www.pasterzeforum.pl » ROZMOWY O WSZYSTKIM I O NICZYM » HYDE PARK (Moderator: Aga)
 » Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe  (Przeczytany 10976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 30, 2012, 19:32:33 pm »
I wcale nie za sprawą zrzeszenia, stowarzyszenia! albo przynajmniej nie tego, że mogło być założone.

Wolność w stowarzyszaniu się daje Konstytucja!!!
I nikt nie ma prawa odmawiać rejestracji organizacji społecznej, politycznej, religijnej, czy jakiejkolwiek innej nie godzącej w interes społeczny.

Wbrew pozorom tu nie chodzi o to, że powstaną nowe organizacje kynologiczne.

Ważne jest w jakim prawdziwym celu została powołana - dla doskonalenia rasy - bo grupie osób nie podobają się przekręty w hodowlach ZK i chce stworzyć nowy związek, oparty na tradycji i uczciwie prowadzić hodowlę
Czy też z założenia jest to związek producentów zwierząt dla czystego zysku bez uwzględnienia jakichkolwiek praw zwierząt.
Tu chodzi o ETYKĘ!

Niestety wiemy, że organizacje, które jak grzyby po deszczu powstają w tym roku z etyką i uczciwą hodowlą nie mają niczego wspólnego.

Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe

madziarsl

  • Gość
Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 30, 2012, 20:34:51 pm »
No więc właśnie... Chcąc znaleść te stowarzyszenia działające etycznie można ich szukać jak przysłowiowej igły w stogu siana. I bądź tu mądry  :crazy:

Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 30, 2012, 21:43:20 pm »
... Przyszła tam kiedyś Pani z nowo kupionym labradorkiem. Strasznie się cieszyła, że będzie z nim jeździć na wystawy w Polsce i za granicą. Koleżanka zapytała o rodowód i okazało się, że psiak ma  rodowód PKPR :crazy:
Koleżanka wytłumaczyła jej, że na wystawach organizowanych przez ZKwP to psa nie wystawi.
Ale się zrobiła awantura :th_0girl_hysteric: Ta Pani zadzwoniła do hodowcy i chciała psa oddać bo nie mógł brać udziału w tych wystawach.
...

Moniko - ale ta sytuacja dowodzi tylko jednego - że za hodowlę często biorą się idioci.
Pani myśli o wystawach (w domyśle o hodowli) i nie wie NIC o tym, za co się zabiera  :huh:

A nawiasem mówiąc PKPR wydaje rodowody, organizuje wystawy, ma własny regulamin.
Jest zrzeszony w międzynarodowy związek. I działa od kilku lat.
Można sobie myśleć o PKPR co tam każdy uważa ale  to jest organizacja kynologiczna.
Hodowca tej Pani nie oszukał, to ona wykazała się skrajną ignorancja w dziedzinie, w której zamierzała działać.
Bo ZKwP - nie ma monopolu na psy rasowe.

Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe

endo293

  • Gość
Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 03, 2012, 20:32:49 pm »
A ja tak przy okazji odnośnie tych wystaw (wiem trochę nie do tematu   :th_holeinwall: )ktoś chce oddać psa bo nie może go wystawić  :crazy: a ja  czesto zaś spotykam się ze zdziwieniem ,iż mam dwa BPP z rodowodem a ich nie wystawiam zastanawia mnie dlaczego większości osób  dalej patrzy tylko  rodowód =wystawa





















Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 03, 2012, 21:00:57 pm »
Niestety takie skojarzenia są bardzo częste.
Jest w tym trochę mitu ,podszytego ignorancją i niewiedzą.
Jakoby pies z rodowodem to tylko na wystawę. :fool:
Ja na wystawy chodził nie będę ,kupię z pseudo-stowarzyszenia ,mniej zapłacę.
Tu odzywa się brak świadomości w temacie bezdomności psów  i  nadszarpnięta opinia psa rodowodowego.

Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe

endo293

  • Gość
Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 03, 2012, 22:35:37 pm »
 :< zgadzam się z Tobą dlatego jedynym sposobem na zmianę mentalności ludzkiej jest edukować ,edukować i jeszcze raz edukować  :th_dash1: brak wiedzy napędza pseudohodowle ludzie oszczędzają przy zakupie ale najczęściej nadrabiają ten zysk później u weterynarza  :< :crazy:

Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe

Offline monika5s

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 168
Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 04, 2012, 12:27:05 pm »
Zgadzam się z Wami, że edukacja i jeszcze raz edukacja.
Mój Gucci -  dla nas Guccio, Gustaw, Gutek  :tease2: -  ma metryczkę uprawniającą do wyrobienia rodowodu i wystawiania, ale nigdy tego nie robiłam, bo dla mnie to przyjaciel, a nie reproduktor, na którym można zarobić  :crazy:
Też spotkałam się kilka razy z pytaniem, dlaczego go nie wystawiam? Odpowiadałam wtedy: A po co? No bo ma metryczkę/rodowód. Tłumaczyłam, że kupiłam go w dobrej hodowli, bo chciałam mieć pięknego, zdrowego psa, a zakup w dobrej hodowli zwiększa prawdopodobieństwo, że psiak taki będzie, chociaż nie daje żadnej gwarancji, bo wszystko może się zdarzyć - mutacje genowe itp.
Niestety pokutuje pogląd, że tylko osoby, co chcą wystawiać psy to kupują z hodowli, a Ci co nie chcą wystawiać to kupują w pseudo....... :<
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2012, 12:28:47 pm wysłana przez monika5s »
Monika, Jessi, Buggi, Sisi i Guccio ( 2007 - 2016 *)

Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe

Monika

  • Gość
Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 04, 2012, 13:14:50 pm »


Prawdę mówiąc wszystkie moje "kupowane" psy miały metryczkę i rodowód, wystawiałam je, kolekcjonowałam medale i dyplomy, psy były reproduktorami ale poza jednym wyjątkiem ( jedno krycie azjatą,  bo był naprawdę wybitny  ) nigdy nie udostępniałam ich  i nie patrzyłam na zarobek, po prostu wystawy  to zabawa,  rywalizacja,  spotyka się wielu zapaleńców, psiarzy, od których czerpie się wiedzę, przekazuje swoje doświadczenia, oczywiście pod warunkiem, że pies akceptuje taką formę spędzania czasu:)))
Mnie wystawy wciągają, lubię tą atmosferę ale każdy mój pies jest przyjacielem i członkiem rodziny niezależnie od tego czy jest championem czy przeciętnym przedstawicielem rasy  czy też przygarniętą z koszmaru biedą...
Natomiast krycie nawet uprawnionych suk, co cieczkę i masowa "produkcja" modnych ras to po prostu skandal,  widać, że kasa ma władzę nad rozumem u bardzo wielu...
Macie rację, że tylko edukacja może cokolwiek zdziałać... i trzeba zaczynać od tych najmłodszych... w nich i w takich jak Pasterze...:))) nadzieja na poprawę sytuacji...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2012, 13:17:17 pm wysłana przez Monika »

Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe

Offline kajetan

  • Aktywny Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 677
Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 01, 2013, 22:06:04 pm »
Słyszeliscie ? http://centaurus.org.pl/pozostale/pozar/
dla psiaków ,które zgineły (*)(*)(*)

Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe

Offline Kitek

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1473
  • Płeć: Kobieta
Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 02, 2013, 11:54:52 am »
Justyna z D`Arcy Oszołomem, Luną vel Lucyną i Abbey vel Smoczek i Szafirrem ;)
Panna Dorinn
  • <3

Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe

Offline Camara

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4037
Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 07, 2013, 21:15:28 pm »
O grupach pomocowych i instytucjach...

