www.pasterzeforum.pl » ADOPCJE  » W NOWYM DOMU (Moderator: Issa)
 » GAGA-tkiem być ;-)

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


© 2017 Fundacja Pasterze. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

Autor Wątek: GAGA-tkiem być ;-)  (Przeczytany 15219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 252
GAGA-tkiem być ;-)
« dnia: Kwiecień 12, 2015, 14:51:30 pm »


Gaga trafiła do nas wczoraj. I póki co okazała się psem bezproblemowym.

Nasze wstępne wrażenia i obserwacje:

1.Mimo młodego wieku (ma dopiero 3 lata) jest psem bardzo spokojnym i ustępliwym. Oczywiście pomału się rozkręca ale trzy koty i Lizę zaakceptowała bez jednego warknięcia czy też krzywego spojrzenia.
Dziś już nieśmiało reagowała na zaczepki Lizy zachęcające do zabawy. Na razie jeszcze z lekkim dystansem i ostrożnością ale myślę, że z czasem tytuł wątku nabierze większego sensu. ;-)

2.Po krótkim poznaniu człowieka (czyt. małym przekupstwie np kawałeczkiem gotowanego mięska) ufa bezgranicznie. Do tego stopnia, że po 5 minutach znajomości mogłem bezproblemowo ją "wytarmosić", obejrzeć od łap po czubki uszu, nawet zajrzeć do zębów.
Tuli się do człowieka, jakby była wysmarowana klejem.  I ciągle szuka kontaktu z człowiekiem.

3.Jest bardzo inteligentna. Doskonale poznała skąd się wzięło mięsko, którym Ją moja mama przekupiła na początku. Do tego stopnia, że gdy mama idzie do kuchni to Gaga siada przed szafką i zerka to na Nią to na garnki na szafce.  :laugh:

4.Byliśmy przekonani o tym, że będzie problem zapędzić Ją do domu (bo podobno przebywała głównie na zewnątrz). Okazało się wręcz przeciwnie. Ciężko "wygonić" ją do ogrodu. Jak już jest w ogrodzie to chwila nieuwagi i czmycha z powrotem do domu. Zupełnie jakby się bała, że zostanie już na dworze.
Póki co spacerki są niemożliwe. Po założeniu smyczy zamienia się w kamień. Podejrzewam, że po prostu nie wie czym są spacery?

5.Załatwia się bez problemu na dworze. Przespała całą noc w spokoju. Ale póki co jest bardzo czujna. Jak tylko ktoś wstaje Ona też zrywa się na nogi.

6.Stan sierści pozostawia wiele do życzenia. Sporo dredów przy uszach (trzeba było wyciąć niestety). Sierść matowa i bardzo długo (jeśli w ogóle) nie czesana. Walczymy z tym od wczoraj i już jest dużo lepiej ale jeszcze ma masę podszerstku do wyczesania.
Czesanie traktuje jako część zwracania na Nią uwagi i poddaje się temu bez żadnego sprzeciwu. No może z wyjątkiem ogona, którego nie lubi wyczesywać (a ma bardzo piękną kitę  :wub:).
 
7.Z oczu ciągle sączy się jakaś wydzielina. Pewno jakiś niedoleczony stan zapalny. Uszy nie najgorsze ale też wymagają dokładniejszego czyszczenia.

8. Wilcze pazury przerośnięte. Ostatni dzwonek, żeby przyciąć zanim zaczną wrastać.

9. Z dobrych wiadomości wydaje mi się, że nie ma żadnych pasożytów. Nic nie znalazłem przy czesaniu. Załatwia się też "czysto".

Pozdrawiam

P.S. Fotki za chwilkę.  ;)   
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2015, 17:47:20 pm wysłana przez Issa »
"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem" - /Edward Hoagland/

Odp: GAGA-tkiem być ;-)

Offline Krzysztof

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: GAGA-tkiem być ;-)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2015, 14:56:07 pm »


Gdzieś tu jest łapa.  ;)






"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem" - /Edward Hoagland/

Odp: GAGA-tkiem być ;-)

Offline Krzysztof

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: GAGA-tkiem być ;-)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2015, 14:59:06 pm »




Udusili psa  :laugh:




"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem" - /Edward Hoagland/

Odp: GAGA-tkiem być ;-)

Offline Krzysztof

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: GAGA-tkiem być ;-)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2015, 15:04:13 pm »




"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem" - /Edward Hoagland/

Odp: GAGA-tkiem być ;-)

Offline AgaP

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 938
Odp: GAGA-tkiem być ;-)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2015, 15:04:32 pm »
Udusili psa a pies szczęśliwy  :wub:
Witaj Gwaizdeczko, strasznie lubię takie przytulaki  :th_0girl_dance:
No Krzysztof, dużo pracy przed Tobą  :gwizdze:
Dacie rade  :bravojs0:
Widzę że Liza przyjęła Gagatka ze stoickim spokojem, wyluzowana na maksa :naughty:
Nasi idealni towarzysze zawsze mają cztery łapy -  Colette
Kiara, Gama (*), Eris, Kićka (*), Kropka, Tropik

Odp: GAGA-tkiem być ;-)

Offline Issa

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2328
  • Płeć: Kobieta
Odp: GAGA-tkiem być ;-)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2015, 23:59:03 pm »
No prosze jak panny pieknie wsólgraja  :friends:

Liza  :wub:

Odp: GAGA-tkiem być ;-)

Offline emila i piotr

  • Nowy Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 217
Odp: GAGA-tkiem być ;-)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2015, 21:11:18 pm »
Liza nawet kędziory na tyłku ma takie jak Roza
super dziewczyny :bravojs0: :bravojs0:

Odp: GAGA-tkiem być ;-)

Offline Krzysztof

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: GAGA-tkiem być ;-)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2015, 21:19:49 pm »
Witajcie

Mija dzień trzeci pobytu Gagi u nas , a więc garść informacji:

- Zbadaliśmy krew i ogólny stan jest bardzo zadowalający. Wyniki w normie. Jest nieznacznie powiększony poziom enzymów wątrobowych. Ale wg weta nie ma się o co martwić.

