Lex
Odp: Gryzienie mebli
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2011, 21:57:09 pm »
Repelex lub mocniejszy repelex plus (dr Seidel)  :naughty:

Odp: Gryzienie mebli

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gryzienie mebli
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2011, 17:50:39 pm »
A czy tymi płynami można popryskać smycz żeby nie gryzła?
Renia i Kika :)

Odp: Gryzienie mebli

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Gryzienie mebli
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 23, 2011, 07:14:00 am »
można

Można też mieć patyk albo sznur i odwracać uwagę szczeniaka od smyczy.

Gryzienie smyczy do dobrych manier nie należy więc warto popracować z Kiką  :friends:

Odp: Gryzienie mebli

justyna30

  • Gość
Odp: Gryzienie mebli
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2013, 10:03:08 am »
A mój łobuz namiętnie niszczy wszystkie swoje zabawki, jakiś dziwnym cudem potrafi pogryźć szelki w które jest ubrany... a na przykład w tamtym tygodniu spóźniłam się z powrotem do domu z pracy o jakieś 30 min i rozszarpał wycieraczkę, a wczoraj chodnik w przedpokoju... Dodam, że robi to tylko w momencie, gdy jestem nieco później niż zwykle w domu... nie zostaje sam, jest pod stałą opieką, ja pracuje na pół etatu, dopiero do 13-stej, także całe dopołudnie jest ze mną, a jak mnie nie ma teściowa go dogląda wyprowadza na spacer itp.... już próbowałam go ignorować w ramach kary, pokazywać zniszczone rzeczy, a on tylko robi smutną minkę niewiniątka... może macie sprawdzony pomysł jak dać mu do zrozumienia, że tak nie wolno...

Odp: Gryzienie mebli

justyna30

  • Gość
Odp: Gryzienie mebli
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2013, 10:05:45 am »
dodam jeszcze, że pracę kończę o 17-stej i on jest o tej samej godzinie wyprowadzany i wtedy wszystko jest jeszcze całe w domu, a jak jestem chwilę później to mamy strzępki... wydaje mi się, że to oznaka stresu ale jak sobie z nią radzić...

Odp: Gryzienie mebli

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Gryzienie mebli
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2013, 10:22:34 am »
....już próbowałam go ignorować w ramach kary, pokazywać zniszczone rzeczy, a on tylko robi smutną minkę niewiniątka... może macie sprawdzony pomysł jak dać mu do zrozumienia, że tak nie wolno...

Justyna... nawet nie wiem co napisać po takim Twoim wpisie  :crazy:

Czemu ma służyć pokazywanie psu zniszczonych rzeczy?
Pies ma smutną minę, bo czuje twoje zdenerwowanie i nie ma pojęcia o co ci chodzi.
Bo pies to nie człowiek. Jego życie opiera się na prostych relacjach "przyczyna-skutek" a nie na logicznym wyciąganiu wniosków z rzeczy/spraw, które (w jego pojęciu) działy w poprzedniej erze historycznej.
Jakiekolwiek karanie (i nagradzanie) psa ma sens wyłącznie w czasie realnym czyli tu i teraz, w tej sekundzie.
Minuta temu to dla psa czas, którego nie ma. I jeszcze trzeba to robić w sposób dla psa zrozumiały.
Prosto, krótko i synchronizacji z tym, co pies w tej chwili robi.

Pies niszczy bo się nudzi. Zanim go zaczniesz karać za nudę, spraw by nie miał ku temu powodu.

Odp: Gryzienie mebli

justyna30

  • Gość
Odp: Gryzienie mebli
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2013, 10:51:51 am »
Tu nie chodzi o karanie psa tylko o naukę dobrych manier  ;) poza tym nie okazuję zdenerwowania (chyba, że tylko mi się tak wydaje  :gwizdze:) są to tylko rzeczy, w dodatku nic nie warte. Może zasypię go tirem zabawek, bo widocznie te co ma nie są wystarczająco interesujące.

Odp: Gryzienie mebli

justyna30

  • Gość
Odp: Gryzienie mebli
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2013, 10:55:42 am »
Oczywiści z tym tirem zabawek to żart  :nerd: może wydłużymy spacer o jakąś godzinę, zmęczymy się i wtedy to coś da :) dziękuję za radę ;)

Odp: Gryzienie mebli

Offline Nikonoowata

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gryzienie mebli
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2013, 10:58:04 am »
Jeśli pies ma zabawki cały czas do dyspozycji to stają się mało interesujące. Polecam zakup KONG'a i dawanie go psu kiedy jest sam. Można też chować smaczki po domu...
Najlepiej kupić mu jakąś świetną zabawkę, którą będzie dostawał TYLKO wtedy kiedy jest sam. Można też na to przeznaczyć jego ulubioną zabawkę.  ;)

A dłuższy spacerek na pewno nie zaszkodzi  :naughty:
Marcela z Nikusiem :)


 



Estalia by Smf Personal