www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » Salma - czarna i wierna

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: Salma - czarna i wierna  (Przeczytany 47251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 06, 2011, 14:19:31 pm »
Rozumiem ze  je tylko ta karme  a czy próbowała inną ?   Je 2 razy po 250g ?  Ma jakies ulubione smakołyki ?
Pytam bo chciałabym wiedziec jak ją mozna podejsc  :shy:

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 06, 2011, 14:34:07 pm »
renia masz telefon  :naughty:

Elza padnie trupem jak będzie musiała klikać tak dużo w klawiaturę  :giggle:

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 06, 2011, 14:38:04 pm »
Od kilku dni robimy postępy, dziś po spacerze Salmutek wszedł na wyprostowanych łapach do sklepu.

Reniu, jak wygląda wejście do Waszego domu ? Ile stopni mają schody ?
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Salma - czarna i wierna

Murka

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 06, 2011, 15:03:14 pm »
 renia masz tutaj odpowiedź:

Salma nie wybrzydza, teraz je tę karmę
http://www.telekarma.pl/p18/arion.premium.adult.lamb.amp.rice.15.kg.htm


ale jeśli co jakiś czas dostanie gotowane jedzonko  :th_cooking:   będzie Cię kochać na zabój.   :giggle:



Grunt to spokój. Ty jej nie podchodź Ty się postaraj ją zobaczyć, a Elza Ci w tym pomoże  :kiss:

Odp: Salma - czarna i wierna

MaPiTa

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 06, 2011, 16:50:33 pm »

Grunt to spokój. Ty jej nie podchodź Ty się postaraj ją zobaczyć, a Elza Ci w tym pomoże  :kiss:
Całkowicie zgadzam się z Murką  :shy: My też chcieliśmy żeby wszystko było IDEALNIE i niepotrzebnie zawczasu martwiłam się o mnóstwo szczególików życia codziennego, pisałam w głowie gotowe scenariusze, miałam do Elzy mniej więcej tyle pytań co Wy  ;)... a potem i tak codzienność wszystko weryfikuje.
Musicie powoli nauczyć się siebie, Salma sama pokaże Wam co czuje, co myśli, co lubi a czego nie. U Elzy mogła lubić głaskanie po lewym uchu, u Was okaże się, ze woli głaskanie po prawym ;) Psiaki cudownie dopasowują się do nowego życia i rodziny i nowych warunków życia.
Bardzo się stresowaliśmy powiększeniem rodziny o Bemola i dopiero jak całkiem wyluzowaliśmy to uczymy się najwięcej-  poprzez obserwację właśnie. Na to potrzeba czasu, nic nie ma od razu. Spokój i cierpliwość na pewno się przyda  :kiss:
Jak napisała Murka: grunt to spokój  :friends:
Dacie radę.
Kiedy ten wielki dzień? Bo jakoś pominęłam i nie wiem kiedy za Was kciuki zaciskać za miłe powitanie z Salmą  :friends:

Odp: Salma - czarna i wierna

renia

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 06, 2011, 20:36:55 pm »
Macie racje musze przystopowac  :th_dash1: co ma byc to zycie pokaze  , chociaz ja jestem z tych co lubią  byc przygotowane na rózne ewentualnosci  :th_connieswatfly:

Elza co do schodów to z przodu 3 a od tarasu 0 , przestaje juz meczyc - postaram sie wstrzymac do naszego  spotkania  :shy:  Mam tylko nadzieje ze moje hałasliwe dzieci Salmy nie odstraszą  :giggle:

WIELKI dzien ok.19, 20-tego wszystko zalezy jak załatwimy urlop

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 07, 2011, 09:40:32 am »
Reniu, Twoje pytania zainspirowały nas do utworzenia Butiku na potrzeby Forumowiczów:nerd:
Tak więc zostałaś Matką Chrzestną tej inicjatywy.   

« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2011, 12:05:45 pm wysłana przez ElzaMilicz »
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Salma - czarna i wierna

renia

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 08, 2011, 09:08:25 am »
hmmm... miło mi  :shy: tylko nie bardzo wiem o co chodzi  8)

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline Ani@

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 5807
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 08, 2011, 10:33:50 am »
reniu podsunęłaś myśl
a z myśli rodzą są czasem fajne inicjatywy  :grin:

co prawda, żeby od myśli przejść do konkretów trzeba włożyć w to sporo pracy i czasu

Odp: Salma - czarna i wierna

renia

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 08, 2011, 21:41:16 pm »
pytan duzo zwłaszcza jak sie pieska nie zna .... ale to chyba normalne  :shy: ....nie bede tez Elzy meczyc codziennie dzwoniąc bo pewno ma tez inne rzeczy na głowie  :naughty:  a mi codziennie nasuwają się nowe pytania (zaczynam juz je spisywac   :naughty:  :th_connieswatfly:  )

Elzu w wolnej chwili napisz jeszcze cos o salmie  ;)

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 08, 2011, 21:51:13 pm »
Jestem po całodziennej wyprawie do centrum Polski. ;)  Niedawno weszłam do domu, zaraz znajdę TĘ chwilę.   :cheesy:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Salma - czarna i wierna

renia

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 08, 2011, 21:57:01 pm »
cierpliwie czekam  :th_0girlcupcake:   ;)

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 08, 2011, 22:11:58 pm »
Salma nie gardzi smaczkami, ale na spacerze żadne stymulatory nie są potrzebne,
najważniejsze jest zadowolenie przewodnika:grin:

Za dobre słowo zrobi wszystko. Ale o tym chyba już pisałam ?  :naughty:
Oczywiście mnie kocha najbardziej na świecie  :th_0girl_dance: jednak nie przeszkadza jej to w podporządkowaniu się Zosi.  :bravojs0:








« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2011, 22:21:40 pm wysłana przez ElzaMilicz »
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Salma - czarna i wierna

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 08, 2011, 23:06:04 pm »
Jesli mozna zadam kilka pytan odnosnie nowego pieska w domu
-  co robic w sytuacji gdy piesek okazuje agresje w stosunku do obcych , jak mu wytłumaczyc ze to nasi goscie  i  nie wolno im robic krzywdy .... czy pieska na czas odwiedzin zamykac , wiązac przy budzie ?
- a co zrobic gdy zdarzy sie ze na nas zacznie warczec  lub tez wykaze agresje w stosunku do dziecka ?
- biorąc dorosłego psa chyba trzeba sie liczyc z takim zachowaniem czy tez mozna bezgranicznie wierzyc ze będąc w DT piesek był pod dobrą obserwacją i taki opiekun "takie" zachowanie wyklucza ?!


Czy pisałam gdzieś o agresji Salmy w stosunku do naszych gości ? Czy wspomniałam o agresji w stosunku do dzieci ?
Jeśli masz wątpliwości co do wiarygodności DT po prostu wycofaj się z adopcji, nie zawracajmy sobie nawzajem głowy.
Życie jest za krótkie i zbyt kruche by marnotrawić nawet chwilę.  8)  A czas wydarty mojej rodzinie jest dla mnie podwójnie cenny.   :shy:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: Salma - czarna i wierna

renia

  • Gość
Odp: Salma - czarna i wierna
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 09, 2011, 05:28:10 am »
prosze się nie denerwowac ja poprostu pytam ... a ze przeczytałam o innym piesku który ponoc był wspaniały, spokojny itd a nagle wykazał agresje .... wiec mam pytania co w takiej sytuacji zrobic wydaje mi sie to normalne  8)
 Pani ma ją  na codzien i ma Pani doswiadczenie z pieskami wiec tylko Pani moze  moje wątpliwosci rozwiac ;)
To forum zawiera  duzo ciekawych i waznych informacji wiec jesli nie tu to gdzie mam pytac ?!


 



Estalia by Smf Personal