- Uszy wyczyszczone, oczy zakrapiamy, pies wyczesany i wykąpany (właśnie dosycha  :laugh:).

- Waga 39 kg, więc nie ma tragedii. Grymasi przy jedzeniu. Marcheweczka i jabłko są be, karma tylko w ostateczności jeśli jest wzbogacona mięskiem. Choć i tutaj potrafi doskonale wybrać co lepsze kąski... :th_dash1:

- Pozostał problem spacerów. Po zapięciu smyczy zamienia się w kamień. Dziś po solidnym przekupstwie udało się Ją "przegonić" po ogrodzie w obroży ale nic ponadto.  :<

P.S. Jak ja mam Jej pobrać próbkę moczu? Mam za Nią latać z miską po ogrodzie?
Sąsiedzi już na mnie krzywo patrzą bo biegam po ogrodzie o 2 w nocy i gadam do psa i kotów... Jak mnie zobaczą z miednicą zachęcającego psa do zrobienia siusiu to mi załatwią wizytę smutnych panów z psychiatryka... :fool:
 
"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem" - /Edward Hoagland/

Odp: GAGA-tkiem być ;-)

Offline Krzysztof

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: GAGA-tkiem być ;-)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2015, 21:22:11 pm »
Liza nawet kędziory na tyłku ma takie jak Roza

No to nie zazdroszczę... :th_dash1:
Ile bym Jej nie czesał to i tak wygląda jak zaniedbana czarna owieczka.  ;)
"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem" - /Edward Hoagland/

Odp: GAGA-tkiem być ;-)

Offline Krzysztof

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: GAGA-tkiem być ;-)
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2015, 21:29:22 pm »
Tutaj jeszcze nie wie, że czeka Ją kąpiel  :naughty:



A tak upomina się o uwagę. Łapie za nogę łapą i nie puszcza dopóki się Jej nie podrapie lub pogłaszcze...  :laugh:



Pozdrawiam
"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem" - /Edward Hoagland/

Odp: GAGA-tkiem być ;-)

Offline ElzaMilicz

  • Pasterz
  • *****
  • Wiadomości: 7774
  • Veritas odium parit.
Odp: GAGA-tkiem być ;-)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 13, 2015, 21:36:36 pm »
A Liza tak  nigdy nie robiła ?   :naughty:
Ten gest jest dośc charakterystyczny dla bernów.  :grin:
...zło jest banalne, dobro niepojęte;  bez wiary przewracamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry...
Nara* Tina* Szila* Meda* Aza Jaga

Odp: GAGA-tkiem być ;-)

Offline Krzysztof

  • Wolontariusz
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: GAGA-tkiem być ;-)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 13, 2015, 21:50:03 pm »
Liza się od razu wywala na plecy, żeby Ją drapać...  :emotbern:
Ale tak nie robiła nigdy.
Ech... Jak ja mało jeszcze wiem o berneńczykach.  :shy:
"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem" - /Edward Hoagland/

Odp: GAGA-tkiem być ;-)

Offline Maksiorek

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 405
Odp: GAGA-tkiem być ;-)
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 13, 2015, 23:05:17 pm »
...

P.S. Jak ja mam Jej pobrać próbkę moczu? Mam za Nią latać z miską po ogrodzie?
Sąsiedzi już na mnie krzywo patrzą bo biegam po ogrodzie o 2 w nocy i gadam do psa i kotów... Jak mnie zobaczą z miednicą zachęcającego psa do zrobienia siusiu to mi załatwią wizytę smutnych panów z psychiatryka... :fool:
Najlepiej sprawdza się najzwyklejsza chochelka - czysto, bezdotykowo, bez większego stresu dla obu stron, nie przeszkadza się suni, a mocz pobrany. Tylko zastawę rodową trzeba trochę "rozkompletować"  ;).

Odp: GAGA-tkiem być ;-)

Murka

  • Gość
Odp: GAGA-tkiem być ;-)
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2015, 00:04:17 am »
Iiiii z samcem znacznie gorzej, raduj się, że masz suczkę  :grin: i słuchaj Maksiorka.
Sąsiadami się nie przejmuj, opinia wariata, to bardzo cenne osiągnięcie w stosunkach społecznych  :tease2: 

Odp: GAGA-tkiem być ;-)

Offline BeataA

  • Przyjaciel Fundacji
  • ***
  • Wiadomości: 1130
  • Płeć: Kobieta
Odp: GAGA-tkiem być ;-)
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 14, 2015, 08:16:10 am »
Jaka chochelka ? Wkładasz rękawiczkę i bierzesz kubeczek na mocz, chodzisz za psiakiem, a gdy ta przykucnie szybko podstawiasz kubek i mocz złapany  ;)
Ja mam już wprawę, ale to nie jest powód do radości bo wolałabym mieć zdrowego psiaka i nie łapać moczu  :< Borcia robi wtedy super minę  :laugh:

Mała piękna - dużo  :emotbern: dla wszystkich psiaczków.


 



Estalia by Smf Personal