Dramat zwierząt w dzikim schronisku pod Niepołomicami
http://www.dogomania.pl/forum/threads/132426-Artykuły-Dziennika-Polskiego-w-sprawie-zwierząt-Pani-Anny-K

uzupełnienie:
https://www.facebook.com/events/383992261638120/?notif_t=plan_edited

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.470411989640972.128346.167663849915789&type=1

Na Dogo jest nowy wątek:
http://www.dogomania.pl/forum/threads/227348-W-Kłaju-jak-w-raju-dramat-psów-pod-opieką-fundacji

Niestety, ja już nie wierzę, że proceder uprawiany przez tą kobietę kiedykolwiek upadnie.
Znam tą sprawę od paru lat.
I od paru lat wszelkie inicjatywy próbujace odsunąć Annę K. od zwierząt są w dziwnych okolicznościach wyciszane.
Dziś w Kłaju trwa wielkie sprzątanie, bo przyjedzie Powiatowy.
Pewnie wiekszość zwierząt zostanie wywieziona.


no i obawiam się, że i tym razem będę mieć rację:
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopolskie/krakow/news/okrutnie-znecala-sie-nad-zwierzetami-sad-wypuscil-ja-z,1925468,3320

Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe

Offline Julian

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 3361
Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 07, 2013, 23:03:40 pm »
Witaj Polsko właśnie  :'(
Nie miałam nadzieji ,że będzie inaczej.

Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe

Offline stepi

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1587
Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 07, 2013, 23:16:03 pm »
A ja nadal mam nadzieję. To proces długi i bardzo bolesny ale jest możliwy. Przecież nie od razu Rzym zbudowano. Świadomość społeczna też ewoluuje powoli. Przez nagłaśnianie takich spraw a jednocześnie pomaganie zwierzętom (patrz Pasterze) kształtujemy zachowania innych. Ludzie nie zawsze są żli, nie raz tylko niedouczeni w tym temacie. Nawet mój przykład. córka pokazała mi stronę Pasterzy a ja już kilku znajomym. Co powoduje, że coraz większa ilość ludzi zauważy poruszany tutaj codzienne problem głupoty, znieczulicy i okrucieństwa ludzi a to niech zmieni choćby kilka osób , niech wyjdą ze swojej skorupy to juz sukces :th_escapejar2:

Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe

Murka

  • Gość
Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 08, 2013, 00:28:29 am »
Stepi gratuluję optymizmu. Ciekawe kto jest taki dobry i tylko niedouczony: weterynarze powiatowi, których nic nie obchodzą zwierzęta, tylko wygoda własnej d.... , układy i forsa, wójtowie, którzy doskonale wiedzą, co się w ich gminach dzieje i śmieją się w twarz tym, którzy domagają się przestrzegania istniejących przepisów, policja, której równo wisi, czy doskonale zorientowani i milczący sąsiedzi?
Dzisiaj jedna kretynka powiedziała o facecie, który wyrzucił z 4 piętra swojego 8 letniego synka: to dobry człowiek  tylko się upił!!!!
Może przynajmniej na tym forum nie udawajmy pierwszych naiwnych.
W Polsce nie przestrzega się prawa, nie egzekwuje jego przestrzegania, nie kontroluje się jego stanowienia. Ludzie zawsze byli  i będą źli i dobrzy i obojętni - tych ostatnich jest najwięcej i nie chodzi o to, żebyśmy byli lepsi od św. Tereski, tylko żebyśmy wypełniali swoje obowiązki i powinności.

Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe

Offline reneczek4

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 1236
  • Płeć: Kobieta
Odp: Instytucje prozwierzęce i inne akcje pomocowe
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 08, 2013, 10:11:11 am »
Zgadzam się z Murką, niestety osób przestrzegających prawa szukać ze świeczką. Ja ostatnio miałam co najmniej z 10 propozycji żeby dopuścić moją sunię, na moje słowa, że nie bo: po pierwsze niema rodowodu od razu padała odpowiedz: no to co? przecież byłyby takie śliczne że na pewno by się sprzedały. Tylko jedna osoba po pytaniu o szczeniaki i mojej odpowiedzi, poprzestała na pytaniu " niema rodowodu?" Zaczęłam się aż zastanawiać czy ludzie nie znają prawa, czy mają je po prostu w du....e, sytuacje raczej dowodzą że w tym drugim.
Renia i Kika :)


 



Estalia by Smf Personal